Uģis Lībietis: Ar samazgu sajūtu dvēselē

Kad man prasa, kādas ir emocijas pēc viesošanās Krimā, es parasti saku, ka dīvainas. Jā, tas bija interesants piedzīvojums. Tas bija nepieredzēts, bet ļoti vērtīgs darbs komandā. Tās noteikti ir neaizmirstamas emocijas. Taču šīs emocijas ir divējādas.

Pirmkārt jau sajūtas par pašu Ukrainu. Iepriekšējo reizi, kad viesojos Kijevā (neskaitot 2013. gada  Valsts prezidenta vizīti), bija vēlēšanu laiks. Toreiz atkārtotā balsojumā uzvaru guva nu jau par politisko līķi uzskatāmais Viktors Janukovičs. Toreiz valsts bija sadalīta divās ļoti līdzīgās daļās – ar Timošenko vai ar Janukoviču. Jau tolaik tautā runāja – ar vieniem oligarhiem vai otriem.

Ir pagājuši tikai daži gadi, un situācija ir nomainījusies par nezinu cik grādiem... Timošenko jau savu laiku ir atsēdējusi (joprojām uzskatu un uzskatīšu, ka viņa nekad nav bijusi ne balta, ne pūkaina), Janukovičs ir aizbēdzis un pametis savus „godīgi sakrātos” miljonus vai pat miljardus. Kijevas centrā atkal ir barikādes, jaunā vara mēģina sākt kaut ko darīt, cenšoties pārliecināt visus par to, cik nākotnē būs labi, bet kur virzās Krima, manuprāt, joprojām neviens tā īsti nesaprot.

Taču šo gadu laikā ir noticis kas tāds, ko es īsti nebiju gaidījis. Arī ziņās mēs visu laiku rakstījām – opozīcijas pārstāvji, varas pārstāvji... Tas nebūt nav tik vienkārši.

Arī pēc vardarbīgo protestu beigām Kijevā joprojām ir politiskā opozīcija un pilsoniskā opozīcija (aktīvisti?). Ir ukraiņu valodā runājošā sabiedrības daļa, kas iestājas par savu kultūru un rietumnieciskām vērtībām, un ir radikāli noskaņoti nacionālisti, kuriem, rupji runājot, pie kājas visa Eiropa – galvenais ir dzīt un „močīt” „moskaļus” (Manuprāt lielākais kauna traips Ukrainas jaunajai vadībai). Ir krieviski runājošā Ukrainas austrumu daļa, kas vēlas saglabāt savas tiesības runāt dzimtajā valodā, paliekot Ukrainas sastāvā; un ir krieviski runājošā sabiedrības daļa, kas ukraiņu valodu uzskata par hieroglifiem, kurus nevienam nav jēgas mācīties, jo tāpat vienmēr bijusi tuvāka Krievija. Ir tā krieviski runājošā sabiedrības daļa, kas ar mātes pienu jau ir saņēmusi tagad ģenētiskajā kodā ieprogrammēto viedokli – tie nacistiski un fašistiski noskaņotie „banderovieši” (neatkarīgi no valodas, tautības vai valsts – visi tie no Rietumu puses) pašlaik bruņojas, trenējas (gan Kijevā, gan Viļņā, gan Rīgā, gan Tallinā), lai pēc tam nāktu mūs sist, griezt, slaktēt, sēdināt cietumā un vest uz Kijevu, lai pēc tam tur darītu visu iepriekš minēto. Un tad vēl ir Krimas tatāri, kurus reiz jau ir deportējuši un apspieduši, kuri pašlaik saglabā mieru (jo tā ir likuši viņu vadītāji), bet kuri savu ģimeņu un zemes aizstāvībai būs gatavi cīnīties pret visiem iepriekš minētajiem... Un ir gatavi to darīt gadiem ilgi.

Ja mēdz teikt, ka latvietim mīļākais ēdiens ir otrs latvietis, tad man liekas, ka pašlaik kaut kas līdzīgs ir redzams Ukrainā.

Nu, protams, saldajā ēdienā jau jebkurš, vismaz no Krimā un Ukrainas austrumu daļā dzīvojošajiem, „nograuztu” kādu „fašistiski-nacistiski-melīgo un kā prostitūtu pērkamo, sapuvuši eiropeisko” ienaidnieku žurnālistu no Latvijas.

Es šeit nepārspīlēju, jo tieši šādi vārdi man un kolēģiem (Sandijam Semjonovam, Ģirtam Straustiņam un Atim Klimovičam) bija ne reizi vien jāuzklausa, viesojoties gan Simferopolē, gan Sevastopolē, gan Doņeckā. Un ziniet, kas ir pats sāpīgākais – iespējas aizstāvēties nav dotas, jo mūsu viedoklis tur nevienu neinteresē! Jo „viņi taču zina, kā ir!” (kaut arī, iespējams, ne reizi nav izbraukuši ārpus savas valsts vai pilsētas)

Bet aizstāvēties gribas... Un tad tu saproti, ka uzreiz nav īsti ar ko.

Kā atbildēt līdz baltkvēlei ķērcošai kundzītei, kura apgalvo, ka pie mums tur Latvijā zeļ un plaukst fašisms un nacisms? Nu, visbiežāk šie jēdzieni gan tiek pielīdzināti „nacionālismam”, kas tagad daļā Ukrainas sabiedrības ir pat vēl lielāks ļaunums. Var jau teikt, ka nekā tāda pie mums tiešām nav, ka pie mums pat nevienas neonacistu organizācijas nav.... Bet jums taču „tur” fašisti pat pie Brīvības pieminekļa iet! Bet tie taču leģionāri... Ak tad tādi paši banderovci, kā pie mums?! Es taču teicu, ka fašisti...

Un tad tu saproti, ka mēs varam traktēt vēsturi, kā gribam, mēs varam piedāvāt jebkādus faktus un pierādījumus – NEVIENS to tur, Ukrainas austrumos (par Krieviju nerunājot), neņems vērā. Kā ne reizi vien tika dzirdēts - ja tu reiz esi uzvilcis to (SS) formu, tu esi kļuvis par „brūno mēri”! Viss, āmen! End of discussion!

Kā atbildēt Krievijas un Georga lentītēm nosietam vīrelim uz jautājumu, kāpēc mēs Latvijā apspiežam krievus, slēdzam krievu skolas, nepiešķiram pilsonību u.t.t.?

Kā atrast pretargumentus tam, ka pēc PSRS sabrukuma visa rūpniecība Latvijā ir iznīcināta, rūpnīcas slēgtas, bezdarbs augsts, krīze liela, pensijas mazas, komunālie maksājumi lieli, medicīna dārga utt. utt. utt. utt...... Skaidrot var mēģināt, bet tevi jau neklausās.

Šādos brīžos es aizdomājos, cik tomēr veiksmīgi, efektīvi un mērķtiecīgi ir strādājusi informatīvās propagandas mašinērija šajā reģionā...

Lai kā mūsu valstij liktos, ka nevaram stāvēt malā un gribam paust savu solidaritāti ar „ukraiņu tautu” (iemesls, kāpēc pēdiņās atrodams iepriekš), mūs tur neviens īsti negaida un šai mašinērijai pretoties nav iespējams!

Un tas ir jāsaprot!

Drīz mūsu „banderovieši” ies pie Brīvības pieminekļa (jo tas viņiem ir svarīgi), un to rādīs kaimiņzemju mediji, un trumpji atkal būs nevis mūsu, bet viņu rokās. 9. maijā mēs visi gānīsim pasākumus pie Uzvaras pieminekļa – to rādīs kaimiņzemju televīzijās un teiks, ka par spīti valdības nosodījumam īstie patrioti piemin varoņus (jo arī viņiem tas ir svarīgi). Tad mēs aicināsim ierobežot lielās kaimiņzemes programmu pārraidīšanu un paši radīsim tādu pašu situāciju kā Ukrainā un Krimā, kur vienā vietā aizliedz ukraiņu medijus, otrā krievu, un beigās zaudētāji ir visi un viens otru ienīst. Tad mēs pāriesim uz apmācību skolās tikai vienā valodā  un atkārtosim to pašu kļūdu, ko pirms neilga laika apstiprinātā Ukrainas jaunā valdība, kuru mēs tik ļoti atbalstām (Starp citu, Ukrainas gadījums pierāda, cik valodas jautājums ir sensitīvs un aktuāls). Un tad, pēc vēlēšanām, kad politiķi nonāks pie varas, mēs labos krēslos iesēdināsim savus cilvēkus – gan draugus, gan sponsorus (kā Timošenko, tā Janukoviča, tā pašreizējās varas laikā). Un tad mēs aizliegsim vienu partiju, kas sadarbojas ar Krieviju, tad mēs atbalstīsim otru, kas aicina karot ar Putinu Maskavā... Un tad, un tad...

Ar ko šī situācija atšķiras no Ukrainas? Ar ko?  Ja nu varbūt vienīgi ar to, ka te nav tik daudz, ko zagt, un neviens nebūs tik stulbs, lai, cenšoties noturēties pie varas, sāktu nogalināt desmitiem cilvēku.

Kad Krimā lasīju par dažādu esošo un bijušo Latvijas politiķu aicinājumiem pastiprināt Baltijas valstu aizsardzību, palielināt aizsardzības budžetu, lai novērstu potenciālos draudus nākotnē (jo tādi noteikti būs), man, atklāti sakot, sejā parādījās smaids. Triju Baltijas valstu gaisa telpu uzrauga nu jau 10 (?) ārvalstu iznīcinātāji... Beļbekas aviobāzē pilnā kaujas gatavībā atradās divreiz lielāks skaits iznīcinātāju, kurus „zaļie vīriņi” faktiski sagrāba dažu desmitu minūšu laikā... Vienkārši nobloķējot skrejceļu, daļa no kaujas tehnikas ir neitralizēta... Faktiski vienas dienas laikā 2 miljonu cilvēku apdzīvotā Krimas pussala tika neitralizēta... pat par spīti ukraiņu armijas klātbūtnei... Un viss... Kā zināms, Latvijā dzīvo aptuveni tikpat liels skaits cilvēku kā Krimā, un mūsu valsts teritorija ir tikai divreiz lielāka... Es cienu mūsu armiju un ticu tai un, dod Dievs, lai viņiem nenāktos piedzīvot to, ko pašlaik piedzīvo bāzēs bloķētie ukraiņu karavīri.

Taču ne jau par armijas glābšanu mums ir jādomā, bet par to, lai mēs paši nepārgrauztu rīkli viens otram.

Ir jāsaprot, ka sen jau ir jāaizmirst dalījums latviešos, krievos un citos. Pilsoņos un nepilsoņos. Savējos un „tajos tur”. Ja mēs gribam rādīt kādam piemēru, mums ir jāmācās ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, un jācenšas tās labot. Mums ir jāsāk runāt vienam ar otru. Jārada un jārāda tas veiksmes stāsts, kura pašlaik mums vienkārši nav.

Pretējā gadījumā, arī turpmāk mēs Ukrainā (un ne tikai) dzīvojošajiem būsim pūstošajos rietumos dzīvojošie fašisti... Un ar šo - nenomazgājamās samazgu dušas - sajūtu būs jādzīvo arī turpmāk... A tik ļoti negribas!

97 komentāri
???
Palasot atsevišķus rasistiskus komentārus krievu valodā, doma par integrāciju izkūst kā pērnais sniegs. Kopā ar tādiem agresīviem sveštautiešiem nav nākotnes - nories, apvainos, arī piekaus, ja pārāk uzvilksies, visu un visus. Nebūs latvieši vai igauņi, sāks pašus krievus par fašistiem apsaukāt. Šādos "organismos" miers, veselais saprāts un kaut druska prāta pēc definīcijas nav iespējams!!! Raksta autoru var saprast, bet, paskatoties krieviskajos komentāros, sapratne izzūd. Un kas ir tie, kuri to dara? Tie ir tie paši, kuri visvairāk aicina uz sapratni. Kā tā var būt???
Mārs
Tāds agresīvs mazākums vienmēr būs. Ir svarīgi, kā tu, latvieti, spēj veidot attiecības ar pragmātisko vairākumu.
ija
Palasu tadu doč uzņika un negribas draudzēties ar tadiem krieviem .,kam latviski runajosais ir fašists un nacists SApņoju kaut viņi aizbrauktu Iespējams,ka tadu nav daudz, bet pietiek ar dažiem simtiem ,lai sarīkotu agresīvas akcijas pret latviesiem
vgirssons
Jau antīkajā vēsturē bija zināma atziņa '' Ja netiec galā ar iekšējām problēmām, atrodi sev ārējo ienaidnieku''. Tātad pašlaik ir izveidojies šāds vēsturiskais laikmets. Kaut kas no Bābeles torņa celtniecības... . Ko vajadzētu darīt - saglabāt PAŠCIEŅU !
Rusak
Отличная статья. Спасибо автору.
Reinis Runcis
Esmu strādājis ar krieviem un viņi burtiski ienīst latviešus, pie tam neslēpj to. Pārsvarā tie ir lumpeņi, kuri tā aizpilda iekšējo tukšumu, bet nevajag teikt, ka viņi nav bīstami... Mūsu cietpauri un mietpilsoņi ir daudz krieviem lojālāki un tikai par to ir runa, TIKAI! Nevis par saujiņu radikāļu psihopātu un saujiņu normālu domājošu cilvēku...
Krievs
- nelojālie iedzivotāji - negrib integreties - Kremļa sponsorētie - negrib macīt vālodu - piektā kolonna un t.t. ... jūs veči sakumā palasiet ko paši rakstiet un kā un kada veida to dariet. Pēc tam apskataties apkart. Un bišķiņ jāsāk draudzēties ar realitāti nevis murgot ar 20 gadu veciem mītiem. Jau sen visi "krievvalodigie" mazāk vai vairāk rūnā latviski(mazāk tie kas mazāk saskaras ar latviešiem sadzīvē - ļaudis pensijas vai pirmspensijas vecuma). Ja! Mes netaisamies kļūt par "integrētiem" nozīmē - kļūt par latviešiem. Jo EVRIKA! neesam latvieši. Bet ESAM integrēti jo sadzivojam ar latviešiem, stradājam kopā, apmeklējam vienus un tos pašus svētkus, cienam vietējas tradīcijas un neuzspiedam savējas, atbalstam valsti maksājot nodokļus. Nevajag jaukt INTEGRĀCIJU ar ASIMILĀCIJU. Un jā! Fakts! Mes savadāk uztveram informāciju gan Latvijā, gan kas nāk no Krievijas un citam ukrainam. Mums tur ir radi un cita veida saiknes(kulturālas un vēsturiskas), bet nevis tikai k
Vjačeslavs Vasiļevskis
Klau, krievs. Ja esi no Rīgas, aizbrauc jaukā vasaras vakarā uz Purvciemu vai Ķengaragu. Pastaigājies pa šo jauku rajonu ielām un pagalmiem. Pamēģini iztēloties sevi latvieša ādā, uzrunā apkārtesošus jaunāka gadu gājuma (ne vecus!) cilvēkus latviski. Es jau nesaku par Daugavpili. Ja esi drosmīgs, piespraud sev sarkanbaltsarkano lentīti 9.maijā, aizej uz Uzvaras svinībām, tēlodams latvieti, proti, apkārtējos uzrunā latviski. Tur Tev populāri paskaidros, ka nevajag " jaukt INTEGRĀCIJU ar ASIMILĀCIJU". Kad izrakstīs no slimnīcas, gaidām Tavus komentārus par integrētajiem krieviem.
umlauts
Par tādiem kā Tu mums ir patiess prieks. Tomēr nevajag visu uztvert personiski. Piemēram, es krievu valodā par latviešiem arī dzirdu: nacionālisti, nacisti/fašisti, amerikāņu marionetes, necieš krievus/krievu valodu utt. Ieskatos, piemēram, rus.tvnet.lv komentāros vai Latvijas krievu presē un OMG! Cik te viss ir slikti, kādi latvieši ir maitas un apaļi stulbeņi, visu nolaiduši utt. Tāpēc visu laiku ir kaut kāds sviests, kas neļauj normāli uztvert vienam pret otru.
Kr...
bet nevis tikai ko pateiks pa teļļuku. Un mums ir tiesības uz savādo viedokli. Tatad Uģis pareizi ir aizdomājies.
Nu ,gan laiki pienākuši!
Lielkrievu šovinisti-fašisti žēlojas ,ka visas citas tautas ,kas vēlas ,lai viņu zemē krievi lieto viņu valodu ,ir nacisti! Savukārt Krievijā,Maskavā Putins pasludina ,ka visiem būs runāt krieviski- un tas ir jauki un labi ,urrā! Krievi okupē citu zemi un sauc šīs zemes iedzīvotājus par fašistiem! Putins ,tāpat kā Hitlers ir savu lumpenproletariātu satracinājis un zvēru pamodinājis-Bet ,lai pierauga,ka tas beigās pašu punduri nesaplosa un svā starpā nesak plēsties!
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГ
ПРИМЕР ОДИН РАССКАЖУ.. : ПОШЛА В КАФЕ В СТАРОЙ РИГЕ - ПЕРЕКУСИТЬ.. = А ТАМ ЛАТЫШКА-ОФИЦИАНТКА=НАЦИСТКА.. - Я ЕЙ НА РУССКОМ А ОНА МНЕ НА ЛАТЫШСКОМ.. = НУ Я И ПОСЛАЛА - НА ТРАДИРИДИЛАЛА.. И ЕЁ И ЭТО КАФЕ.. - С ТЕХ ПОР НИ КТО ИЗ МОИХ ЗНАКОМЫХ = В ЭТО ФАШИСТСКОЕ КАФЕ НЕ ЗАХОДИТ.. И ДАЖЕ КОГДА ГОСТИ ИЗ ДРУГИХ СТРАН ПРИЕЗЖАЮТ.. = ДРУГ-ДРУГУ ТАК И ГОВОРЯТ = НЕ ХОДИ ТУДА - ЭТО ФАШИСТСКОЕ КАФЕ.. = НА РУССКОМ НЕ ОБСЛУЖИВАЮТ.. А НАРОДНОЕ РАДИО = ЭТО СИЛЬНАЯ ШТУКА.. ! ПУСТЬ ЛАТЫШИ ПОСЧИТАЮТ СВОИ УБЫТКИ..= ИЗ-ЗА СВОЕГО ФАШИЗМА.. = ИЗ-ЗА ГЕНОЦИДА РУССКОГОВОРЯЩИХ.. ДАЖЕ ТУРИСТЫ И ТЕ НЕ СЮДА, НЕ В ЮРМАЛУ, А В КЛАЙПЕДУ ЕДУТ ОТДЫХАТЬ.. И ДЕШЕВЛЕ И ТАКОГО ФАШИЗМА НЕТ.. А ЕСЛИ ПОСЧИТАТЬ ЧТО ДАЖЕ МЕНЮ В МНОГИХ МЕСТАХ БЕЗ РУССКОГО - ТО.. ВОТ ОНО И ОПАЧКИ И ЛАТЫШИ С ИХ ФАШИЗМОМ В ОПАЧКЕ.. = ЗАШЛИ ПОСМОТРЕЛИ.. = РАЗВЕРНУЛИСЬ =.. УШЛИ .. И ПРИБЫЛЬ КОТОРУЮ МОГЛИ.. - ЗА ИХ ОБСЛУЖИВАНИЕ - С СОБОЙ УНЕСЛИ..!! И ПОТРАТИЛИ ГДЕ ИМ РАДЫ И ГДЕ НА РУССКОМ ОБСЛУЖИЛИ.. А ЛАТЫШАМ ИХ ЛАТЫШСКИЙ И НАЛОГИ.. !! = И ТАК ПОКА Н
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГ
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГЕРЯ САЛАСПИЛС ______________________________________________________________________________ ДАВНО ИГНОРИРУЮ КАФЕ И МАГАЗИНЫ = ГДЕ МЕНЯ НА РУССКОМ НЕ ОБСЛУЖИВАЮТ.. !! = НЕ БУДУ ПОДНИМАТЬ ФАШИСТСКУЮ ЭКОНОМИКУ.. - ЛУЧШЕ СВОИ ДЕНЬГИ К КИТАЙЦАМ ОТНЕСУ - ТАМ КУПЛЮ.. = НО ОНИ ОБСЛУЖАТ ПО РУССКИ..! ДАЖЕ НА РЫНКЕ.. - ЛУЧШЕ У РУССКОЙ ПРОДАВЩИЦЫ КУПЛЮ.. - ЕЙ ЦЕНТИК - МНЕ РАДОСТЬ.. - СВОИХ ПОДДЕРЖАЛА.., А НЕ ФАШИСТОВ..- ТЕХ КТО ПРОТИВ РУССКОЯЗЫЧНЫХ..= И ВОТ ТАК ВСЮДУ И МНОГИЕ..!! НЕ ТОЛЬКО Я..! А НЕ ТОЛЬКО Я = ЭТО И ВСЕ КТО НЕ ЛАТЫШИ И КТО ПО РУССКИ ГОВОРИТ.. А НА ЧТО НАДЕЯЛИСЬ.. ?? НА ТО-ЧТО НАМ НА ГОЛОВУ ГАДИТЬ БУДУТ.. - А МЫ МОЛЧАТЬ.. = НЕА.. МЫ И МОЛЧА СВОЁ И СВОИМ..!! И ХОТЬ УДАВИТЕСЬ.. = ЭТО МОЁ ПРАВО ЧЕЙ БИЗНЕС ПОДДЕРЖИВАТЬ..- У КОГО ПОКУПАТЬ..!!
xyz
Neticami primitiivi radiijumi.
Сергей
"Brauc mājās slimais.." Типичный ответ, который с сотый раз доказал что вы не хотите договариваться и жить в мире.
аайайай
Тётенька, Вы просто не умная. Из-за такиз, как Вы,и нет мира в нашем обществе. Такие, как Вы, есть с обеих сторон. Жаль... Хоть бы раз услышали кого-то, кроме себя...
Ainars
Brauc mājās slimais...
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГ
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГЕРЯ САЛАСПИЛС ______________________________________________________________________________ И ЧТО ЭТО ЕСЛИ НЕ ФАШИЗМ.. ?? ВСПОМНИТЕ= ЛИШЕНИЕ ПРАВ НА ГОЛОСОВАНИЕ , НА РАБОТУ, НА РАВНЫЕ ПРАВА.., НА ОБРАЗОВАНИЕ..!! РУССКОЯЗЫЧНЫЕ - ЛИШЕНЫ ВСЕХ ПРАВ..!! НИ КОГДА НИ ОДНОМУ ЛАТЫШУ КУСКА ХЛЕБА НЕ ДАМ..!! ЦЕНТА НЕ ПОДАМ..!! А РУССКОГОВОРЯЩЕМУ.. - ПОСЛЕДНЕЙ КРОШКОЙ ПОДЕЛЮСЬ..! БУДЕТ ДОМ ГОРЕТЬ.. - ТОЛЬКО РУССКОГОВОРЯЩИХ СПАСАТЬ БУДУ.. = И ЭТО МОЁ ПРАВО.. - ПРАВО РИСКОВАТЬ СВОЕЙ ЖИЗНЬЮ...- РАДИ ТОГО КТО ТОГО ДОСТОИН..!! А РАДИ ЛАТЫША = ФАШИСТА.. = ПУСТЬ ПОДЫХАЕТ..!! = ЕГО ПРЕДКИ =ЛЕГИОНЕРЫ МОИХ РОДНЫХ В КОНЦЛАГЕРЕ ИСТЯЗАЛИ..!! А ЯБЛОКО ОТ ЯБЛОНИ = НЕ ПАДАЕТ.. = ПАПАШКА ФАШИСТ.. = СЫН =...ФАШИСТ.. = ГЕНЕТИКА..!! А ЕСЛИ ЧТО = ТАК ВСПОМНИТЕ СКОЛЬКО ПРОФЕССИЙ ЗАПРЕЩЕНЫ ДЛЯ НЕГРАЖДАН..!! И НАЗОВИТЕ ХОТЬ ОДНУ РУССКУЮ ШКОЛУ - ГДЕ ОБРАЗОВАНИЕ ВСЕЦЕЛО НА РУССКОМ..! ДАВНО ИГНОРИРУЮ КАФЕ И МАГАЗИНЫ = ГДЕ МЕНЯ НА РУССКОМ НЕ ОБСЛУЖИВАЮТ.. !! = НЕ БУДУ ПОДНИМАТЬ ФАШИСТСКУ
Ольга
Что-то Вы очень озлоблены.Мне кажется,если Вам здесь так сложно и тяжело с "фашистами',стоит подумать о переезде в другую страну.Например,туда,где очень чтят 9 мая.Я тоже русская,но вот как-то не обижаюсь,если человек в своей стране хочет и говорит со мной на своем родном языке.Это право латышей на своей Родине говорить на родном языке и не отвечать им-значит не уважать их право!А за свои права Вы,складывается такое впечатление,разорвать готовы. А я уважаю и люблю эту страну.
g.
По моему фашизмом тут попахивает с вашей стороны! В англии, италии, где угодно за границей, в кафе тоже будете по русски говорить и возмущаться потом называя всех фашистами? Живя в латвии можно было бы и подучить пару фраз которых хватило для общения в кафе!!!
umlauts
"РУССКОЯЗЫЧНЫЕ - ЛИШЕНЫ ВСЕХ ПРАВ" To nu gan izbeidz. Parādi kaut vienu likumu, MK noteikumu utt., kas to apliecina. Sadzīves kašķu līmeni šeit vari nepopularizēt. Tikpat labi jūs visi tad esat komunisti, turklāt Staļina terora bezierunu atbalstītāji. Taču ar šādu pieeju kaut kādu mierīgu līdzāspastāvēšanu izveidot ir neiespējami. Vai nu staļinisti, vai fašisti. Nekāda vidusceļa šādā gadījumā nav.
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГ
И ЧТО ЭТО ЕСЛИ НЕ ФАШИЗМ.. ?? ДА ЛАТВИЯ - ЭТО СПЛОШНОЕ ГЕТТО..! ГДЕ НАД НАРОДОМ СТАВЯТ ЭКПЕРИМЕНТЫ ОТ МЕДИЦИНСКИХ = ПО АПРОБАЦИИ НЕОБСЛЕДОВАННЫХ ЛЕКАРСТВ, И СБЫТУ ПРОСРОЧЕННЫХ ПРОДУКТОВ..,ДО ЭКОНОМИЧЕСКИХ И ПОЛИТИЧЕСКИХ.. = Я СЧИТАЮ ЧТО ПОВЕДЕНИЕ ФАШИСТОВ = НАДО ОТЗЕРКАЛИВАТЬ.. = ВОТ К ПРИМЕРУ - ПОДЫХАТЬ ЛАТЫШ ИЛИ ЛАТЫШКА В ТРАНСПОРТЕ БУДЕТ .. - А МЕСТО В ТРАНСПОРТЕ НЕ УСТУПЛЮ..!! А ЕСЛИ И УСТУПЛЮ.. - ТО ТОЛЬКО РУССКОГОВОРЯЩЕЙ ЖЕНЩИНЕ..!! СНЕГА ЗИМОЙ ЗА ГЕНОЦИД РУССКОГО ЯЗЫКА - ЛАТЫШУ НЕ ДАМ..!! БЫЛИ-БЫ МИЛЛИОНЫ.. - НИ ОДНОГО ЛАТЫША НА РАБОТУ НА СВОИ ПРЕДПРИЯТИЯ-БЫ НЕ ВЗЯЛА..= ПУСТЬ СВОИМ ЛАТЫШСКИМ У ЛЕГИОНЕРОВ ПОДРАБАТЫВАЮТ..!! А БУДУТ ЛАТЫША ГДЕ-ЛИБО УБИВАТЬ = НЕ ВСТУПЛЮСЬ.. - И ЭТО МОЁ ПРАВО..! И ЧТО ЭТО ЕСЛИ НЕ ФАШИЗМ.. ?? ВСПОМНИТЕ= ЛИШЕНИЕ ПРАВ НА ГОЛОСОВАНИЕ , НА РАБОТУ, НА РАВНЫЕ ПРАВА.., НА ОБРАЗОВАНИЕ..!! РУССКОЯЗЫЧНЫЕ - ЛИШЕНЫ ВСЕХ ПРАВ..!! НИ КОГДА НИ ОДНОМУ ЛАТЫШУ КУСКА ХЛЕБА НЕ ДАМ..!! ЦЕНТА НЕ ПОДАМ..!! А РУССКОГОВОРЯЩЕМУ.. - ПОСЛЕДНЕЙ КРОШКОЙ ПОДЕЛЮСЬ..! БУДЕТ ДОМ ГО
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГ
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГЕРЯ САЛАСПИЛС..! ________________________________________________________________________________ ВСЯ ЛАТВИЯ И ЕЁ ЭКОНОМИКА И ПОЛИТИКА = ФАРС И ВРАНЬЁ..+ГЕНОЦИД НАРОДА В УГОДУ ВЕРНУВШИМСЯ К ВЛАСТИ ФАШИСТАМ..!! А МОЖЕТ ЗАБЫЛИ.. = ЧТО И СКОЛЬКО.. = ТАК ВСПОМНИТЕ.. = СКОЛЬКО СТОИТ ГРАЖДАНСТВО - ПРОЦЕДУРА.. + УНИЖЕНИЕ.. + СКОЛЬКО ПРОФЕССИЙ ЗАПРЕЩЕНЫ ДЛЯ НЕГРАЖДАН.. ?? ЗАПРЕЩЕНО ОБРАЗОВАНИЕ НА РОДНОМ ЯЗЫКЕ..!! = А НАЛОГИ ТРЕБУЮТ.. = ЗА ЧТО.. ?? МОЖЕТ ЗА ТО-ЧТОБЫ ЛЕГИОНЕРАМ ЗА ТО-ЧТО ОНИ ИЗ МОЕГО ОТЦА В КОНЦЛАГЕРЕ КРОВЬ КАЧАЛИ.. ?? =.. НА ИХ ПОВЫШЕННЫЕ ПЕНСИИ И ЛЬГОТЫ.. = ДАВНО ЗАКОН О СОЦИАЛЕ ЧИТАЛИ.. ?? ДА! ХОРОШИЙ ЛЕГИОНЕР=..МЁРТВЫЙ ЛЕГИОНЕР..! ФАШИСТАМ ПОГАНУЮ СМЕРТЬ..!!
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГ
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГЕРЯ САЛАСПИЛС..!! А ЛАТЫШИ И ЕСТЬ = ФАШИСТЫ.., А ЛАТВИЯ= ФАШИСТСКИЙ ПРИТОН ДЛЯ НЕДОБИТЫХ НАЦИСТСКИХ ПРЕСТУПНИКОВ..! И Я НЕ УДИВЛЯЮСЬ..-ТОМУ ЧТО ЛАТЫШИ МОРАЛЬНО ВЕШАЮТСЯ- КОГДА В АНГЛИИ И ДРУГИХ СТРАНАХ = ИМ ВОЗДАЮТ ПО ЗАСЛУГАМ ЗА ВСЁ - ЧТО ОНИ ТУТ ТВОРЯТ..!! ВЫ СПРОСИТЕ - ЧТО.. ?? СОЗДАЮТ ФАШИСТСКУЮ ЛАТВИЮ.. = !!
дочь узника ДЕТСКИХ БАРАКОВ КОНЦЛАГ
ВСЯ ЛАТВИЯ И ЕЁ ЭКОНОМИКА И ПОЛИТИКА = ФАРС И ВРАНЬЁ..+ГЕНОЦИД НАРОДА В УГОДУ ВЕРНУВШИМСЯ К ВЛАСТИ ФАШИСТАМ..!! А МОЖЕТ ЗАБЫЛИ.. = ЧТО И СКОЛЬКО.. = ТАК ВСПОМНИТЕ.. = СКОЛЬКО СТОИТ ГРАЖДАНСТВО - ПРОЦЕДУРА.. + УНИЖЕНИЕ.. + СКОЛЬКО ПРОФЕССИЙ ЗАПРЕЩЕНЫ ДЛЯ НЕГРАЖДАН.. ?? ЗАПРЕЩЕНО ОБРАЗОВАНИЕ НА РОДНОМ ЯЗЫКЕ..!! = А НАЛОГИ ТРЕБУЮТ.. = ЗА ЧТО.. ?? МОЖЕТ ЗА ТО-ЧТОБЫ ЛЕГИОНЕРАМ ЗА ТО-ЧТО ОНИ ИЗ МОЕГО ОТЦА В КОНЦЛАГЕРЕ КРОВЬ КАЧАЛИ.. ?? =.. НА ИХ ПОВЫШЕННЫЕ ПЕНСИИ И ЛЬГОТЫ.. = ДАВНО ЗАКОН О СОЦИАЛЕ ЧИТАЛИ.. ?? ДА! ХОРОШИЙ ЛЕГИОНЕР=..МЁРТВЫЙ ЛЕГИОНЕР..! ФАШИСТАМ ПОГАНУЮ СМЕРТЬ..!! И ЧТО ЭТО ЕСЛИ НЕ ФАШИЗМ.. ?? ДА ЛАТВИЯ - ЭТО СПЛОШНОЕ ГЕТТО..! ГДЕ НАД НАРОДОМ СТАВЯТИ ЭКПЕРИМЕНТЫ ОТ МЕДИЦИНСКИХ = ПО АПРОБАЦИИ НЕОБСЛЕДОВАННЫХ ЛЕКАРСТВ, И СБЫТУ ПРОСРОЧЕННЫХ ПРОДУКТОВ..,ДО ЭКОНОМИЧЕСКИХ И ПОЛИТИЧЕСКИХ.. = Я СЧИТАЮ ЧТО ПОВЕДЕНИЕ ФАШИСТОВ = НАДО ОТЗЕРКАЛИВАТЬ.. = ВОТ К ПРИМЕРУ - ПОДЫХАТЬ ЛАТЫШ ИЛИ ЛАТЫШКА В ТРАНСПОРТЕ БУДЕТ .. - А МЕСТО В ТРАНСПОРТЕ НЕ УСТУПЛЮ..!! А ЕСЛИ И УСТУПЛЮ.. - ТО ТОЛЬКО РУС
aigarius
Edj domoj. Rossija primet s otkritimi objatijami. Oni uzhe gotovjat mesta zaselenija. V Sibiri. Latvija eto prodolzhenije Latvii okupirovannoj v 40om godu i nikakoj svjazi s Latvijskoj SSR ne imejet. Po faktu skazhi spasibo chto tebe razreshajut tut zhitj. Grazhdanstvo USSR u vas bilo - naslednik USSR eto Rossija, kazhdij mog i mozhet poluchitj grazhdanstvo tam i ehatj tuda zhitj. Tut u negrazhdan estj toljko takije prava, kakije Latvija reshila negrazhdanam podaritj.
Васйа
Я имел ввиду мое голосование на референдуме за независимость, если кто не в теме. Нельзя верить соседу с камнем за пазухой. Мы - поверили, теперь хлебаем "благодарность" полной глоткой.
Васйа2
На обиженных х.. кладут...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti