Pilsoniskās līdzdalības problēmas karikatūrās: «Veidosim darba grupu!»

Pilsoniskās līdzdalības un iedzīvotāju iesaistīšanas jomā Latvijā aizvien pastāv problēmas, uz kurām domnīca "Providus" piedāvā paskatīties arī caur karikatūrām.

"Sabiedriskās organizācijas var saskarties ar lēmumu sasteigtību un necaurspīdīgumu, kā arī to nepilnvērtīgu iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos valsts un pašvaldību līmeņos. Nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes vai normatīvo aktu saskaņošana un neformālas apaļā galda diskusijas ar nevalstiskajām organizācijām – šādos līdzdalības veidos politiķi un ierēdņi mēdz paust informāciju krietni pozitīvākā gultnē, nekā tā ir faktiski. Kad diskusijas nonāk līdz konkrētiem jautājumiem, tad arī šīs diskusijas mēdz beigties ar attaisnojumiem vai tēzēm "pie šī noteikti atgriezīsimies", "veidosim darba grupu", "nodosim jūsu viedokli tālāk" utt. Taču tālākejošas rīcības, iespējams, nemaz nav un nebūs. Šādās situācijās nevalstiskās organizācijas "uzaudzē ādu" un kļūst nepiekāpīgas, lai risinātu sabiedrībai svarīgas problēmas. Labā prakse būtu iesaistīt sabiedrību pilnvērtīgi un uzņemties atbildību par solīto," komentēja "Zero Waste Latvija" dibinātāja Laura Treimane.

 

Karikatūras izstrādājusi domnīca "Providus" Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta "Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Komiksi un karikatūras

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti