Grāmata «Karstā ziema»: 1.nodaļa «Autora piebilde»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijā sācies siltākais gadalaiks, taču ir vietas, kur arī ziemās nevar sūdzēties par siltuma trūkumu. Sabiedrisko mediju portāla lsm.lv sadaļā "Ceļošana" turpmāk katru nedēļu lasiet Kaspara Misiņa grāmatas "Karstā ziema" nodaļas, kurā aprakstīti nule kā aizvadītās ziemas piedzīvojumu Indijā vairāku mēnešu garumā. Grāmatas autors joprojām nav atgriezies dzimtenē un turpina ceļojumu Dienvidaustrumāzijā, tāpēc, ļoti ticams, ka ceļojumu apraksti turpinās priecēt lasītājus arī turpmāk. Tikmēr šīs grāmatas elektroniskā versija pieejama autora mājas lapā, kā arī LSM.lv sadaļā "Karstā ziema"

 

Tūkstoši kilometru pa Indijas ceļiem un neceļiem ar velosipēdiem

Pilsētu, štatu un vietu nosaukumus es vairākumā gadījumu esmu atstājis to oriģinālajā rakstībā angļu valodā trīs iemeslu dēļ:

1) jo tas ir tā, kā es šīs vietas atceros;

2) jo tas ir tā, kā Tu tos varēsi atrast kartēs un internetā;

3) daudzām vietām man nemaz nav izdevies atrast latviskotus nosaukumus. Un arī tām, kurām izdevās atrast latviskotus nosaukumus, tie bija tādi, kādus vismaz šobrīd, 2014. gada pavasarī, gandrīz neviens un nekur neizmanto.

Līdz ar to, zinot šos nosaukumus, tie tāpat nekam nenoderētu. Ne varētu internetā atrast un izlasīt vairāk par interesējošo vietu, ne arī kartē atrast, kur tieši tā atrodas.

Vēstures faktus vairāku lapaspušu garumā Tu šeit neatradīsi. Tos es esmu izmantojis tikai tik daudz, cik man tas likās noderīgi un mūsu piedzīvoto papildinoši jeb tieši tādā daudzumā, kā man pašam patīk to lasīt citās ceļojumu grāmatās.

No bailēm līdz piedzīvojumam ir tikai viens solis. Nebaidies!

Braucam apkārt Indijai ar velosipēdiem? Tie būs vairāki tūkstoši kilometru, kurus mēs varētu braukt kādus trīs līdz četrus mēnešus. Sākt varam ap septembri vai oktobri, kad tur būs beigusies lietus sezona.

"Ok!" tik vienkārši un reizē pārliecināti pēc mirkļa apdomāšanās atbildēja Una, kad pašā jūnija sākumā es viņai uzdevu šo jautājumu. Un es varēju turpināt stāstīt par savu jau galvā nedaudz apdomāto ideju.

Skatoties "Google Maps" kartēs, redzams, ka aptuveni četri, pieci tūkstoši kilometru ir maksimāli taisnā ceļā no Indijas ziemeļiem līdz dienvidiem, taču mēs noteikti brauksim ne tik taisnā līnijā. Varam taisīt riņķi no, piemēram, Deli pret pulksteņa rādītāja virzienu. Tālāk braukt līdz pašam Indijas dienvidu galam un tad pa austrumu krastu turpināt ceļu atpakaļ uz valsts ziemeļiem. Kopā sanāks varbūt pat astoņi vai vairāk tūkstoši kilometru.

Šie mēneši būs pietiekami ilgs laiks, lai mēs saprastu, vai mums patīk šāda ceļošana un ko gribam darīt tālāk. Rokas stiepiena attālumā tad, ja nu kas, būs visa eksotiskā Dienvidaustrumāzija. Tātad, turpat būs gan Kambodža, gan Taizeme, gan Laosa un vēl daudzas citas vairāk vai mazāk dzirdētas valstis, kuras varētu būt interesanti apmeklēt. Lai vai kā, Indijā maksimāli varam uzturēties līdz sešiem mēnešiem. Tik ilgs mums ir pieejamo tūristu vīzu termiņš.

Tagad tad no algām atliekam visu naudu, kas sanāk. Beigās vēl pārdosim visas mantas un braucam! Es tā parēķināju, ka pēc biļešu nopirkšanas, vīzu iegūšanas, potēšanās un visa pārējā vajadzīgā sagādāšanas mums katram varētu būt aptuveni tūkstotis latu jeb 1400 eiro. Kādam laikam pietiks. Ja vajadzēs, varam meklēt kādu darbu.

"Labi! Mēs varam tā darīt," atbildēja Una.

Četrus mēnešus vēlāk mēs ieradāmies Indijas galvaspilsētā Deli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti