Ceļotājiem atgādina par iespēju saņemt bezmaksas EVAK karti

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka bērniem un pieaugušajiem ir iespēja saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kas vajadzības gadījumā citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē nodrošinās medicīniskās palīdzības saņemšanu atbilstoši tādiem pašiem nosacījumiem un apjomam, kā tā tiek sniegta vietējiem iedzīvotājiem.

Iedzīvotāji, kuriem jau ir EVAK, tiek aicināti pārliecināties par derīguma termiņu, kas ir norādīts uz apdrošināšanas kartes vai apskatāms e-veselības portālā sadaļā "Mans EVAK".

Ja derīguma termiņš ir beidzies, EVAK atjaunošanu ieteicams ieplānot savlaicīgi, jo vasaras mēnešos apdrošināšanas noformēšanai klātienē var būt nepieciešams ilgāks laiks.

Apdrošināšanas karte tiek izsniegta uz trīs gadiem, un tās saņemšanai nav vecuma ierobežojumu.

NVD norādīja, ka pērn iedzīvotāju interese par iespēju saņemt EVAK ievērojami pieaugusi. 2022. gadā izsniegtas 146 843 apdrošināšanas kartes, kas ir gandrīz par 66 tūkstošiem vairāk nekā 2021. gadā. Tas skaidrojams ar Covid-19 pandēmijas mazināšanos, kuras rezultātā atkal pieauga iedzīvotāju interese par došanos ārpus Latvijas ar mērķi ceļot un apciemot ārzemēs dzīvojošos radiniekus.

EVAK nesedz ārvalstīs noteiktās pacienta iemaksas vai repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, atgādināja NVD. Līdz ar to papildus ieteicams iegādāties arī privāto ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz šīs izmaksas.

EVAK iespējams pieteikt un saņemt klātienē NVD filiālēs Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē vai Daugavpilī. Klātienes apmeklējumam ir nepieciešams pieraksts. Tāpat pieteikuma veidlapu var nosūtīt pa pastu vai iesniegt elektroniski – e-veselības portālā vai portālā Latvija.lv. Piesakoties kartei attālināti, to iespējams saņemt pa pastu uz iesniegumā norādīto adresi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti