Sadaļas Sadaļas
Ziņu analīze
Stokholmas diēta un citas populāras tievēšanas programmas: cik tās ir zinātniski pamatotas un drošas? (papildināts)
Nav tādas statistikas, cik cilvēku, sportojot mājās, ir kaitējuši savai veselībai. Nav arī zināms, cik iesaistījušies kādā no svara zaudēšanas programmām, kas nepārtraukti tiek reklamētas interneta vidē. Tomēr kādā slēgtā tievēšanas grupā pabijuši daudzi. Ārsti satraucas, ka šādas grupas vērstas uz naudas pelnīšanu, nevis atbildību par cilvēku veselību. Latvijas Radio raidījums „Atvērtie faili” šovasar ielūkojās trīs internetā pamanītās tievēšanas programmās. Cik kvalificēti izrādījās padomdevēji un cik pamatoti – paši padomi?  
Bulgāru analītiķis: Covid-19 pandēmija nav nostiprinājusi autoritārisma pozīcijas
Šā gada pavasarī Ķīnas valdībai izdevās tikt galā ar Covid-19 pirmo vilni diezgan ātri, un tas kļuva īpaši acīmredzams, kad pandēmijas epicentrs pārvietojās uz Eiropu un ASV. Saistībā ar to daudzi komentētāji pieļāva, ka tik nopietna ārkārtējā situācija izraisīs cilvēku iecietības pret brīvības ierobežošanu pieaugumu un autoritāru līderu popularitātes kāpumu. Tomēr šis pieņēmums pagaidām nepiepildās.
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai
Pozicionējot vakcīnu pret Covid-19 kā obligātu, vēl pirms tā ir plaši pieejama un praksē ir pierādīts tās drošums un efektivitāte, var graut sabiedrības uzticību vakcinācijai un kopumā sarežģīt cīņu ar pandēmiju, uzskata Austrālijas eksperti.
Bezmaksas mediācija ģimenes strīdos nav līdzējusi vientuļajiem tēviem satikt biežāk savus bērnus
Viņš vairs nemīlēja savu bijušo sievu, bet abu kopīgo bērnu gan. Tomēr vienoties ar savu bijušo partneri par regulāru saskarsmi ar meitu viņš nespēja. Lielākie strīdi bija par to, vai meita drīkst nakšņot kur citur, kā vien pie mātes. Pēc pārdomām, kā rīkoties, viņš spēra riskantu soli – 2017. gadā iesniedza prasību tiesā, pieprasot saskarsmes tiesības ar meitu. Viņš zināja, ka iepriekšējos gados tiesas nav bijušas labvēlīgas un piešķīra vidēji vien 13% no gada stundām. Citiem vārdiem, visbiežāk tikai katru otro nedēļas nogali. Un katrā ceturtajā lietā – bez tiesībām bērnam palikt pa nakti pie tēva. To, ko viņš nezināja, ka tiesas ir būtiski mainījušas praksi, kā tās izšķir strīdus par saskarsmes tiesībām.
Cik viegli Latvijā iegūt ieroci?
Latvijā ir bijuši traģiski piemēri, kad ieroči izsniegti cilvēkiem, kuri nav psihiski stabili vai sirgst ar alkoholismu. Latvijas Radio noskaidroja, ka pašaizsardzībai ieroci var iegūt samērā viegli, kā arī mediķiem īsti nav jānes atbildība par pozitīva atzinuma sniegšanu. Intervijai uzrunātā medniece gan uzskata, ka ieroču uzraudzība Latvijā ir ļoti stingra. 
Bruknas kopienas bijušais darbinieks: Cilvēki lielākoties atgriežas uz ielas un iepriekšējās problēmās
Pēdējos gados Kalna svētību kopienā Bruknas muižā mērķis palīdzēt cilvēkiem ar atkarībām ir mainījies. Tagad esot vajadzīgs tikai darbaspēks, bet zudusi mīlestība un garīgums. Tā intervijā LTV raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” pastāstīja Agris Lielbārdis, kurš daudzus gadus bijis līdzās kopienai un pēdējos gadus strādājis par skolotāju kopienas zēnu skolā.
Vai Eiropā ir bumba ar laika degli? Aizvien vairāk notiesāto «Daīš» teroristu beidzas cietumsods.
Reiz teroristu grupējuma “Daīš” rindām pievienojās vismaz 40 tūkstoši ārvalstu kaujinieki teroristi. To vidū arī vairāki tūkstoši Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņu. Jau kopš 2019. gada beigām kaujinieku teroristu cietumsoda izciešanas termiņi tuvojas beigām, un tuvākajos gados paredzama džihādistu atbrīvošana. Vienlaicīgi Eiropas Savienības valstis turpina risināt jautājumu par kaujinieku un to ģimeņu repatriāciju no Sīrijas un Irākas. Sarunā ar nozares ekspertiem LSM.lv apskata šī brīža debates un bažas, kas saistītas ar Eiropas kaujiniekiem teroristiem.
Bijušais ASV diplomāts brīdina: protesti Baltkrievijā var radīt riskus Putinam
Pagājušajā nedēļā saistībā ar Baltkrievijas krīzi Maskavā ieradās augsta ranga amerikāņu diplomāts. Par tur notikušajām sarunām tiek ziņots ārkārtīgi skopi, bet par to, kādas bija šādas sarunas iepriekšējo Baltkrievijas krīžu laikā, pastāstījusi cita augsta ranga Valsts departamenta amatpersona – tiesa, kādreizējā. Tagad bijusī amatpersona brīdina par riskiem Krievijai – protestiem Baltkrievijā var parādīties ģeopolitiskās pretstāves elements. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt