Dainis Kreilis: Uzmanību – Barona ielas remonts spridzina!

Nav noslēpums – vasaras laikā Rīga ir daudz tukšāka nekā aktīvajā mācību periodā. Parasti vienu nedēļu pirms skolas sākšanās pilsētā atgriežas pilsētnieki ar bērniem, kuri vasaras dažādu iemeslu dēļ pilnībā vai daļēji pavada pie Latvijas dabas jeb Latvijas mazpilsētās un laukos. Katru gadu, tieši korelējot ar skolas sākšanos, Rīgā atgriežas arī sastrēgumi.

Šogad viens no papildu iemesliem, kāpēc atpūtnieki Rīgā parādījās vēl retāk, bija vērienīgie ielu remonta darbi, kas aptver Brīvības ielu, Lāčplēša ielu, Barona ielu un citas, tomēr visas šīs nosauktās ir radījušas haosam līdzīgu situāciju pilsētā, par ko visi bija dzirdējuši un Rīgā lieki nerādījās.

Jautājums ir viens – vai Rīga paspēs sagatavot pilsētu uz jauno mācību gadu?

Pārdaugavā situācija ir ierasta – ja visa jūsu ģimenes dzīve ir organizēta Daugavas kreisajā krastā – 1. septembrī viss būs kā katru mācību gada sākumu. No mājas dodieties ārā savlaicīgi un pārvietojieties mierīgi un uzmanīgi.

Tomēr pilsētas labais krasts un īpaši

Vidzemes virzienā pilsēta autobraucējiem un sabiedriskā transporta izmantotājiem būs gatavāka nekā gājējiem un riteņbraucējiem.

Brauktuves segums uz Brīvības ielas ir gandrīz pilnībā nomainīts, pārsvarā atlikusi tikai apzīmējumu uzklāšana un ceļazīmju saskaņošana ar jauno situāciju. Autoplūsma un sabiedriskā transporta satiksme vēl šonedēļ būs apgrūtināta un noteikti jārēķinās ar papildu neērtībām.

Tomēr uzņemamies risku prognozēt, ka darbi, kas attiecas uz gājējiem un riteņbraucējiem, nosauktajos būvobjektos Brīvības un Barona ielā nebūs pabeigti līdz 1. septembrim. Tas vēl nebūtu nekas,

ja mēs dzīvotu sabiedrībā, kas uzskata gājējus un riteņbraucējus par patiešām vēlamiem pilsētas centrā. Tādā gadījumā uz brauktuvēm būtu konkrēti nodalītas zonas šiem satiksmes dalībniekiem,

kas no “uzspridzinātajām“ (lasi – izjauktajām/izārdītajām) ietvēm un veloceļiem esošajā telpā izmisīgi meklē karalauku apiešanas vai apbraukšanas iespējas. Novērojumi lauku apstākļos liek secināt – pārāk bieži apdraudot sevi vai pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus.

Rīga šī gada ielu remontu dēļ būs izgāzusies visās iespējamās frontēs: ar darba plānošanu un laicīgu uzsākšanu, komunikāciju sabiedrībā par gaidāmajiem darbiem un to iemesliem; bet man svarīgāk - arī ar pašas darba drošības organizēšanu un uzraudzību būvobjektos, nenodrošinot drošus apstākļus pilsētas iedzīvotājiem, kuri turpina dzīvot mūsu visu vienīgajā Latvijas galvaspilsēta.

Vai nākotnē būsim gudrāki un šādas lietas organizēsim labāk? Vajadzētu vismaz pacensties…

9 komentāri
QQ
Aizsargbrilles ir mazākais. Citur pie bruģa griešanas vai slīpēšanas darbiem tiek paralēli smidzināts ūdens, lai neceltos gaisā putekļi, bet KATRĀ no novērotajām zāģēšanas situācijām Rīgā, visiem ir jāelpo šo malaču saceltie putekļi. WTF? Ir līdz kaklam apriebusies atbildīgo taisnošanās (mēs neesam roboti utml.) - uzņematies darīt darbu, dariet to kvalitatīvi, jo MĒS par to maksājam! Pēc tādas pašas loģikas tad arī ārsti varētu traumas lāpīt: ai, sorry, man šodien roka paslīdēja, piedodiet. RD vajadzētu vienreiz pārstāt shēmot kā iebīdīt savus korišus pilsētas darbos, bet ar saprātu plānot darbus pilsētā. Darīt visu pakāpeniski? Kapēc daudzos posmos vispār vajadzēja raut nost VISU asfaltu no trotuāriem (pat vietās, kur tam nebija NEKĀDAS vainas)?? Kas par marasmu, velns parāvis.......
Sarma-Ak vai
Ušakovs vismaz cenšas Rīgu salabot --------------------------------------------------------- Censties vajag ar prātu. Neesat pamanījis, ka šis Krievijas lieldraugs Rīgā mērogā 1:1 atkārto to, ko dara kremļa čekistu brigāde , piemēram, Maskavā. Tostarp arī izvēlas paņēmienus, kā rīkoties. Palasiet par Sobjaņina "pļitku" un salīdziniet ar to, kas notiek šeit. Turklāt nemitīgā likšana un pārlikšana ir veids ir paņēmiens, kā neaizmirst sev pietuvinātos. Galvenais, ka Uškova PR - isti dara visu, lai ar saviem storry telling visus naivuļus pārliecinātu par to, cik ļoti viņš cenšas un cik viņš "labs saimnieks". Bēdīgi, ka nav stāsta pretī par to, kā viss notiek.
Ak vai...
Ušakovs vismaz cenšas Rīgu salabot, bet, redz, velkomistiem un multikulturālistiem viss ir slikti.
reptilis-Mjā...
Tāpēc,ka malacis Ušakovs:))))....Brīvības ielā:)))))......asfaltē neoliberāļu velkomistiem un multikulturālistiem skuju taku....:)))))))
lol
Neesmu redzējis Ušakovu neko labojot. Сасканистием viss slikti, Ušakova PR komanda visu vasaru pie datoriem nosēdējusi, bet reitings neaug...
Falafa
Baigi viņš cenšas, uz kā rēķina un ar kādu kvalitāti? Savu papīra asfaltu vat sev iebaazt vienā vietā, Rīga izskatās dausmīgi un tad kad aukstumā sāks atklāties vaņku darba kvalitāte,varēsi dancot un ptiecāties par labo onkuli Ušakovu.
Mjā...
Tieši tā.
Išakovam
skolēni un pārējie gājēji nešķiet esam vēlētāji.
kauls
Par darba drošību tiesa, regulāri redzami bruģa zāģētāji bez aizsargbrillēm.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Populārākie
Interesanti