Ansis Egle: EXPO ikdiena un cenzūra

Kad Latvijas uzņēmumu tikšanās ar potenciālajiem partneriem ir ievadītas sliedēs un tās notiek arvien vairāk, ir iespēja pareflektēt par visu apkārt notiekošo un sniegt ieskatu tajā, kā šeit viss funkcionē.

Pēc būtības - EXPO savā ziņā ir maza zemeslodes replika tiešā un pārnestā nozīmē. Tiešā - jo Kazahstānas paviljons ir apaļa bumba 10 stāvu mājas augstumā, neskaitot pagrabus un citus līmeņus. 

Izdevums ''Foreign Policy'', kas par Kazahstānas paviljonu uzrakstīja popkultūras kontekstā  - salīdzinoši indīgi -, šobrīd Kazahstānā ir bloķēts.

Tāpat ir bloķēts raksts vietējā ziņu aģentūras mājaslapā, kura publicēja informāciju par ''Foreign Policy'' bloķēto izdevumu. Te redzams, kā tas izskatās:

Savukārt ''The Economist'' visu atspoguļojis sev neraksturīgi maigā manierē.

Pārnestā nozīmē - lai gan šoreiz nav reprezentētas visas pasaules valstis (mazliet vairāk par pusi), bet sajūta joprojām ir tā pati - kultūru mijiedarbība un valstu tēlu veidošana iespēju robežās. Kā tas izpaužas? Ikdienas mēs saņemam daudz un dažādus ielūgumus uz dažādu valstu nacionālo dienu svinībām, gan arī uz citiem notikumiem, kas atspoguļo izstādes galveno tēmu - ''Nākotnes enerģija''. Te ir tikai daži piemēri - Polijas iniciētā koku stādīšanu Kazahstānas prezidenta dzimšanas dienā, Ķīnas nacionālās dienas svinības, tāpat e-pastā daudz ziņu no Malaizijas, Itālijas, Slovākijas, ASV un daudzām citām valstīm. Uz visiem pasākumiem nemaz nevar izstaigāt.

Manuprāt, šī būtu lieliska iespēja mūsu uzņēmumiem dibināt kontaktus - tiešus un personīgus ar valstu un uzņēmumu pārstāvjiem, jo visām valstīm palīdz dažādi uzņēmumi - sākot no "Shell" un "MediCare" līdz "Samsung" un Londonas Fondu biržai. Un šeit jāsaka, ka

mūsu uzņēmumi, piemēram, "Gigi Bloks" un "Vizulo" šonedēļ notiekošajā ''The Red Jackets'' nedēļā jau ir noturējuši daudzsološas tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Šeit redzams, kā Latvijas paviljona brīvprātīgie iepazīstina apmeklētājus ar mūsu labākajiem eksporta uzņēmumiem un to produktiem:

Ja skatāmies uz Eiropas valstīm, tad cīņa par kazahu studentiem norit aktīvi. Mūsu izglītības nedēļai ir alternatīvas citu valstu paviljonos. Piemēram, Slovākija aicina uz konkrētas universitātes sagatavoto lekciju par iespējām studēt Slovākijā. Ja zinām, ka katru gadu arvien vairāk kazahu studentu dodas studēt ārpus valsts, tas ir faktors, kas jāņem vērā un jāliek lietā, plānojot augstākās izglītības eksportu Latvijā. Un par šiem studentiem cīnāmies ne tikai mēs, bet arī, piemēram, Mančestras Universitāte, kā arī augstskolas no Itālijas, Šveices un citām valstīm.

Nākamā ziņa šajā stāstā būs par Latvijas nacionālas dienas norisi un to, kā mums ar šo visu iet un gāja. Šobrīd ļoti cītīgi strādājam pie tā, lai viss noritētu kā pa diedziņu. Oficiāli mēs redzēsim fakta konstatāciju medijos, ka viss ir bijis  un noticis - bet, lai tas notiktu pēc iespējas labāk, ir iesaistīti simtiem cilvēku, lai šo visu paveiktu. Un tieši tas šobrīd notiek: mēs visi strādājam vienam mērķim - pēc iespējas labāk parādīt Latviju uz pasaules skatuves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti