Gada tviterapskats: Gaismas pils nedienas, zibakcija tautastērpos un nelūgtās mežacūkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pavadot veco un sagaidot jauno gadu, ļoti dabīga ir vēlme atskatīties uz aizvadītajā gadā sastrādāto, sarunāto, atcerēties spilgtākos un jautrākos mirkļus. Šim kārdinājumam nespēja pretoties arī tviterapskats, apkopojot spilgtākos jokus un viedokļus un atzīmējot arī šogad ar tviterspēku panākto.

Šogad Latvijas tviterī neviens no skapja neiznāca – ne ministrs, pat ne jaunais premjers, līdz ar to neuzurpējot kāda paša ietekmīgākā gada tvīta laurus.

Un galu galā, kā saka Janis Šipkevičš ‏@janissipkevics: "Pirmās no skapja iznāca Dainas".

Joku par un ap bibliotēku mums šogad netrūka un, ja vien nebūtu daudzo sašutušo tviterlietotāju, – Gaismas pils restorānu sauktu "Kleever" vai kā nu to bija paredzēts izrunāt. Tieši tviterlietotāji bija tie, kuri skaļi un, jāatzīst, arī nežēlīgi kritizēja restorāna nosaukumu, līdz nopēluma priekšā restorānam tika dots saprotamāks nosaukums „Klīversala”. Tieši šādu nosaukumu strīdu karstumā tviterī ieteica finansists Andris Lāriņš @Alarins.

Par bibliotēkas saturu gan tviterlietotāji neko daudz nerunāja – aktuālāka bija netīrā fasāde, līkie elektrības stabi un sabojātas kāpņu margas un flīzes. Bet, ko tur brīnīties, ja mākslas muzejs savus apmeklētības rekordus uzstāda brīdī, kad no telpām izvākti visi mākslas darbi. Iespējams, tāda ir mūsu dzīvesziņa, par ko tik ļoti patīk ik pa laikam runāt gudri politiķiem; un dažiem ļoti mīļa tēma šogad bija tikumība, kas brīžiem lika tivterim uzvesties ļoti nekulturāli un netikumīgi. 

Piemēram, atkal par ēšanu. "Pasūtīt restorānā grieķu salātus. Aiziet nesamaksājušam" – šāda Jāņa Baltiņa ‏@Snowtales refleksija uz Grieķijas parādu krīzi.

Ne jau mēs šogad par Grieķiju lēmumus pieņēmām. Ne jau mēs par uzņemamo bēgļu daudzumu lēmām. Ne jau mēs sev algas palielinājam, (nu labi – palielinājām, bet bijām Ķīnā - nezinājām), bet atbildīgi jādzīvo tālāk. Aptuveni tādi ir politiķi vēstījumi, un līdz ar to tajā mīļajā latviskās dzīvesziņas pamatpostulātu sarakstā būtu iekļaujami trīs lielie vaļi, kurus piedāvā Mārcis Ločmelis ‏@MarcisLo:

Šie pamatpostulāti gan nonāktu pretrunā ar kādu citu šī gada notikumu - atcelto skolēnu dziesmu svētku gājienu –, kurš tomēr notika un ne bez sociālo un citu tīklu palīdzības. Bērni, skolēni, skolotāji, ar prezidentu priekšgalā – tomēr atceltajā gājienā devās – tā, Valda Janova @valdisjanovs vārdiem sakot: "Tapa Latvijas jauniešu pieteikums Ginesam, par lielāko flashmobu jeb zibakciju tautastērpos ;)".

Un tapa arī izglītības ministres paveikto darbu saraksts Alvis Balodis ‏@AlvisBalodis: "Skolu pāreja uz latviešu valodu - atcelta. Skolotāju algu reforma - atcelta. Dz. svētku gājiens - atcelts".

Un, ak cik daudz pamatota un nepamatota prieka, dzīvojot līdzi pasaules un vietējām aktualitātēm, bija šogad – kaut vai Rīgas pašvaldības policijas šogad 18.jūnijā tvītotais Pašvaldības policija ‏@RigasPP: "Saņemta info, ka daudzdzīvokļu nama pagalmā Brīvības gatvē bērni dzenā mežacūkas. Iedzīvotāji lūgti izklīst, mežacūkas pavadītas līdz mežam".

Bija jau piemirsies, bet tomēr šogad uz kādu laiku no sabiedrības acīm pazuda Krievijas prezidents Vladimirs Putins – uzvirmoja pat baumas par kaimiņzemes līdera nāvi. Par tolerantiem šajā gadījumā mūs nenosaukt. ''Ziņas par Putina nāvi izraisa tik daudz prieka un labu joku, ka jau būtu pavisam neglīti, ja viņš izrādītos dzīvs." Šo faktu mums atgādina Guntars Meluškāns ‏@GMeluskans rakstītais tviterī.

Pašu mājās gan ar – vienu prezidentu Bērziņu nocirtām – un vēlējām jaunu, protams, ne jau mēs; ja ļautu tviterlietotājiem, tie būtu gatavi ievēlēt pat divus – vienu labo un vienu slikto. Vienu no zooloģiskā, otru no botāniskā dārza.

Arī tviterlietotāja Jolanta Bāra bija gatava pietiekties ‏prezidenta vakancei @JolantaBara – uz jautājumu – jūs ko, muļķe esat? Viņa atbildētu apstiprinoši – jā, jā, muļķe, un arī veca, dīvaina, un neprotu angliski.

"Ir viegli akvāriju pārvērst zivju zupā, bet sasodīti grūti pēc tam no zivju zupas atkal izveidot akvāriju :) #NilaLoģika" - šo Aijas Kincas ‏@AijaKinca tviterī teikto varētu attiecināt uz ļoti daudziem gada notikumiem, bet tieši šis ieraksts tapis kā veltījums Rīgas mēram – Nilam Ušakovam, suminot viņa loģiku, ka par apšaubāmu pētījumu samaksātā nauda pēc mediju uzmanības tiek atmaksāta atpakaļ. Pēc #Nilaloģikas var arī dārgajā sabiedriskajā transportā braukt bez maksas, uzrādīt neredzamus nanotalonus un, ja nu pieķer, tad braukt atpakaļ uz pieturu, kurā braucienu uzsākāt.

Lai gan Ušakovam sanāk labāk nekā citiem pievērst sev pozitīvu un negatīvu uzmanību tviterī, viņam labi apmaksātu palīgu arī netrūkst, tomēr ar viņu šogad sīvi spēkojās  Nacionālās apvienības tvitersekretārs Jānis Iesalnieks. Viņa tvīts pēc Parīzes traģiskajiem notikumiem, apgalvojot, ka līdzi just francūžiem nav brīv tiem, kuri labvēlīgi izturas pret bēgļiem un to uzņemšanu Latvijā, vien ir vesela konsīlija apspriedes vērts. Arī tvīts ar Gaismas pili, kura pārveidota par mošeju, arī, protams, ierindojams spilgtāko pacienta… atvainojiet, Iesalnieka radošo izpausmju sarakstā.

Pamanāmi gribēja būt arī deputāts Artuss Kaimiņš un, lai gan mazāk sekmīgi, arī viņa bijušās frakcijas biedrs Dainis Liepiņš. Par pēdējo Aija Kaija ‏@bottija saka "Kaut nu visi tā lauztos uz darbu kā Dainis Liepiņš".

"Kaut tev Daiņa Liepiņa darba spars" – šāds vēlējums jaunajā gadā būtu tīri vietā, atceroties, cik Saeimas plenārsēdes viņa klātbūtnes dēļ nenotika. Bet tikpat labi var vēlēt tviterlietotājas Ditas vārdiem ‏@devechka:

Laimīgu jauno gadu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti