Daugaviņa ienākšana hokeja izlasē bija īsts atelpas brīdis. Atvars Tribuncovs «Sporta studijas» podkāsts #104

Atvars Tribuncovs Latvijas valstsvienības sastāvā piedalījies desmit pasaules čempionātos un divās olimpiskajās spēlēs. Augumā raženais aizsargs savulaik bija viens no nedaudzajiem, kurš bija pieprasīts hokejists tā laika spēcīgākajās līgās. Izlasē Atvars piedzīvoja teju visus brīnumus, kas noticis ap Latvijas izlasi. Redzēja, kā vecā gvarde ar Oļegu Znaroku priekšgalā kontrolēja notikumus izlasē, treneru atlaišanas pēc spēlēm, vēl ģērbtuvē esot, spēlējis vienā duetā ar Sandi Ozoliņu, Kārli Skrastiņu.

"Sandis Ozoliņš ir brīvdomātājs! Tā viņa ripas izjūta ir lieliska. Viņš ir piektais uzbrucējs! Varbūt pat ne piektais, bet pirmais uzbrucējs. Kārlis vairāk tāds aizsardzības tipa bija. Bet viņš arī trenējās pat pie daiļslidotājiem, lai pareizi liktu soļus, kāju pozīcija, kā pareizāk pie zilās līnijas spēlēt, kā to ripu uzvilkt, kā jābūt noliktai nūjai pareizā leņķī, lai uzmestu pa vārtiem. Kārlis bija tāds tehnisks, Sandim, protams, tas viss padevās vieglāk, tā viņa visa hokeja būtība. Es ar Sandi vienkārši esmu spēlējis vairāk kopā, abās olimpiādēs. Jo es vairāk aizsardzības tipa, viņš uzbrūkošā tipa spēlētājs, bet, kad tu spēlē ar viņu kopā , tu nevari domāt tikai par aizsardzību. Atceros Turīnā, ka mēs visi pieci bijām uzbrukumā."

Spilgts bija 2006. gada pasaules čempionāts, kas pirmo reizi toreiz norisinājās Rīgā. Ažiotāža hokejistiem bija jūtama, īpaši čempionātam uzcelta "Arēna Rīga". Rīgas čempionāts pasaules hokejā vēl aizvien ir ļoti ievērojams, tās bija pēdējās meistarsacīkstes, kur apakšgrupu spēles varēja noslēgties neizšķirti, tāpat tas bija pēdējais, kurā līdzjutējiem atļāva izmantot taurītes. Rīgā taurīšu skaņas decibeli "Arēnai Rīga" jumtam lika teju pacelties gaisā. 2006. gads ilggadējiem izlases hokejistiem bija atgriešanās pagātnē – pēc vairākiem gadiem zviedra Kurta Lindstrēma eiropeiskajā treniņu uztverē nācās atgriezties pie bijušās PSRS metodēm, jo ne bez skandāliem par Latvijas valstsvienības galveno treneri kļuva krievs Pjotrs Vorobjovs. Vīriem pēc sezonas klubos nācās atcerēties, kā tad strādāja ar hokejistiem ar mūsdienām absolūti nepareizām metodēm.

"Kāds bija viņa treniņprocess. Atceros, ka nometnē Ventspilī bija jāvelk traktora riepas pa ledu. Tu slido, skrien, skrien, pacel galvu, izrādās, ka tu uz vietas stāvi, tā riepa jau tevi ir nobremzējusi. Tev jau vairs spēka vispār nav, tu tikai imitē to slidošanu uz vietas. Bet vismaz tas notika Ventspilī, vismaz kaut kāda cita pilsēta bija, tu ņem psiholoģiski to, lai neieslīgtu depresijā. Tā pieeja bija savdabīga, jo mums jau klubos ir sagatavošanās posms, te pēc sezonas tev atkal kārtīgi jāstrādā, tur jau vajag vismaz divas vai trīs nedēļas atjaunošanās posmu ķermenim, lai sasniegtu fiziskās formas pīķi. Varbūt viņš ar to bija krietni pārrēķinājies!"

Pagājuši ir 17 gadi, šī gada pasaules čempionātā kapteinis acīmredzot būs Kaspars Daugaviņš, viņš šogad Rīgā pārspēs Tribuncovu, aizvadot savu vienpadsmito pasaules čempionātu. Izlasē Daugaviņš debitēja tieši vēsturiskajā mājas čempionātā 2006. gadā. Togad Daugaviņš vienas sezonas laikā spēlēja Latvijas U-18, Latvijas U-20 un arī pieaugušo valstsvienības sastāvā pasaules čempionātā. Tam laikam, kad vēl izlasē bija vecā gvarde, Kaspars bija neiedomājams komandas biedrs. Iespējams, ar savu nekaunību viņš izpelnījās cieņu no pieredzējušajiem komandas biedriem.

"Daugaviņš ienāca ar to savu harismu, viņš jau treniņos podus gāza. Viņš mums visiem bija tāda psiholoģiskā atelpa. Viņš daudz ko nezināja, bet par viņu varēja pasmieties, jokdaris. Viņam pašam arī patika tā loma. Tie pavisam vecie gan nevarēja ciest Kasparu. Vārtos bija Naumovs, viņš Kasparam no muguras ar nūju pakaļ skraidīja. Ar Aleksandru Semjonovu togad treniņā viņi pat sakāvās. Tas vienkārši ir Daugaviņš. Man patika, kā jaunais vispār kaut ko tādu var atļauties. Mūsu laikā bija tā, ka jaunais ienāk ģērbtuvē, pat runāt neko nedrīkst. Kaspars bija jaunā vēsma."

Kaspars Daugaviņš pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm arī jau paziņoja, ka beidz karjeru izlasē. Tas hokeju zinošiem cilvēkiem nebija pārsteigums, bet viņa devums komandā gan ģērbtuvē, gan laukumā ir redzams, vēl pat čempionātam nesākoties.

"Manuprāt, Kaspars bija noguris un piekusis no tā Boba Hārtlija hokeja. Viņš ir radošāks, viņš vēl ir no mūsu paaudzes, kas vairāk spēlē ar piespēlēm, kombinācijām. Tas nav viņa hokejs skriet, mest un grūstīties. Manuprāt, Hārtlija laikā tas spēlētais hokejs viņu drusku noslāpēja vairākas sezonas."

2023. gada pasaules čempionāts šogad norisināsies Rīgā un Tamperē. Rīgā norisināsies vienas apakšgrupas spēles un divi ceturtdaļfināli. Kapteinim Daugaviņam karjerā ar Latvijas valstsvienību ne reizi nav izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā, bet Tribuncovs savā karjerā gan to izbaudīja pat divas reizes.

Pasaules čempionāts sāksies 12. maijā, kad Latvijas valstsvienībai pirmā spēle pret hokeja dzimteni Kanādu. Visas Latvijas valstsvienības spēles arī LTV7 tiešraidēs!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti