«Dinamo» uzvar Doņeckā un atgriežas uz sērijas turpinājumu Rīgā

Rīgas "Dinamo" ceturtdien izbraukumā Ukrainā ar 2:1 uzvarēja Doņeckas "Donbass" un ieguva iespēju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sēriju turpināt ar sesto spēli, liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām "Dinamo" vēl arvien iedzinējos ar 2:3 un nākamo spēli aizvadīs sestdien Rīgā.

Uzvarētājiem vārtus Doņeckā guva Gints Meija un Lauris Dārziņš, līdz otrās trešdaļas vidum nodrošinot Latvijas komandai divu vārtu pārsvaru. "Donbass" vēl rezultāta starpību samazināja, taču neizšķirtu panākt nespēja.

Abu komandu piesardzīgi sāktajā spēlē pirmie aktivizējās "Dinamo" hokejisti, biežāk metot pa Jana Laco sargātajiem vārtiem. Trešdaļas vidū spēku samērs līdzsvarojās, taču viesi izmantoja savu iespēju skaitliskajā vairākumā, kad nepilnas piecas minūtes līdz pārtraukumam Meija cīņā vārtu priekšā tika pie ripas un iemeta to augšējā stūrī.

Ar "Dinamo" hokejistu pārsvaru pagāja arī otrā perioda sākums, un trešdaļas vidū viesu plaši izspēlētu sadarbību ar precīzu metienu pēc Sanda Ozoliņa piespēles noslēdza Dārziņš. Noturēt divu vārtu pārsvaru Latvijas klubam liedza divkāršs skaitliskais mazākums, un Tuomass Kīskinens no vārtu priekšas samazināja rezultāta starpību. Vēl mazākumā "Dinamo" bija laba iespēja atjaunot divu vārtu pārsvaru, kad aci pret aci ar Laco nonāca Ozoliņš, tomēr vārtsargs duelī bija pārāks.

Mājinieku spiediens arvien pieauga pēdējā trešdaļā, un spēle lielākoties ritēja "Dinamo" zonā vai tās tuvumā. Taču aizsargi un Jakubs Sedlāčeks nosargāja vārtus neskartus, un dažās epizodēs palīdzēja arī veiksme.

Jau vēstīts, ka sērijā pirmajās divās spēlēs "Dinamo" Doņeckā zaudēja ar 2:5 un 1:3, bet mājās pēc uzvaras 7:3 nākamajā cīņā zaudēja ar 1:4. Ja sērijā uzvarētāja noteikšanā būs vajadzīga septītā spēle, tā risināsies pirmdien Doņeckā.