«Twitter» apskats, 07.04.2013.

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Aizvadīto nedēļu iesākām ar 1.aprīli un jāatzīst, lai gan ikdienā šķiet, ar humora izjūtu mums viss ir kārtībā, tad oficiālajā joku dienā tur kaut kas aiziet šķērsām. Tviterī pārsvarā tiek kritizēti neveiksmīgie mediju izstrādātie joki, tādēļ 1. aprīli - vienkārši izlaižam un aizmirstam. Bet par pulksteņa rādītāju grozīšanas pasākumu un no brīvdienām nozagto stundu trāpīgi joko Alberts Ziemelis @AlbertsZiemelis: izrādās, naktī uz svētdienu bija jāpagriež kalendārs vienu mēnesi atpakaļ.

Laika apstākļi vienmēr bijusi populāra tēma tviterī, pavasara nenākšana un ieilgusī ziema arī vedina uz asprātībām - Ofēlija Dārta K @DaartaOfeelija, piemēram, aicina cilvēkus domāt par savu drošību jau laikus – Jāņos, kad leksiet pāri ugunskuram, uzmanīgi, nepaslīdiet uz ledus! Bet Ivars Svilans ?@ivarssvilans atklāj, ka viņa vecmāmiņa tomēr nolēma šogad nesekot sējas kalendāram un 10.aprīlī burkānus nesēt.

No vietējām slavenībām par sevi šonedēļ liek runāt Lindermans ar savu pieclatnieku apzīmogošanas kampaņu un Imantas hakeris Čalovskis. Par abu aktivitātēm, protams, viedoklis atšķiras, tā piemēram, Vents Sīlis @Vents_Silis jautā - Ar ko, lūdzu, Lindermana zīmogs uz pieclatnieka pēc būtības atšķiras no svastikas, kas uzzīmēta uz sinagogas? Mērķis taču ir aizvainot. Līdzīgi ir sašutis ne viens vien tviterlietotājs, lai gan, domājams, tieši to arī kampaņas autors būs vēlējies, tādēļ, iespējams jāmeklē tajā visā arī kas pozitīvs un Uldis Ziediņš ž@uldisz <https://twitter.com/uldisz> spriež: ja Lindermans tiešām uzliks uz visiem papīra latiem zīmogu "za russkij jazik", būs psiholoģiski vieglāk pāriet uz eiro!

Par Čalovski, kurš nu ir par tā izdošanu amerikāņiem tiesāšanai - kurš nē, viņš visai bieži tiek izmantots dažādos tviterjokos - Juris Metums @metums iesaka turpmāk uz jautājumu - Vai tā meiča ir brīva? – atbildēt: nē - viņai ir Čalovskis. Viņa vārds tiek iepīts arī starptautisko notikumu komentēšanā - piemēram, Leonids Kurmis ?@leonidskurmis zina stāstīt - Uzzinot ka Čalovskis vasarās ar motociklu vizinās pa Imantu, kaimiņtantes prasa izdot šo sodīšanai ne tikai uz ASV, bet uz Ziemeļkoreju! Baiba Strautmane ?@BaibaStrautmane smej: Deniss Čalovskis radīja vīrusu, kas aptīrija kontus; SVF un EK piespieda Kipru aptīrīt kontus...nav brīnums, ka kiprieši grib (lai tiesāšanai) izdod Merkeli :)

Tviterlietotājs taalbergs ?@taalbergs ir pārliecināts, ka vienīgais, kurš izpirka visas #dzsv biļetes internetā, bija Deniss Čalovskis! Tā viņš atriebās. Un Dziesmu svētku biļešu pirkšanas epopeja ir nedēļas centrālais notikums. Jau rīta agrumā tviterī tiek ziņots par garajām rindām pie biļešu kasēm - kā pirms 25 gadiem pēc cukura un desām - ar nostaļģiju atceras un pasākumu izbauda Nora Vitina @NoraVitina. Citi tikmēr sūdzas, ka internetā neko pasūt nevar, viss uzkāries, bet biļešu rezervēšanas tālruņiem pārslodze. Nepaiet i ne pāris stundas un visa tvitertelpa un arī sabiedrība ir sadalījusies biļetniekos un bezbiļetniekos, secina Ģirts Baranovskis ?@girtsbar. Sarūgtinājums un niknums mijas ar gaviļu saucieniem. Un, protams, redzot lielo cilvēku daudzumu, kuri sūkstās par to, ka rindu izstāvējuši, bet biļetes jau beigušās, visai dīvaini ir redzēt rihards fridenbergs ?@RihardsF paziņojumu - tadāāāā... 28 biļetes kabatā. Kas likumsakarīgi rada jautājumu - un kā mēs tagad Rihardu nosauksim? ((?C)@cristaps)

Tviterī arī redzamas vairākas bildes, kurās laimīgie biļešu pircēji tās liek maisiņos teju vai ruļļos satītas - un protams, var cerēt, ka tās sapirktas lauku radiem un kaimiņiem, kuriem nav interneta. Tomēr, acīgie tviterlietotāji visai ātri pamana sludinājums internetā, kur biļetes jau tiek tirgotas pa 100 latiem gabalā - un tādēļ aicina: Dziesmu svētku biļetes nedabūjušajiem derētu vienoties un nepirkt biļetes (no spekulantiem), tā ļaujot pašiem uzpircējiem turp doties un garīgi augt, rosina KurmisRupucis ?@KurmisRupucis un līdzīgi uzskatus pauž arī citi, piebilstot, galu galā - svētkus var baudīt arī TV un bezmaksas pasākumos un lai tie spekulanti paši arī sēž vieni paši desmitiem vietu.

Citreiz Dziesmu svētku rīkotājiem būtu vērts ieklausīties cilvēku priekšlikumos - visai daudzi iesaka biļetes tirgot godīgāk, un visbiežāk cilvēki izeju redz loterijas rīkošanā - ļaut pieteikties visiem un tad ar izlozes palīdzību noteikt, kuriem tiek tā laimīgā iespēja biļetes nopirkt.

Bet, ja visās nebūšanās ap Dziesmu svētku biļetēm pameklē pozitīvas lietas - to arī ir daudz: pirmkārt jau lielā ažiotāža parāda, ka latvieši joprojām šajā valstī ir un ka dziesmu un deju svētki ir ļoti, ļoti svarīgi. Otrkārt, kā tviterī saka Ieva @Ieva_Ie <https://twitter.com/Ieva_Ie> Katrs #dzsv koru dalībnieks var sajusties nedaudz kā rokzvaigzne šodien, vērojot, kādā tempā izpārdots noslēguma koncerts. Treškārt, joprojām ir vēl pāris iespējas, kā tikt uz Dziesmu svētku noslēguma koncertu - atgādina @VitaDreijere: pirmā iespēja - jākļūst par premjeru; otrā - aši jāiestājas labā korī, vēl var ātri kļūt par gaismotāju; vai arī pieteikties par brīvprātīgo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti