Sadaļas Sadaļas
Ziņu analīze
Bezpiederīgo mirušie kļūst par «preci» cīņā par valsts un pašvaldību pabalstiem
Policija uzsākusi krimināllietu, aizdomās par to, ka kāda apbedīšanas kompānija varētu būt negodprātīgi tikusi pie mirušo apbedīšanai paredzētajiem valsts pabalstiem par personām, kurām nav bijis tuvinieku. Fakts policijas uzmanības lokā nonācis pēc vairāku bezpiederīgo mirušo pazušanas no slimnīcas morga, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Autotirgus Covid-19 laikā. Lielas atlaides autoparku izpārdošanās
Atlaides (dažkārt lielas), kādas reklāmās piedāvā autodīleri, kuri pārdod gan jaunas, gan mazlietotas mašīnas, ir rezultāts vairāku faktoru, tostarp Covid-19, sakritībai. Bet tirgotāji izjūt arī vīrusa pozitīvo ietekmi – personīgais automobilis daudziem kļuvis par līdzekli, kā neinficēties sabiedriskajā transportā. Kopumā nevar teikt, ka sākusies personīgo automašīnu un korporatīvo autoparku izpārdošana, drīzāk runa ir par atsevišķām problemātiskām nozarēm, uzskata autodīleru organizācijas “Auto asociācija” prezidents Andris Kulbergs.
Gads pēc Turcijas ofensīvas Sīrijas ziemeļos
Pagājis gads, kopš 2019. gada oktobrī Turcija uzsāka militāro ofensīvu Sīrijas ziemeļos ar mērķi izveidot drošības zonu gar valsts ārējo robežu. Ofensīvas laikā no to kontrolētajām pozīcijām tika atspiestas Sīrijas kurdu vienības, kuras šo teritoriju kontrolēja pēc to atkarošanas no “Daīš” kaujiniekiem. Sarunā ar Sīrijas Nacionālās koalīcijas pārstāvi Amerikas Savienotajās Valstīs Kuitaibu Idlbi (Qutaiba Idlbi), LSM.lv apskata, kāda ir situācija un pašreizējie izaicinājumi Sīrijas ziemeļu teritorijās.
«Sistēmas bērni» pēc sistēmas – patstāvīgas dzīves sākums kā loterija
Katru gadu Latvijā pilngadību sasniedz aptuveni 500 bērnu, kuri auguši ārpusģimenes aprūpē. 18 gadu vecumā viņiem jāsāk patstāvīga dzīve, bet daudziem tas izrādās praktiski neiespējami. Atbalsts atkarīgs no pašvaldības, un līdz ar to ir sava veida loterija – paveiksies vai ne. Turklāt bez ģimenes stiprā pleca palikušajiem svarīga ir ne tikai nauda, bet arī morālais atbalsts, un to valsts tikai tagad mācās sniegt.  
Kalnu Karabahas konflikts – kāds ir spēku samērs?
Kalnu Karabahā nopietnākā karadarbība kopš pagājuša gadsimta deviņdesmitajiem gadiem atkal uzliesmojusi un turpinās jau pusotru nedēļu, bet tagad ar krietni modernākām militārajām tehnoloģijām, LTV raidījumam “Pasaules panorāma” atzina armēņu un azerbaidžāņu eksperti. “Pasaules panorāma” skaidroja, kāds ir spēku samērs starp karojošajām pusēm?
Skolotājas: Mēs Latvijā saglabājam īsto krievu valodu
Simt gadu senā situācija, kad krievu valoda saglabājās emigrantu vidē, atkārtojas, turklāt šodien krievvalodīgā jaunatne sevi nesaista ar Krieviju. Un krievu valodas kā otrās svešvalodas popularitāte latviešu skolās atkal pieaug, tiesa, bieži vien tāpēc, ka nav izvēles.
Analītiķis: Par Kalnu Karabahu notiek «salami karš»
Azerbaidžāna un Armēnija pāriet no divdesmit gadu ilgās “iesaldētā konflikta” noregulēšanas uz karu laikmetu, izmantojot “salami taktiku”, tā Kalnu Karabahas konflikta norisi prognozē domnīcas “Eiropas Ārējo attiecību padome” (The European Council on Foreign Relations, ECFR) analītiķis, bijušais Moldovas ārlietu un Eiropas integrācijas ministrs Niku Popesku.
Trīs liecinieki no kroga un veikls pārdevējs - kā izkrāpta un pārdota vērtīga māja Ģertrūdes ielā
Ģertrūdes ielā Rīgā, netālu no Satekles ielas, ir vecs daudzdzīvokļu nams. Pabalējusi ēka ielas malā. Par šo namu var teikt – ja vien sienas prastu runāt. Pirms 14 gadiem ap to vijās drāma, kuru atrisināja tikai tiesas spriedums. Tiesas aprakstītajā nama izkrāpšanas shēmā figurē viltots testaments, notāre un nekustamo īpašumu biznesā zināmu cilvēku uzvārdi. Bet par vainīgu tika pasludināts tikai kāds 35 gadus vecs, plašākai publikai nepazīstams vīrietis.
Kāpēc «Madara» nolēma neglābt «Dzintaru», un kas tagad ar to notiks
“Ražošanas aprīkojums bija superbēdīgā stāvoklī. Man pat nav skaidrs, kā viņi tur īsti strādāja,” par bankrotējušo akciju sabiedrību “Dzintars” LSM.lv teica “Madara Cosmetics” valdes loceklis Uldis Iltners. “Dzintara” aktīvus nesen iegādājās Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis. Jaunais īpašnieks, kurš līdz šim ar kosmētiku nav bijis saistīts, savus plānus pagaidām detalizēti nekomentē.
Vai ietekmīgas biznesa intereses šoreiz neapstādinās ostu reformu?
Krievijas samazinātā tranzīta dēļ Latvijas lielākās ostas – Ventspils un Rīga – pašlaik cīnās par izdzīvošanu. Ne brīdinājumi par bīstamo atkarību no Krievijas, ne korupcijas skandāli nav likuši tām mainīties – ostas gadiem turpināja būt ienesīga peļņas ādere savējiem. Amerikāņu lēmums Aivaru Lembergu iekļaut sankciju sarakstā nu pamudinājis valdību nākt klajā ar ostu reformas plāniem. Vai ietekmīgas biznesa intereses šoreiz to neapstādinās?
«Melu detektors»: Vai jaunieši tiešām vairs nepērk sērijveida dzīvokļus
Latvijas jaunā paaudze jau praktiski vairs nepērk sērijveida dzīvokļus, paziņojis Igaunijas nekustamo īpašumu attīstīšanas kompānijas “Kaamos” valdes loceklis Armands Buks-Vaivads intervijā aģentūrai LETA, kas publicēta daudzos interneta portālos. “Melu detektora” pārbaudē noskaidrojās, ka šis apgalvojums acīmredzami neatbilst patiesībai. Pats Buks-Vaivads atzina, ka neveiksmīgi izteicies – viņš domājis tos gados jaunos cilvēkus, kuri labi pelna.
«Aizliegtais paņēmiens» pēta: Draudze «Kristus pasaulei» ekspertu acīs – viduslaiku draudi ar elli un cilvēku kontrole
Kristiešu draudze “Kristus pasaulei” ir ambicioza un daudziem varētu šķist arī ļoti agresīva ticības nesēja; bijušie draudzes locekļi stāsta, ka izjutuši ietekmēšanu un kontroli pār sevi, bet eksperti tās darbību vērtē kā psiholoģisku vardarbību un reliģisko reketu, turklāt reliģija ir katra cilvēka brīva izvēle, bet bieži vien cilvēks pievēršas reliģijai grūtajā dzīves brīdī, un līdz ar to arī ar viņiem veiklāk manipulēt. Taču, ja nav nopietnu pārkāpumu un iesniegumu policijai, valsts draudžu darbībā neiejaucas, vēstī LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Nogalinošais karstums. Kāpēc vasarā cilvēki ir agresīvāki
Kā liecina daudzi pētījumi, karstā laikā ievērojami palielinās noziedzības, vardarbības mājās un protestu aktivitātes līmenis. Tā kā klimata pārmaiņu dēļ ir liela iespējamība, ka anomāla karstuma periodi kļūs biežāki, aizvien svarīgāk ir saprast, kā cilvēku uzvedība ir atkarīga no laikapstākļiem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt