Sadaļas Sadaļas

PAREIZAIS VIEDOKLIS par patriotismu

Patriotisms ir kā sāls pie azaida. Obligāts patriotisms ir tikai sāls.

Fakts: Valstiskās un pilsoniskās audzināšanas programmas veidošanas darba grupa sāks strādāt jūlijā, un iecerēts, ka tās izveidošana tiks noslēgta gada beigās. © www.nacionalaapvieniba.lv

Laikam šorīt Saule dažādus jauniešus ir pārsteigusi dažādās vietās, situācijās un veselības stāvokļos. Vakar tak lielā izlaiduma balle. Un tad nu šodien – var pieņemt, ka sākas tā ĪSTĀ DZĪVE. Nu tad PAREIZAIS VIEDOKLIS arī sveic ar īstās dzīves pirmo rītu gan lolojumus, gan viņu, piedodiet, senčus.

Bet!

Diemžēl, starp absolventiem nāksies sastapt daudzus, kuru ideoloģiskā platforma nav pietiekami stabila. Tas var nepatīkami izbojāt…labi būtu, ka tikai šo rītu. Var izļodzīt visu tramvaju.

Cik daudz gan nav novēroti mēģinājumi skolu mācību programmās iestutēt visdažādākos priekšmetus, kuri to iniciatoriem liekas absolūti svarīgākie, bet skolu direktoriem rada „acis uz kātiņiem” efektu. Kas tikai nav bijis – kredītu un parādu programma, velobraukšanas stundas, pareiza televizora skatīšanās utjpr.

PAREIZAJAM VIEDOKLIM labpatiktos tur pievienot PAREIZĀ VIEDOKĻA mācību, kas ir ievērojami pārāka par jebkuru no iepriekš minētajiem pekstiņiem. Pag’, bet kādēļ kaut kas jāpievieno, ja īstenībā šāda PAREIZĀ VIEDOKĻA mācība skolās ir paredzēta un vistuvākajā laikā.

Jo!

Visstabilākajās pozīcijās no visiem iespējamiem jauniem mācību priekšmetiem atrodas valstiskās un pilsoniskās audzināšanas mācība. Nu jau stūrī iespiestais izglītības Vjačeslavs (labāk vārdā, lai nesajūk ar Premjeru), ar dūrēm pa krūtīm bungodams, atzinis, ka nav viņam lielāka mērķa kā valsts mācības stundu ieviešana skolu programmās. Lobiji atzinīgi murrājuši. Vjačeslavam nav bijis nemaz iespējams citādāk rīkoties. Pirms tam viņš pieķerts slavenajā Izglītības ministrijas tualetes priekštelpā ar kādu krievu runājam krieviski un tagad tikai morāli un patriotiski kristālskaidra un konsekventa rīcība var paglābt apķēpāto reputāciju.

Tātad valsts mācības stundas īstenībā vajadzīgas katru mācību dienu. Galvenais uzdevums – pastāstīt, kādi ir galvenie notikumi un kāds ir PAREIZAIS VIEDOKLIS par tiem. Patriotiskākie patrioti ierosinājuši, ka šādas stundas vajadzētu organizēt brīvdienās. Pašlaik vēl notiekot sarunas ar mazāk patriotiskiem patriotiem.

Skaidrs, ka ar vienu valsts stundu dienā vēl viss nebūs paveikts. Valstiskās audzināšanas programma ietver sevī vēl virkni svarīgu lietu.

Piemēram, ārvalstu sadarbības reglamentēšana – lai nebūtu pārpratumu un, Dies’ pas’, klaji pretvalstisku lēcienu, ir jābūt pilnīgi skaidram, kurš skolnieks, kādēļ, uz kurieni brauc un ko viņš ir darījis puča laikā. Jādomā, ka katrai ārzemju braucēju grupai jāpierīko par valsts pamatiem atbildīgais konsultants, kura gudrajā vadībā mūsu jauniešu delegācija paudīs PAREIZU VIEDOKLI un dos pretsparu…ai, īstenībā nekā pārāk jauna šeit nav, vienkārši pareizi jāsaliek uzsvari un prioritātes.

Bez tam tikšot ieviesta skolā izplatāmās informācijas reglamentēšana. Kad ir bijusi pēdējā revīzija skolu bibliotēkās? A?! Lūk, nezinām, bet runājam. Kas to zina, kādas grāmatas tur izliktas. Un galu galā, nav vēl nekāda valstiski kanonizēta literatūras saraksta. Tikmēr jāiztiek vienkārši ar patriotisku jušanu. Tomēr grāmatas nebūtu tas trakākais. Ko tagad lai dara ar internetu?! Kamēr nav alternatīvas, inovatīvi jāizmanto garderobistes, jo katra skolnieka mobilā ierīce vai vairākas jānodod garderobē, pretī saņemot žetonu. Dēļ lielākas motivācijas, uzrādot šo žetonu, skolas bufetē varēs iegādāties nocenotu saldējumu ar patriotisku ķiršu zapti.

Nu, tātad, individuālās ierīces skolā netiek lietotas bet e,i,p,d,m un citas tehnoloģiju gudrības jaunie talanti apgūst pie skolas displejiem, stingrā, bet iejūtīgā pareizi instruēta personāla vadībā.

PAREIZAIS VIEDOKLIS ir, ka šeit paveras varenas patriotisku konsultāciju iespējas ne tikai pašam Bundžu Jānim, bet veselai (nu, labi, ne pārāk veselai) pieredzējušu konsultantu plejādei, kuri bija jau domājušies sevi norakstām. Protams, skolas neiztiks bez jauna direktora vietnieka amata patriotiskajos jautājumos. Šī persona savā nozīmībā direktoru pat pārspēs. Bet ārišķīgi ar to neplātīsies. Tie būs t.s. neredzamās frontes cīnītāji.

Tomēr programmas ieviešanā var saskatīt zināmus trūkumus, un tieši labi, ka ir izdevība par to norādīt.

Nepilnīgi ir izstrādāti ziņošanas un sodīšanas virzieni.

Jebkuram skolniekam jau no pirmās klases jābūt skaidrībā, ko viņš iegūs, ja informēs vadību par iespējamiem valsts pamatu satricinājumiem no neapzinīgo līdzbiedru puses. Balvu fondā jānodrošina pietiekams veselīgu augļu un Latvijā ražotu burkānu īpatsvars. Sevišķi lielu vai atkārtotu informāciju gadījumā jārada iespēja izšaut ar granātmetēju vai kādu no trim Latvijas tankiem. Un, protams, fotografēšanās ar valstiskās audzināšanas programmas augstākajiem vadītājiem puspagriezienā pa kreisi.

Nevajag domāt, ka valstiskuma un patriotisma programma tad nu līdz minimumam samazinās kontaktus ar Krieviju un tajās iestāsies pilnīga ziema. Gluži otrādi. Vēl neizstrādātajā sodu sistēmā, blakus kaunināšanai un obligātai patriotisku stāstu lasīšanai skaļi pēc stundām, tiks atvēlēta vieta apmaksātiem braucieniem zinošu konsultantu pavadībā uz tādām Krievijas pilsētām kā Čeļabinska, Tambova, Brjanska un citas. Tāpat vien apskatīties. Ja to PAREIZI pasniegtu (pieredzes smelšanās, vēsturiskas vietas…), varbūt pati Krievija šos braucienus sponsorētu. Iespējams, par to jau runāts nesenējā audiencē pie Krievijas sūtņa ekselences.

Plašāka sabiedrība par valstiskuma audzināšanas programmas daiļumiem uzzinās, kad tie būs gatavi. Nav ko lieki cilvēkus uztraukt.

Lai labu ideju izbojātu, daudz prāta nevajag.
Lai to izdarītu skaisti, vajag talantu un līdzi bļāvējus.

Ar cieņu
Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizais viedoklis
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt