Panorāma

Tirdzniecības un rūpniecības kamera izslēgs tos, kuri eksportē uz Krieviju

Panorāma

Panorāma

Gruzijā nerimst protesti pret "ārvalstu aģentu" likumu

Gruzijā nerimst protesti pret «ārvalstu aģentu» likumu

Nemierīga nakts bijusi Gruzijā. Pēc tam, kad parlaments pirmajā lasījumā apstiprināja pretrunīgi vērtēto ārvalstu aģentu likumu, ielās atkal izgāja tūkstošiem cilvēku. Likums paredz, ka nevalstiskajām un plašsaziņas līdzekļu organizācijām, kas saņem vairāk nekā 20% ārvalstu finansējuma, būtu jāreģistrējas kā organizācijām, kas darbojas ārvalsts interesēs.

Daudzi to sauc par Krievijas likumu un uzskata – tas ierobežos vārda brīvību. Gruzijas likumdevēji pirmdien ķērās pie tā dēvētā "ārvalstu aģentu" likuma – izskatīšanas procesā neiztika arī bez dūru vicināšanas.

Debates turpinājās, bet trešdien likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts. Tā virzītāja ir valdošā partija "Gruzijas sapnis", kurai pietiek balsu, lai likumu pieņemtu arī bez opozīcijas atbalsta.

"Jūs esat izlikuši šos Eiropas un Gruzijas karogus, virs jums vajadzētu būt Krievijas karogiem, jo jūs kalpojat Krievijai, nevis Gruzijas tautas interesēm," sacīja opozīcijas deputāte Ana Natsvlišvili.

"Jā, tas ir Krievijas likums, kas patīk tikai Duginam un nevienam citam šajā pasaulē, un visi, kas piekrīt Dugina viedoklim, kalpo Krievijas interesēm. Jā, tas ir Krievijas likums, kas mēģina izveidot autoritāru režīmu šajā valstī," tikmēr pauda cits opozīcijas deputāts Giorgi Vašadze.

Iebilst daudzi – Gruzijā visu nedēļu lieli protesti. Desmitiem tūkstoši cilvēku izgāja ielās, lai paustu savu nostāju.

"Es ļoti ceru, ka valdība būs pietiekami gudra, lai pēc iespējas ātrāk atceltu šo likumu. Gruzīni ir pret šo likumu," stāstīja protestētāja Anna.

Arī cita protestētāja Saba pagaidām ir pārliecināta, ka valdība no šīs idejas drīzumā tomēr atkāpsies.

"Viņi baidīsies no masām, un tas ir pareizi. Es domāju, ka viņi atkāpsies. Tik liels cilvēku skaits liks viņiem atteikties no šīs trakās idejas," viņa pauda.

Bruņojušies ar Eiropas Savienības un Gruzijas karogiem, trešdien protestētāji stundām ilgi neatkāpās no parlamenta ēkas.

Daudzi nobažījušies, ka pieņemšanas gadījumā likums varētu traucēt Gruzijas centieniem iestāties Eiropas Savienībā. Strīdīgais likumprojekts ir gandrīz identisks tam, ko valdošā partija virzīja jau pērn. Toreiz pēc plašiem protestiem no ieceres atkāpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti