Māris Rīmenis: No godiem tieši uz darbu

Trešā pilnvērtīgā olimpiskā diena aiz muguras. Pirmā zelta godalga Brazīlijai, ļoti veiksmīgs spēļu sākums Ķīnai un Austrālijai, kaut īsto ražu daudzas valstis varēs gūt vieglatlētikā, peldēšanā un vingrošanā. Vēsturiski pirmo uzvaru regbijā-7 izcīnījušas austrālietes, šī veida iekļaušana spēlēs izskatās pilnīgi attaisnojusies. Dinamiski, ātri un interesanti, it īpaši, ja filmē Jaunzēlandes SKY TV, kas saprot drēbi.  Mums ar kolēģi Anatoliju Kreipānu gan nedēļa sākās ar piedalīšanos kādā svinīgā sveikšanā.

(papildināts ar video)
Japānas kopienas mājā Rio pirmdien notika svinīgs pasākums, kurā par ilggadēju darbu olimpiskajās spēlēs sveica žurnālistus – tos, kuriem klātienē ir vairāk par desmit spēlēm. Jāteic uzreiz, kādam ārvalstu žurnālistam šīs bija jau 24.spēles klātienē, kamēr mums ar Anatoliju Kreipānu abiem kopā  iznāk par vienām mazāk.

Patīkami, ka starptautiskā žurnālistu vadība un arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) godina veterānus, taču pasākums bija interesants arī visādi citādi. Tā bija iespēja pārmīt dažus vārdus arī ar izcilām sporta slavenībām. Bija Brazīlijas slavenais bijušais futbolists, pasaules kausa ieguvējs Kafu, bija amerikāņu skrējējs Maikls Džonsons, daudzkārtējais olimpiskais čempions un pasaules rekordists 200 un 400 metros. Piedalījās arī Monako princis Alberts, bijušais bobslejists un tagad arī SOK izpildkomitejas loceklis. Bija vēl vairākas Japānas sporta leģendas, jo šis pasākums notika tieši Japānas olimpiskajā mājā, kas atrodas  japāņu kopienas daļā Rio – “Barra Tijuca”.

Izvēle nebūt nav nejauša, jo Tokijā notiks nākamās spēles. Tur varējām aplūkot jaunā olimpiskā stadiona maketu, arī citus japāņu sasniegumus, ieskaitot šķērsgriezumā vieglo automobili ar ūdeņraža barošanu. Japāņi ar tehnoloģijām prot pārsteigt pasauli, kaut paši parasti ir ļoti kautrīgi un neuzbāzīgi.

Šādus pasākumus parasti izmanto arī vēl neizsludināto olimpisko spēļu kandidāti, un šoreiz aktīvākie bija itālieši – tieši Roma kandidē uz 2024.gada spēļu sarīkošanu. Mēs arī tikām ielūgti pie viņiem ciemos, bet laikam gan nesanāks – nav brīvu brīžu un atkal 30 kilometru brauciens.

Sveikšana no paša rīta, vēlāk ikdienas darbs birojā un arēnās. Mūsu filmēšanas grupas izklīdušas pa visu Rio, attālumi te lieli. Reinis Ošenieks pat sarunājis filmēt Rio policistu ikdienu, un tas nu gan būs interesanti, it īpaši kopā ar viņiem aizbraukt uz favelām. Pirmdien no mūsu sportistiem startēja tikai delegācijas jaunākā dalībniece burātāja ketija Birzule, tāpēc arī nosacīti bija vieglāka diena. Tā filmēšanas grupa, kas sekoja līdzi mūsu pludmales volejbolistiem Kopakabanā, mājās pēc darba atgriezās jau pirmdienas rītā. Darbs prasa laiku un attālumi arīdzan.

Armands Tripāns sajūsminājās par argentīniešu līdzjušanu Huanam Martinam del Potro tenisā – jā, reizēm gluži kā futbolā. Pirmdien vējš pierimis, lai gan šī mazā orkāna sekas vēl šur tur manāmas.

Dāvids Ernštreits ticies ar bijušo žurnālistu, tagad brīvprātīgo olimpiskajā futbola turnīrā Oskaru Morozovu, kas bijis iesaistīts tieši spēļu apkalpošanā un pat uzspēlējis futbolu ar vietējiem. Top kārtējās video reportāžas, kas atkal atņems miega stundas reportāžu autoriem, toties dod pamatīgu smeķi un pievienoto vērtību visam notiekošajam Rio. Legāli filmēti notikumi, reāli cilvēki, kaut mūsdienās daudzi pārkāpj tiesības raidīt – televīzijas par  tiesībām to darīt maksā naudu rīkotājiem, kamēr privāti kaut ar mobilo tālruni nofilmēto arī var uzdot par olimpisko reportāžu. Tā ir joma, ko arvien grūtāk izkontrolēt - dabū jebkuru akreditāciju un tik ražo.

Latvijas līdzjutēji otrdien atkal lielu vērību pievērsīs pludmales volejbolam un gaidīs mūsu dueta otru uzvaru. Turpinās burāt mūsu delegācijas jaunākā sportiste Ketija Birzule, un daudz citu notikumu arī ārpus visa minētā. Pa īstam gan viss sāksies tikai līdz ar vieglatlētiku nedēļas beigās. Vieglatlētika  būs daudzu valstu uzmanības centrā, ja nerunā par komandu veidiem un sporta spēlēm.

Šoreiz gan vieglatlētikas stadions  ir gana neparocīgā vietā pašiem sportistiem un  žurnālistiem – patālu no atlētu ciemata, olimpiskā parka un mediju centra, tomēr ar to jāsamierinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti