Atis Klimovičs: Kauna vēstījums no Latvijas prezidenta

Sliktu signālu valsts iedzīvotājiem un mūsu partneriem citās valstīs nosūtījis prezidents Raimonds Vējonis, pēc vairāku dienu pārdomām tomēr izšķiroties apsveikt agresīvās kaimiņvalsts “jauno” prezidentu Vladimiru Putinu.

Nesaprotams lēmums, kas liek vienīgi minēt, vai Latvijas valsts galva un viņa “aparāts” atzinuši “vēlēšanas” Krievijā par leģitīmām, speciāli ignorējuši neseno uzbrukumu Anglijas pilsētā Solsberi un piemirsuši par Krimas sagrābšanu un iebrukumu Donbasā, kur nogalināti jau vairāk par 10 tūkstošiem cilvēku. Visbeidzot nesaprotami, jo vēl pavisam nesen Latvijas ārlietu ministrs kopā ar septiņu citu valstu ārējā resora vadītājiem demonstratīvi paziņojis, ka neļaušot aizmirst Krievijas izdarītos pārkāpumus.

Lielceļa laupītāji pieklājību un tolerantu izturēšanos nesaprot, jo par izšķirošo uzskata pareizajā brīdī izdarīto fizisko triecienu. Arī acīmredzama pielabināšanās labumu nav spējīga dot, un par to nevajadzētu rasties ne vismazākajām šaubām.

Atgriezīsimies pagātnē – vai Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers nav centušies izrādīt cieņu ar braukšanu uz Maskavu, lai 9.maijā noskatītos “uzvaras parādē” Sarkanajā laukumā? Un kā tas līdzējis mūsu starpvalstu attiecībām? Tik vien, ka tās kļuvušas aizvien apdraudētākas un, tikai pateicoties dalībai NATO, varam dzīvot normālu dzīvi.

Vējoņa vēstījums ir kauna lieta, pat tikai viena tāda sīkuma dēļ, kā neseno Krievijas prezidenta “vēlēšanu” aizvadīšana Ukrainai atņemtajā Krimā.

Tas mūsu prezidenta padomniekiem šķiet sīkums? Nav īsti saprotams, no kā īsti pamudinājumu sūtīt apsveikumu uz Kremli guvis Latvijas prezidents un kamdēļ viņš nav sekojis Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei un Eiropas Padomes prezidentam Donaldam Tuskam, kas atteicies apsveikt Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu Krievijas prezidenta amatā, par iemeslu minot uzbrukumu dubultaģentam Sergejam Skripaļam Anglijā.

Skumji un nožēlojami, ka iepriekš nav iegūta informācija, ka premjerministre Terēza Meja Eiropas Savienības līderu samitā Briselē centīsies pārliecināt pārējās bloka valstis vienoti nosodīt Maskavu par Lielbritānijā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošu vielu. Kā lai šādam nosodījumam tagad pievienojas Latvijas prezidents?

Latvijā, kā jau pierobežas valstī, kaimiņos ar aizvien autoritārāko un agresīvāko lielvalsti, nepieciešama lielākā vērība augstāko amatpersonu runām un darbībai. Izlikšanās, ka mēs neko neredzam un tepat aiz austrumu robežas viss ir kārtībā, nevar dot labus rezultātus, tieši tāpat kā pirms nepilniem astoņdesmit gadiem, kad Latvijā ienāca lieli Sarkanās armijas okupācijas spēki. Valsts galvas reprezentatīvais amats ne vien ļauj, bet liek par pienākumu izpausties svarīgos brīžos ar nopietniem aicinājumiem.

Apsveikums Putinam noteikti tāds nebija. Vai ar to Vējonis vēlējās izpatikt piektajai kolonnai, kas aizvadītajā svētdienā iecirkņos atdeva savas balsis nenomaināmajam Krievijas vadītājam?

Nav īstais brīdis Latvijas prezidentam izlikties, ka mūsu robežu tuvumā nekas īpašs nenotiek.  Vējoņa apsveikums ir nepareizs signāls, turklāt tas nevar uzlabot mūsu attiecības ar impērisku ambīciju un  revanša alku pārņemtu valsti.    

28 komentāri
Monika Paberza
Tas jau ir par daudz stulbi. Nevajadzētu apsveikt , bet drošāk apsveikt. Vai tā ir Latvija, kas nezin, ko darīt?
Jānis Lietavietis
Diemžēl, bet Latvijas politikā dominē bezmugurkaulnieki, kas nav spējīgi demonstrēt mugurkaulu pat ne simboliskos lēmumos, par reālu rīcību vispār nerunājot. Par spīti atklātai pielīšanai, Krievija necik draudzīgāka nav kļuvusi un Latvijai no tā visa ir tikusi tikai zemošanās, kuras dēļ arī tautai nākas justies pazemotai, politiķu vietā, kuriem acīmredzot nepiemīt nekāda pašcieņa. Protams, pati problēma ir daudz lielāka par Latvijas politiku, demokrātiskajai pasaulei jau sen bija jāpārtrauc neleģitīmu režīmu atzīšana, tirāni nepārstāv ne tautas ne valstis, viņi pārstāv tikai paši sevi un viņu vārdi nav jāvērtē citādi kā tikai konkrētu indivīdu viedokļi, kas nav nevienam citam saistoši. Ja reiz Krievijā godīgu vēlēšanu jau sen nav bijis, tad ir atklāti jāsaka, ka viņiem prezidents nav ievēlēts un šobrīd tur de facto nav leģitīmas varas, ar ko varētu slēgt kādas starpvalstu vienošanās vai uzturēt kādas diplomātiskās attiecības.
Māris Sevastjanovs
Tādiem pirktiem žurnālistiem kā Atis Klimovič nav vērts klausīties.
Baiba Klava
kaut ka jau sevi jaatgadina-modes skates laikam paslaik nav,vai ari nenem.Kapec LV neveicas ar prezidentiem ar mugurkaulu.Vajag tacu but kaut kadam paslepnumam
Haralds Elceris Elceris
citādi nav bijis! no visiem Latvijas ZOOprezidentiem tikai grōšai no Canada's un ZOOatletram nav vienīgā inosrāņu valoda Pu†lerlandes vals†s valoda, kura arī Vājoņa mātes valoda!
Viktors Kinne /kinvik/
Lai tik ,mūsu,Latvijā,vēlēšanas būtu tik "pareizas"kā tas ir Krievijā. Nezinīšiem atgādknāšu,ka Lat vijā ,pēdējās Seima vēlēšanās, otika balsu pirkšana,mur apsūdzētais bija maut kāds Latvijas zaķis.
Viktors Kinne /kinvik/
...paldies par kļūdām!!!
Yuris Kovalenko
a ko jus vel gaidijaat no madonas pamatskolas botaanikas skolotaaja
Dace Meldere
Klimovičš kā Andzela Dēvisa. .Spēgā un sprēgā. Vai tad nu Volgu raks uz otru pusi. Ja tā labi padomā, tad iet tā tauta aiz stiprā Putina. Ir vinam komanda,kura visādiem veidiem viņu izbīda. Citiem nav. Pat Žirinovskis atzina ,ka citi nespēj būt tik ekonomiski ,politiski spēcīgi.
Beshenij Karasj
Un jā-tas losis Klimaksovičs ir viens no lielākajiem troļļiem un panikas cēlājiem jo nav ne dienas kad tas p..dars nebļautu:help me nigers,Krievi nāk!
Beshenij Karasj
Šoreiz prezis pareizi rīkojās ,žēl ka tik ilgi domāja skatoties kā reaģēs aizjūras saimniekmaitas-amerikāņpederi.
Jānis Bānis
Varētu padomāt ka jebkad mūsu valdībai būtu bijis politisks mugurkauls, klanās ķīnas totalitāram režīmam, un nekautrējas bučot krievu zābākus, un pēctam brīnās ka visi pie pirmās iespējas pamet Latviju..
Vadims Lemtjugovs
Tu nu esi viens netradicionāli orientets losis ! Kaut gan nē-pe...erasti nav loši ,tie ir vienkārši zemeslodes zemākās kastas mērvienības-salīdzināmas ar tārpveidīgajiem(lai piedod man tārpi ja ar to tiek apbižoti )
Anonīms lietotājs 22556
PUTLERA TERORISMA REZHUIMS UZ GALVAS KAPJ VISIEM< JA NEDOS PA MUTI SHIM ATPAKALJ NEKAS NEMAINISIES< DRAUD PASAULEI AR FEIK MULTENITEM PAR NEEKSISTEJOSIEM IEROZIEM< GRIBAS ATRAK KARU UN ATBRIVOT KRIEVU TAUTU NO VERDZIBAS !
Anonīms lietotājs 22556
PREZIDENTS LUPATA ! LABI KA VINJAM NAV NEKADAS VARAS TAD MES KRIEVIJAS SUDU PURVA SEN JAU DZIVOTU ! KA VAR ATBALSTIT PUTLERA OKUPANTUS< VELESHANAS IR PILNIGS FEIKS< APSKATIETIES PILNS JUTUBS AR FAKTIEM KA CINISKI MET IEKSHA UN ZIIME MILJONUS NOBALSOJUSHO PAR DIKTATIORU! CILVEKUS KAA LOPUS DZINA UZ VELESHANAAM , SAVADAK DRAUDZEJA IZMEST NO DARBIEM UN SKOLAM< REPRESIJAS VERDZIBA UN NABADZIBA UN KARS VEL 6 GADUS , TAS DIKTATORS APLAUPIS SAVUS PILSONJUS UN SUTIS TOS UZ NAAVI BEZJEDZIGOS KAROS !
Cciks Ccaks
Eiropas valstis (ne visas) apsveic , ASV apsveic. Kāpēc Latvija nevar apsveikt? Piebildīsim, ka ASV ir NATO vadītāja. Ja jau esam NATO, un tās vadītāja apsveic, tad droši sekojam viņa pēdās. Starpcitu arī Igaunīja apsveica.
Andris Šperliņš
Piekrītu Prezidentam,vajag ar kaimiņiem draudzīgi.Tas Atis tāds zaķpastala vien ir.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti