Atvērt «Būra» durvis un pārstāt strīdēties

Vēl nebijušā digitālā satura projektā “Būris” Latvijas Televīzijas Ziņu dienests aicinās uz viedokļu dueļiem un izlaušanos no stereotipiskas domāšanas sprosta.

Sabiedrisko mediju portālā LSM un LTV Ziņu dienesta sociālo mediju kontos no 26. septembra būs skatāmi viedokļu dueļi, cilvēkstāsti, spēlējamas zināšanu pārbaudes spēles un klausāmi raidieraksti par tēmām, kas nepārprotami sabiedrībā raisa viedokļu sadursmes: vakcināciju, partnerattiecību regulējumu, vegānismu, patriotismu, dzimumu līdztiesību u.c.

Gaidāmi arī sižeti “Dienas ziņās”, saturs LTV jauniešu platformā “16+”, kā arī sižeti un cilvēkstāsti krievu valodā platformā RUS.LSM. Par katru tēmu būs skatāmas arī LTV korespondentes Ilzes Naglas veidotās diskusijas ar Eiropas Parlamenta deputātiem.

LTV žurnālists, viens no projekta redaktoriem Jānis Geste teic: “Sabiedriskā medija funkcija ir runāt par to, kas ir politiskajā dienaskārtībā gan Latvijā, gan citviet Eiropas Savienībā, kā arī iespējām aizstāvēt mūsu intereses Eiropas Savienībā. Tāpēc, piemēram, diskutēsim par Latvijas jaunajiem zemniekiem, kuriem ir ļoti grūti konkurēt ar Rietumeiropas klasteriem, būs stāsti arī par ienākumu nevienlīdzību, dzimumu līdztiesību.”

Žurnāliste Ilze Nagla: “Es gribētu, lai skatītājs ierauga, ka Latvijā aktuālās tēmas ir svarīgas arī citās Eiropas valstīs. Turklāt vienmēr ir interesanti paskatīties mazliet plašāk – kas notiek citās valstīs un ko Eiropas institūcijas var darīt mūsu labā.”

“Projektā izvēlējāmies jēgpilnas tēmas, jo vēlamies, lai cilvēki beidzot sarunājas. Un sarunājas nevis tā, kā esam pieraduši sociālajos medijos, kur cits uz citu rej un dusmojas, apvaino un apsaukājas, bet cieņpilni. “Būra” dueļos mēģināsim saprast, vai tiešām esam tik ļoti dažādi. Viens vienā pusē, otrs otrā pusē un kopā nekad? Vai tomēr varam vienoties arī par kādu kopīgu domu?” jautā Jānis Geste.

“Nevis sadot otram pa zobiem, bet ar vārdiem izkašķēties un pēc tam tomēr vienoties, ka ir lietas, par kurām mūsu viedokļi patiesībā ir ļoti līdzīgi, tikai mēs līdz šim neesam spējuši atrast kopsaucēju. Es varu solīt vārdu cīņas, kas nebūs maigas, baltas un pūkainas. Tomēr interesanti, ka pilnīgi visos uzskatu dueļos oponenti spēs atrast vismaz vienu lietu, par ko vienoties.”

Kopumā līdz šī gada beigām notiks 21 duelis. LTV žurnālists Ēvalds Dukuls teic: “Diskusijas būs spraigas! Katrā duelī piedalīsies divi pretēju uzskatu paudēji, divi eksperti, kā arī vēl deviņi novērotāji no dažādām Latvijas pilsētām un ciematiem. Būs tēmas, par kurām viedokļi krasi atšķirsies un būs grūti vienoties par kopsaucēju. Asākās diskusijas raisīsies raidījumā par vēstures izpratni: 16. marta un 9. maija nozīmi, kā arī duelī par partnerattiecību regulējumu. Domapmaiņas ļoti uzskatāmi parādīs, ko jau redzam ielās, sociālo mediju un portālu komentāros: ir tēmas, kas šķeļ sabiedrību.”

“Būra” mērķis ir dot iespēju sabiedriskajā medijā izteikties iedzīvotājiem, arī atšķirīgu uzskatu paudējiem aizstāvēt savu pārliecību.

Ēvalds Dukuls: “Projektam devām nosaukumu “Būris”, jo cilvēki sēž savos domu būros, baidās atvērt durvis un paskatīties, kas notiek apkārt. Nevēlas ieklausīties un saprast citus cilvēkus. Tomēr, lai izglītotos, redzētu ārpus savām četrām sienām, spētu pieņemt arī citādus viedokļus, durvis ir jāver vaļā! Sabiedrībai jākļūst atvērtākai, pieņemošākai un iecietīgākai.”

“Cik varam strīdēties? Esam maza tauta, jādzīvo kopā un jākļūst saliedētākiem, jāsadarbojas!”

Vai iespējams diskusijas laikā ietekmēt pārliecību, ar kādu dueļu dalībnieki uz raidījumu atnākuši? “Izrādījās, ka pat nosacīti īsā sarunā un īsā laikā cilvēka pārliecība var mainīties pilnīgi diametrāli pretēji,” teic Jānis Geste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt