Tviterapskats: Krāsu trakums, tikumība un labās ziņas

Krāsaina jo krāsaina pirmssvētku nedēļa tviterī. Ikvienam iespēja parādīt savu nostāju un sapratni, pretnostatīt to tiem, kas tumsonībā neko nesaprot, un vienoties vienotā dziesmā ar tiem gaismas cilvēkiem, kuri saprot. Tā nu ne viens vien aizstāv savu subjektīvo pārliecību – pilnā pārliecībā, ka tā ir objektīvā patiesība.

Varēja būt tā, ka nedēļas tvīts būtu no zāļu ražotāja „Silvanola”, kurš nedēļu sāk, paziņojot tviterī, ka tā produktā #Faringospray sastāvā nav alkohola, apreibināt var tikai tā efektivitāte! Iespējams, ministra padomnieki jau meklēja citus medikamentus, ar ko piesegt nelielo alkohola daudzumu ministra organismā, bet Gerharda sāgas turpinājums tomēr neseko, jo galu galā – šonedēļ ir gana citu aktualitāšu, par ko runāt: Saeima ieceļ jaunu mediju uzraugu padomes locekli un vienlaikus draud atlaist visu padomi, visu nedēļu notiek Eiropraida pasākumi ar kulmināciju sestdien gājiena izskatā, un deputāti, tam gatavojoties, pieņem tikumības grozījumus izglītības likumā.

Apņēmīgs ir Gods Kaspars (‏@KasGods):

Tikmēr agresīvākie ar stingru un nelokāmu pārliecību krūtīs nepagurstoši publicē vienu naida tvītu pēc otra. Tos nav vērts citēt, un, atklāti sakot, dažu agresija pārsteidz. Šonedēļ ir iespēja ieraudzīt atsevišķus tviterļaudis pavisam citā gaismā, bet tā arī lieliska iespēja – veikt tvitertīrīšanu. Šo iespēju izmanto Uldis Lavrinovičs ‏(@halftrackstereo):

Un viņš nav vienīgais.

Aktīvākie tviterlietotāji gan sliecas atbalstīt seksuālās minoritātes un, redzot naidu un nosodījumu, kas plūst no citiem tviterlietotājiem, piemēram, zaļā dzīvesveida fanātiķe  @AnitraTooma prāto: "Ja mēs tikpat labi izturētos pret gejiem un lesbietēm kā pret Rīgas mežacūkām, būtu saskaņa :)" Tviterkonts @teuntagad tūlīt pat apjautājas:

Tā gan, protams, tas neesot domāts. Mežacūkas neviens negrasās iemidzināt, bet aizvest uz glītu mežu. Bet pret cilvēkiem – redz, tik jauki neesam. Te gan jāšaubās, vai praida dalībnieki būtu laimīgi, ja tos aizvestu uz mežu – iemidzinātus vai nē -, bet tas… lai nu paliek.

Ne mazāk krāsaini kā praida dalībnieki ir arī mūsu deputāti. Gunta Bojāra vārdiem sakot:

Tikumīgā audzināšana, kurai gan vēl mēraukla esot jāveido, tviterapskats var rekomendēt – par tikumības mērauklu ņemt lecamauklu, ja tā atbilst Eiropas standartiem. Šis temats, protams, aktuāls un satrauc daudzus, un daudzi gribētu zināt, vai viņi ir tikumīgi vai nē, un kur to varētu pārbaudīt.

Tomam Lūsim (‏@_affair) gan viss ir skaidrs par savu tikumību:

Daugavā lēkt nevajag, bet, cerams, pēc iespējas ātrāk mūsu deputāti un ierēdņi radīs atbildi uz šo akūto jautājumu – izstrādās kādas vadlīnijas. Par sliktu nenāktu, ja tajās tiktu atbildēts arī uz Daces Rukšānes (@Ruksane) uzdoto jautājumu:

Kaspars Funts, kurš parasti zina visu par putniem, zina teikt – dažkārt tikumību varot atgūt, izdzēšot interneta pārlūkošanas vēstures datus, protams, ja vien Drošības policija jau nav tos piefiksējusi.

Bet mediju personība Arnis Krauze (@arniskrauze) atgādina:

Tikmēr Gints Knoks (‏@Knoks) reaģē uz pieci.lv sāgu ar lamuvārdiem cīņas repa sacensībās:

Deputāti pat gatavi elektroniskos sabiedrības saziņas līdzekļus uzraugošo institūciju atlaist, kaut gan nule kā tajā ievēlējuši jaunu locekli, kura gribētu, lai visupirms ziņās tiek izstāstīts kas labs, kulturāls un tikai tad par politiķu un citu blēdībām, nelaimēm.

Izskatās nesmuki un ož pēc politiķu vēlmes kontrolēt medijus, lai tur būtu tikai valdošajiem patīkams saturs, un turklāt pozitīvs – aizdomas pauž tviterlietotāji. Un kārtējais apstiprinājums nav ilgi jāgaida - deputāts Jānis Dombrava tviterī pikti vaicā:

"Veselais saprāts," atsmej Raivis Spalvēns (@Raivis_Spalvens), bet Pēteris Krišjānis (‏@pecisk) paskaidro deputātam:

Valsts finansētam medijam nav jāatspoguļo subjektīva pārliecība, bet objektīvi jāpilda valsts pasūtījums – tā ir spārnotākā deputāta frāze. Pēc tās portāla manabalss.lv vadītājai Madarai Peipiņai ‏(@madarapeipina) rodas aizdomas:

Domu papildina Ansis Dobelis ‏(@AnsisDobelis):

Šajā tikumības uzliesmojuma laikā – vasaras saulgriežos – tvitrerapskats novēl lustīgus Jāņus, kā arī Kaspara Zeļļa (@kasparszellis) un Evijas Unāmas tvitersarakstes rosināts:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti