Tviterapskats: Noslēpumu atklāšana un kaislības

Šonedēļ sociālajos tīklos ir noslēpumu atklāšanas laiks, daudzi vēlas palīdzēt Baibai Brokai uzzināt valsts noslēpumu. Tviterī tiek atklāts arī jaunās Valsts ieņēmumu dienesta ēkas un Gaismas pils lifta noslēpums. Protams, arī pasaules čempionāta futbola kaislības neiet secen un kādam tviterlietotājam būs vien jānotiesā vēl nezināma izmēra paciņa ar suņa barību.

Pasaulē populārais zīmols Viktorijas noslēpums (Victoria's Secret) var sākt satraukties, jo šonedēļ tapis tam konkurents - Baibas Brokas noslēpums. Satversmes aizsardzības biroja plašāk nepaskaidrotais atteikums piešķirt tieslietu ministrei pielaidi valsts noslēpumam rosina histēriski radoši izpausties sociālajos tīklos.

Ar Nacionālo apvienību saistītie, vienmēr aktīvie tvītotāji pārsvarā izpaužas histēriski, pat nedaudz jau pāri absurda robežām. Uzskatāms piemērs ir tviternacionālis Jānis Iesalnieks [email protected] un viņa teiktais:

Un patiesībā tā ir tikai epizode kultūrkaujā starp dažādām vīzijām par Latviju (nacionālā vs kosmopolītiskā). Lai vīzijas nebūtu tik uzmācīgas, tviterlietotājs @Antresols iesaka pārstāt dzert un iziet ārpus zaru būdas - tā teikt - svaigu gaisu ieelpot. 

Bet ne jau tikai apriet, apsaukt un izķircināt prot tviterlietotāji neveiksminiekus, tiem tomēr ir laba sirds - un, palīdzot Brokai, daļa cenšas Baibai atklāt vismaz daļiņu valsts noslēpuma, - kas nu kuram zināms.

Zem mirkļabirkas #AtklājBrokaiNoslēpumu rindojas dažnedažādākie slepenie atklājumi, Sandis [email protected]_CooL informē: "Bērnus neatnes stārķi un neatrodas kāpostos"; no kurienes tie uzrodas - gan paliek neatklāts.

Ojārs Ronis atklāj, @zidans: "Ministrs nav profesija", tāpat kā "McDonald's" nav restorāns. Un arī modes blogeris nav profesija. Tāpat Latvijas zemenes aug Polijā." Iespējams, pavisam nopietna saķeršanās par valsts noslēpuma izpaušanu var gadīties Edžum Miķelsonam @EdzusMikelsons, kurš drosmīgu visiem, arī Brokai atklāj: "S.Āboltiņas īstā matu krāsa ir garlaicīgi pelēka". Ilze [email protected]_la zina stāstīt, ka "Cieši aizsiets čekas maiss ir ērtāks par Dormeo matraci". Bet Kaspars Razna @KasparsRazna ?atklāj to, ko visticamāk Broka jau nojauta - "Katram Maizītim savam garoziņa". 

Acīmredzot iedvesmojies no publiskās noslēpumu atklāšanas, arī Kirovs Lipmans kļūst vaļsirdīgāks un plašsaziņas līdzekļiem sāk klāstīt, ka viņš tomēr neesot Alens Delons. Protams, grūti tam noticēt - vīlusies ir Anete Konste @liikcepure.

Vairs nekādu noslēpumu un pilnīgu caurspīdīgumu valsts pārvaldē - un, lai Valsts ieņēmumu dienests rāda priekšzīmi visiem, ņemot piemēru no Soču olimpisko spēļu prakses - caurspīdīgums ieviests arī jaunās VID ēkas labierīcībās. 

To atzinīgi novērtē tviterlietotāji, jo, lai nu kur un kam, no VID neko nevar noslēpt, kur nu vēl viņu pašu ēkā. 

Par jaunajām ēkām runājot, uzmanību šonedēļ piesaistīja arī jaunās Nacionālās bibliotēkas - Gaismas pils atvēršana apmeklētājiem. Labi, būsim godīgi, uzmanību piesaistīja kārtējās nebūšanas. Pirmajā dienā iesprūda ēkas lifts un, lai dabūtu iesprostotos ārā, glābējiem nācās izsist stiklu. Kā vienmēr, padomdevēju tviterī netrūkst - Evija Unāma @EvijaUnama  gudri pamāca, ka, pirms laist iekšā ļaudis ekskursijā, vajag izvadāt vismaz Laimes Lāci.

Bens Latkovskis @BensLatkovskis domā, ar lāci neveiksmju novēršanai būs par maz - Satversmes preambulā jāieraksta, ka pirms katras sabiedriskas ēkas atklāšanas tai apkārt trīs reizes jāvelk simtgadīgas apses bluķis.

Jā - un vispār šādu preambulu vajadzētu pasludināt par slepenu, valsts noslēpumu, lai ieriebtu Brokai - smīkņā Guntars Meluškāns.

Bet, ja tā pavisam godīgi, lai nu kam, bet bibliotekāriem jau nu vajadzēja zināt, ka tā notiks, jo Antiņš, jādams stikla kalnā, to paveica tikai ar trešo reizi. "No kurienes ilūzija, ka liftā turp var uzbraukt ar pirmo piegājienu?" jautā Andrejs Vaivars [email protected] Lai gan tagad zinām - jaunajā versijā Antiņš atbrīvoja princesi no lifta, izsitot stiklu. © @E_Pastars.

Un, protams, tviterapskata noslēgumā būtu grēks nepieminēt lielisko vispasaules izrādi - futbola svētkus Brazīlijā. "Galu galā visi tur sapucējušies, frizūras sataisījuši, nemitīgi krīt, tēlo," secina @JBerowskis, un tas strādā.

Kamēr puiši prognozē, kādas kuram izredzes, kurš tiks pie futbola "Oskara" un priecājas par to, ka holandieši smuki apspēlēja spāņus, tviterdāmas salīdzina komandas pēc pavisam citiem parametriem - šajos spāņi uzvar, jo smukāki.

Vēl atliek tik novēlēt labu apetīti visiem tiem, kuri jau pamanījušies futbola sakarā neapdomīgi apsolīt kaut ko apēst, piemēram, Gintam Valdmanim @Gintins, kurš, ja Holande patiesi vinnēs, tviterī apsolās apēst veselu paciņu ar suņa barību. Nākamreiz rekomendēju nepietaupīt zīmes un drošības labad precizēt „paciņas izmērus", jo arī 18-kilogramīgais suņu barības maiss dažu tviterlietotāju izpratnē ir paciņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti