Latvijas hokeja izlase sīvā cīņā piekāpjas Čehijai

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien Prāgā ar 2:4 bezkompromisa cīņā atzina mājinieku čehu pārākumu un cieta otro neveiksmi divās spēlēs pasaules čempionātā. Latvijas izlase divreiz izvirzījās vadībā, taču spēles otrajā pusē dārgi samaksāja par noraidījumiem.

Vārtus Latvijai guva kapteinis Kaspars Daugaviņš un Miķelis Rēdlihs, bet par labāko komandā atzina vārtsargu Edgaru Masaļski. Būtisks pavērsiens bija aizsarga Kristapa Sotnieka noraidījums otrās trešdaļas vidū līdz spēles beigām par sitienu pretiniekam ar nūju.

Spēles tiešraidei varēja sekot lsm.lv.

Čehi otrajā trešdaļā divreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu un izvirzījās vadībā ar 3:2, bet pēdējā periodā vēlreiz realizēja skaitlisko vairākumu. Trīs no četriem vārtiem laukuma saimnieki guva vairākuma izspēlē.

Ripa jau otrajā minūtē nonāca Čehijas vārtos, taču tiesneši brīdi iepriekš bija apturējuši spēli, bet svilpe trokšņa dēļ tobrīd nebija dzirdama. Arvien bīstamāki uzbrukumi izdevās laukuma saimniekiem, taču Masaļskis Latvijas vārtos darbojās nosvērtu un aukstasinīgi. Toties nepilnas septiņas minūtes pirms pārtraukuma Daugaviņš realizēja skaitlisko vairākumu, individuāli ātrā uzbrukumā ieslidojot zonā un pārspējot mājinieku vārtsargu Aleksandru Salāku.

Enerģiskā spēka cīņā latvieši nepalika atbildi parādā un necentās lieki sarežģīt spēli, izvēloties vienkāršākus risinājumus, tomēr otrās trešdaļas rezultatīvā sākumā četrarpus minūtēs rezultāts jau kļuva 2:2. Mihals Jordans ar plaukstas metienu no zilās līnijas guva čehiem pirmos vārtus, taču Miķelis Rēdlihs ātri atjaunoja Latvijai pārsvaru, no iemetiena apļa ar spēcīgu metienu vēlreiz pārspējot Salāku. Pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem Salāku aizstāja Ondržejs Pavelecs un čehi drīz vien rezultātu atkal izlīdzināja. Skaitliskā vairākuma izspēlē Jans Kovāržs pietuvojās vārtiem un no iemetiena punkta raidīja Masaļskim netveramu ripu.

Smags pavērsiens Latvijas izlasei bija Sotnieks noradījums uz piecām minūtēm plus līdz spēles beigām par sitienu ar nūju pretiniekam starp kājām. Spēlējot vairākumā, Jaromīrs Jāgrs mājiniekus izvirzīja vadībā, taču pašaizliedzība aizsardzībā un Masaļska teicamā darbība palīdzēja Latvijai nenonākt zaudētājos ar lielāku starpību. Otrā trešdaļa Latvijas izlasei pagāja gandrīz tikai aizsardzībā, taču perioda izskaņā draudīgas situācijas bija arī pie mājinieku vārtiem.

Pēdējā periodā Latvijas izlase palika trijatā pret pieciem pretiniekiem un lielo vairākumu vārtu guvumā Čehijai pārvērta Jakubs Vorāčeks. Spēles beigas mājinieki aizvadīja pragmatiski, slāpējot Latvijas uzbrukumus un lieki neriskējot.

Iepriekš pirmajā spēlē Latvijas hokejisti piekāpās Kanādai (1:6). Grupas turnīrā Latvijas izlasi gaidīs arī cīņas pret Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju. Pasaules čempionāts ilgs līdz 17.maijam, bet grupu kārtas spēles 16 komandu turnīrā beigsies 12.maijā. Pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālos. Otrā grupā Ostravā sacenšas Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Sestdien pirmajās spēlēs Prāgā Austrija ar 4:3 pēcspēles metienos uzveica Šveici, bet Vācijas hokejisti ar 2:1 bija pārāki par francūžiem. B grupā Ostravā Slovākija pēcspēles metienos guva uzvaru 4:3 pār Dāniju, savukārt Baltkrievija ar 4:2 pieveica Slovēnijas izlasi. Dienas noslēgumā Ostravā ASV valstsvienība ar 2:1 uzvarēja norvēģus.