Arturs Vaiders: Vai konkurenti «parakstīsies»?

Latvijas vēsturē labākajai bobsleja un skeletona sezonai pielikts punkts. Tituli jau daudzreiz ir uzskaitīti, naudas balvas gandrīz piešķirtas. Ka sezona patiešām bijusi lieliska, pierādīja arī pagājušā sestdiena Siguldā. Pilsēta bija kļuvusi par vienu lielu autostāvvietu. Mašīnas blīvējās ne vien trases lejasdaļā, augšdaļā no Dzelzceļa stacijas gandrīz līdz „Kaķītim”, bet bija arī tādās vietās, kam saistība ar trasi nekāda. Tomēr cilvēki arī no turienes devās satikt mūsu skeletonistus un bobslejistus. 

Par mūsu fanu varoņdarbu esot kļuvis gadījums Vinterbergā, kad „Arčers”/”Binders” plakāts uz labu brīdi plīvojis pāri FIBT lielākā atbalstītāja „Gazprom” banerim... Jā, šoreiz bija iespēja vērot arī bobslejistu cīņas Latvijas olimpiādes ietvaros. Bet sacensībām bija tāda kā mazuma piegarša – tikai četras ekipāžas. Gribas vairāk. Gribas kaut ko lielāku, jo savulaik te ir notikuši Pasaules kausa posmi skeletonā.

Brāļi Dukuri, mūsu bobslejisti ar veikumu trasēs, Dainis Dukurs un Ko ar prasmi ledus gatavošanā un godīgu attieksmi pret visu valstu braucējiem un Latvijas fani ar spēju būt visur, kur mūsējie brauc, un izveicību būt pamanāmiem ir pelnījuši, lai arī Siguldā atkal notiktu Pasaules kausa sacensības „zem FIBT cepures”.

Diemžēl, bobsleja četrinieki sacensībās Siguldā nevar braukt. Tam būtu nepieciešama nopietna trases pārbūve, bet tai apakšā nav sakarīga biznesa plāna. Ar vienu Pasaules kausa posmu gadā ir par maz, lai šāda iecere atmaksātos kaut 10 gados.

Tomēr, kā izrādās, pasākums nav bezcerīgs, jo mūsējie prot ne tikai draudzēties ar Monako Albertu. Ir ideja, ka Siguldā varētu notikt Pasaules kauss skeletonā, kā arī uzreiz divas Pasaules kausa sacensības bobsleja divniekiem. Savukārt, kādā citā trasē (piemēram, Laplaņā, kur ne viens vien skeletonists pēc finiša vēma) bobsleja četrinieki sadalītu divu Pasaules kausa posmu punktus.

Zinot, ka Siguldā gan trase, gan pārējais serviss, skatītāju tūkstošus ieskaitot (tādu nav gandrīz nekur citur), būs teicamā līmenī, idejai ir gana daudz atbalstītāju. Taču ir arī pagaidām vēl ne pārāk skaļi runājošie pretinieki. Pirmkārt, vācieši, kuri arī reāli var pretendēt uz uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem.

Divi braucieni savā trasē, kur neviens cits (atskaitot krievus) nav braucis, Melbārdim/Dreiškenam būtu liela priekšrocība. Bet Pasaules kausa punkti ir no svara arī starta pozīciju noteikšanai olimpiskajās spēlēs.

Pēc trases apsaimniekotāju aplēsēm, Siguldai būtu gana sarežģīti uzņemt Pasaules kausa posmus līdz gadu mijai (protams, ziemas bargums vai mīkstums te ir svarīgs faktors), jo agrajam  ledum nebūtu viegli izturēt tik lielu slodzi (bobiem treniņbraucieni + 4 sacensību braucieni). Savukārt janvāri līdz šim gandrīz monopolizējušas Vācijas trases un Īglsa. Protams, ir variants pirms pasaules čempionāta (kā, piemēram, šogad Sočos). Ideja ir dzīva un vēl tiks diskutēta.

Diez vai Sigulda varētu parādīties 2015./2016.gada FIBT kalendārā, bet vēl pēc gada tas jau būtu krietni reālāk. Taču FIBT reizēm mēdz pieņemt arī ļoti netradicionālus lēmums. Tiesa, pēdējā laikā tas vairāk bijis Krievijas naudas iespaidā un diez vai Krievijas nauda, kura strauji iet mazumā, varētu noklāties par labu Siguldai. Gaidīsim ziņas no sēdēm, kurās pulcējas  Ivo Feriāni (FIBT prezidents) un draugi, kas gan ne vienmēr ir draugi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti