Valstsvienības futbolisti otrajā puslaikā piebirdina Gibraltāra izlases vārtus

Latvijas izlase pirmajā tikšanās reizē ar Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) arvien neatzīto Gibraltāru otrdien viesos guva pēdējos 14 mačos pirmo uzvaru, otrajā puslaikā panākot 5:0 pārbaudes spēlē. Pret spēkos pieticīgo pretinieku karjerā pirmos vārtus valstsvienībā guva gan Jānis Ikaunieks, kurš izcēlās ar diviem precīziem sitieniem, gan Kaspars Dubra.

Vārtus Latvijas izlasē iesita arī Valērijs Šabala un Aleksejs Višņakovs.

Pēc vilšanos sagādājušā pirmā puslaika Latvijas futbolisti ātri atklāja rezultātu un 12 minūtēs panāca 3:0. Pirmais precīzais sitiens uzreiz pēc pārtraukuma izdevās Ikauniekam, kurš netraucēts vārtu priekšā saņēma uz maiņu laukumā uznākušā Artūra Zjuzina precīzu piespēli. Savukārt kapteinis Kaspars Gorkšs 53.minūtē ar tālu sitienu trāpīja pa vārtu stabu, bet turpat pie bumbas pirmais tika Dubra. Pie Gibraltāra vārtiem arvien bija karsti, un četras minūtes vēlāk Valērijs Šabala soda laukumā guva trešos vārtus.

Pēc Artūra Karašauska centrējuma Višņakovs vēl skrējienā 82. minūtē precīzi sita ar galvu, bet dažas minūtes vēlāk pēc Karašauska piespēles Ikaunieks panāca arī 5:0.

Arī pirmajā puslaikā vārtu gūšanas situācijas radīja Latvijas izlase, tomēr iespējas atklāt rezultātu neizmantoja ne Dubra, ne Šabala un Artjoms Rudņevs. Arī Vladislavam Gabovam neizdevās aci pret aci pārspēt mājinieku vārtsargu Džordanu Peresu. Retumis pretuzbrukumus veidoja arī laukuma saimnieki, taču bez draudiem Andra Vaņina vārtiem.

Jau trešajā minūtē sadursmē traumu guva pussargs Roberts Savaļnieks, kuru aizstāja Aleksejs Višņakovs.

Iepriekšējo uzvaru Latvijas valstsvienība guva 2014.gada septembrī pārbaudes spēlē Rīgā pret Armēniju. Gibraltāru kā futbolā neatkarīgu teritoriju ir atzinusi Eiropas Futbola federāciju savienība (UEFA), taču FIFA atteikums tai liedz startēt 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā. Galvenā trenera Mariana Pahara vadītā Latvijas valstsvienība Pasaules kausa kvalifikācijā rudenī startēs vienā grupā ar Portugāli, Šveici, Ungāriju, Fēru salām un Andoru.

Jau vēstīts, ka iepriekšējā pārbaudes spēlē Latvijas izlase piektdien viesos guva blāvu neizšķirtu 0:0 pret Slovākijas valstsvienību. Latvijas izlasei šajās pārbaudes spēlēs savainojuma dēļ nepalīdzēja  Maskavas CSKA pussargs Aleksandrs Cauņa.