Sadaļas Sadaļas

Māris Rīmenis: Sportiska un arī aritmētiska neveiksme

Joprojām ir skumja sajūta pēc BMX ceturtdaļfinālu braucieniem. Mūsējie cīņu neturpina, piektdien jau pusfināli bez latviešiem. Sportiska traģēdija, dzīve turpinās, bet vienalga ir tāda sajūta, kā kāda tuvinieka bērēs. Pat pie tik neveiksmīga scenārija vismaz vienam vajadzēja tikt pusfinālā un tas reāli bija īstenojams.

Laiks nogludina sāpes, bet patīsim filmu vēlreiz atpakaļ. Ceturtdaļfinālu diena nesākās ar labām priekšnojautām. Spēcīgs vējš trasē un tieši no aizmugures startā. Tieši tas bija visbīstamākais mūsu divkārtējam olimpiskajam čempionam. Kritiens jau pirmajā braucienā, kurā viņš būtībā nebija vainīgs, bet priekšā nokrita brits Filips un šveicietis Grāfs.  Māris Štrombergs tobrīd bija pārāk tālu no līderiem, jo nespēja veikt otro pauguru jeb pumpu, BMX valodā runājot. Par jaudīgu startā, par tālu lēciens, tā ir slikta kombinācija un turklāt vēl paša priekšnojautas, ka nekas labs nebūs. Zemapziņā paliek baisi un tādas īstas dzirksts nebija, to atzina pats Māris Štrombergs.

Trakākais, ka arī ar šādiem braucieniem un neveiksmīgiem lēcieniem pēc starta Štrombergs varēja tikt pusfinālā. Pirms pēdējā brauciena viņš no minimāli nepieciešamās ceturtās vietas summā atpalika tikai par vienu pozīciju. Turklāt ceturtais negaidīti bija  DĀR sportists Kails Dods, sportists, kas pasaules čempionātos netiek tālāk par priekšsacīkstēm. Ātrais šveicietis Dāvids Grāfs jau divreiz kritis un  atpalika par trim punktiem (precīzāk – Grāfam trīs punkti vairāk).

Seši tik brauc, trešā vieta pilnībā garantē pusfinālu. Kas notika? Atkal neveiksmīgs lēciens, atkal Māris beigās, tad uzcīnās līdz ceturtajai pozīcijai, DĀR sportists ir aiz viņa un Štrombergs mierīgi nobrauc beigu taisni – konkurentam priekšā. Ceturtā vieta, bet turpat bija arī vācietis Brethauers, kas pavisam mierīgi brauca taisni un beigās mazāk par 0,2 sekundēm priekšā. Šveicietis uzvarēja, ieguva maksimālo braucienā un summā  vienādu skaitli ar Štrombergu - 14, bet labāka augstākā vieta, un Grāfs  priekšā gan. Kļūda aprēķinos, jo arī Štromberga reakcija pēc brauciena bija tāda, ka pusfinālam tomēr pietiek. Viņš skatījās DĀR sportistu, bet mūsējie bija aizmirsuši par  šveicieti. Vajadzēja redzēt mūsu galvenā trenera sejas izteiksmi, kad uz tablo parādījās rezultāti summā.

Beigu tehniskā daļa braucienos  Štrombergam padevās labi. Bija, noteikti bija iespēja apdzīt vācieti, kuram turklāt neko dižu vairs nevajadzēja, tāpat jau otrais summā. Zudušas cerības un palikušas mieles, kaut Māris Štrombergs tāpēc vien ardievas sportam vēl neteiks. Divi olimpiskā čempiona tituli viņam paliks mūžam, kaut maz prieka visiem par Rio. Oficiālajā ziņu biļetenā tā arī ceturtdien  rakstīts – trīs diži sportisti netiek pusfinālā, ar to domājot Štrombergu, Dudē un Filipu.

Daudzi lielajā vējā ceturtdien krita, jo šādi apstākļi braucienus padarīja neprognozējamus. Šā gada pasaules čempionāta pirmo divu vietu ieguvēji Joris Dudē un Niks Kīmans krita otrajā braucienā, Edžum Treimanim arī pavērās labākas iespējas tikt tālāk no šī tik tiešām ļoti spēcīgā ceturtdaļfināla. Beigās Treimanis piektais savā ceturtdaļfinālā, viena punkta par daudz. Totāla neveiksme  Francijai – tālāk netika neviens no trīs viņu sportistiem, diviem turklāt savainojumi. Neveiksme britiem – tālāk netika neviens, viņu līderis Liams Filips kritienā vēlreiz savainoja nesen lauzto atslēgas kaulu. Toties veiksmīga diena ASV un Nīderlandei, visi trīs sportisti no šīm valstīm tālāk, Austrālijai un Kolumbijai – divi. Piektdien atkal gaidāmi dramatiski notikumi, bet bez mūsu līdzdalības.

BMX noteikti Latvijā nebeigsies, - sporta veids daudzos reģionos ir populārs jaunatnes vidū. Mums ir labas iestrādes, mums ir trases un daudzi meistarīgi braucēji, mums ir arī treneri. BMX tomēr ir ļoti ekstrēms veids olimpisko spēļu kontekstā, un te bez veiksmes neiztikt, ko pierādīja arī šī diena. Labākā recepte bija braukt visiem pa priekšu, piemēram, austrāliešiem Semam Vilobijam un Entonijam Dīnam tas izdevās.

Mūsējiem arī tehniski ne īpaši padevās trase, kuras kopija Latvijā bija līdzīga, bet ne identiska, arī tāda vēja mums ikdienā nav.  Ja visu izanalizē , tad Latvijas BMX bija izcili panākumi pirmajās divās spēlēs, bet turpmāk ko panākt būs arvien grūtāk. Gluži vienkārši tāpēc, ka pēc sporta veida iekļaušanas olimpiskajā programmā daudzas valstis sāka tērēt tā attīstībai arvien lielākus līdzekļus un mūsu maciņš ir par plānu. Mēs balstāmies uz labākām iestrādēm, uz vairākiem teicamiem sportistiem, taču dažiem citiem progress ir straujāks. Sākumā konkurenti vēl tik strauji nepienāca klāt, bet tagad daudzi jau ir līdzās vai arī garām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt