2012. gada rudenī dziedātājs Intars Busulis un alpīnists Indulis Šverns kopā ar “1000 jūdžu” ekspedīcijas komandu devās uz Gruziju. Šoreiz ceļotāji nakšņoja ne tikai viesu mājās, bet arī teltīs, no rītiem atklājot savu acu priekšā gleznainas dabas ainavas.
Izbraucot dažnedažādus ceļus dažnedažādos transporta līdzekļos, ceļotāji nokļuva līdz pat Eiropas kontinenta (ja Gruziju skaitam kā Eiropas kontinenta daļu) augstākajam ciematam Ušguli. Tas atrodas Gruzijas augstākās virsotnes Šhara (5058 metri) pakājē. Šhara savukārt ir Bezengijas sienas kalnu masīva sastāvdaļa Kaukāza kalnos. Tūrisma neskartie ciemati un to ēkas, Svanetijas vēsture un iedzīvotāji, kā arī skaistā un neskartā ainava ceļotājus priecēja ekspedīcijas 4. sērijā. Intars Busulis kādā no intervijām atzīmēja, ka Ušguli ciematu apciemošana ir katra gruzīna sapnis, taču ne visiem to ir izdevies piepildīt, jo ceļi ir izbraucami tikai 6 mēnešus gadā un tikai īpašos transporta līdzekļos.
Otrs katra gruzīna sapnis, kuru piepildīja latviešu ceļotāji ekspedīcijas 5. sērijā, ir nonākt ļoti neparastā klosterī, kas atrodas Kachi ciematā. To dēvē par “vientulības cietoksni”. Šī gandrīz nepieejamā svētvieta, kas būvēta ap 6. gadsimtu, atrodas augstas klints virsotnē. Šajā vietā, 40 metru augstumā, ceļojuma laikā dzīvoja mūks Maksims, ar kuru iepazinās arī ceļotāji. Maksims atjauno un kopj šo svētvietu un ir “vientulības cietokšņa” vienīgais iedzīvotājs.
Gruzijas skaistā un daudzveidīgā daba, svētvietu un klosteru greznums un cilvēku sirsnība ceļotājus pavadīja katru ekspedīcijas dienu, vai tas bija Svanetijā vai kūrortpilsētās pie Melnās jūras. Tika izgaršoti visdažādākie minerālūdeņi, iepazīta gruzīnu virtuve, iemācīta tostu māksla, izzinātas vīna iegūšanas paražas, gatavota tēja no ledāja ūdens un piedzīvotas asas izjūtas, izbaudot klinšu kāpšanu nepieejamās vietās. Kamēr gaidām iespēju ceļot, Gruzijas dabas skatus Intara Busuļa pavadībā varam baudīt no mājām.