Dainis Kreilis: Uzmanību – Barona ielas remonts spridzina!

Nav noslēpums – vasaras laikā Rīga ir daudz tukšāka nekā aktīvajā mācību periodā. Parasti vienu nedēļu pirms skolas sākšanās pilsētā atgriežas pilsētnieki ar bērniem, kuri vasaras dažādu iemeslu dēļ pilnībā vai daļēji pavada pie Latvijas dabas jeb Latvijas mazpilsētās un laukos. Katru gadu, tieši korelējot ar skolas sākšanos, Rīgā atgriežas arī sastrēgumi.

Šogad viens no papildu iemesliem, kāpēc atpūtnieki Rīgā parādījās vēl retāk, bija vērienīgie ielu remonta darbi, kas aptver Brīvības ielu, Lāčplēša ielu, Barona ielu un citas, tomēr visas šīs nosauktās ir radījušas haosam līdzīgu situāciju pilsētā, par ko visi bija dzirdējuši un Rīgā lieki nerādījās.

Jautājums ir viens – vai Rīga paspēs sagatavot pilsētu uz jauno mācību gadu?

Pārdaugavā situācija ir ierasta – ja visa jūsu ģimenes dzīve ir organizēta Daugavas kreisajā krastā – 1. septembrī viss būs kā katru mācību gada sākumu. No mājas dodieties ārā savlaicīgi un pārvietojieties mierīgi un uzmanīgi.

Tomēr pilsētas labais krasts un īpaši

Vidzemes virzienā pilsēta autobraucējiem un sabiedriskā transporta izmantotājiem būs gatavāka nekā gājējiem un riteņbraucējiem.

Brauktuves segums uz Brīvības ielas ir gandrīz pilnībā nomainīts, pārsvarā atlikusi tikai apzīmējumu uzklāšana un ceļazīmju saskaņošana ar jauno situāciju. Autoplūsma un sabiedriskā transporta satiksme vēl šonedēļ būs apgrūtināta un noteikti jārēķinās ar papildu neērtībām.

Tomēr uzņemamies risku prognozēt, ka darbi, kas attiecas uz gājējiem un riteņbraucējiem, nosauktajos būvobjektos Brīvības un Barona ielā nebūs pabeigti līdz 1. septembrim. Tas vēl nebūtu nekas,

ja mēs dzīvotu sabiedrībā, kas uzskata gājējus un riteņbraucējus par patiešām vēlamiem pilsētas centrā. Tādā gadījumā uz brauktuvēm būtu konkrēti nodalītas zonas šiem satiksmes dalībniekiem,

kas no “uzspridzinātajām“ (lasi – izjauktajām/izārdītajām) ietvēm un veloceļiem esošajā telpā izmisīgi meklē karalauku apiešanas vai apbraukšanas iespējas. Novērojumi lauku apstākļos liek secināt – pārāk bieži apdraudot sevi vai pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus.

Rīga šī gada ielu remontu dēļ būs izgāzusies visās iespējamās frontēs: ar darba plānošanu un laicīgu uzsākšanu, komunikāciju sabiedrībā par gaidāmajiem darbiem un to iemesliem; bet man svarīgāk - arī ar pašas darba drošības organizēšanu un uzraudzību būvobjektos, nenodrošinot drošus apstākļus pilsētas iedzīvotājiem, kuri turpina dzīvot mūsu visu vienīgajā Latvijas galvaspilsēta.

Vai nākotnē būsim gudrāki un šādas lietas organizēsim labāk? Vajadzētu vismaz pacensties…

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti