Ziņu analīze
Kā bēgļiem Latvijā palīdz iejusties īpašs atbalsts. Četri stāsti no Jelgavas
Īpašā pusgadu ilgā pilotprojektā diezgan patstāvīgu dzīvi divās Latvijas pilsētās – Rīgā un Jelgavā – sāka trīs bēgļu ģimenes no Sīrijas un Libānas. Īpašā tādēļ, ka tieši šīm ģimenēm apmaksā mājokļa īri un daļēji arī komunālos pakalpojumus, kā arī palīdz atrast skolu, bērnudārzu un darbu. Latvijas Radio piedāvā četrus stāstus, kā šis projekts izvēršas kādā bērnudārzā, skolās un darbavietā.
«Aizliegtais paņēmiens» pārbauda – kā lielveikali parūpējušies par evakuācijas izejām
Pārbaudot evakuācijas izejas vairākos tirdzniecības centros Rīgā, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” secinājis, ka veiksmīgi un pat Rietumeiropas līmeņa risinājumi ir lielveikalā “Domina”, savukārt būtiski trūkumi ir lielveikalā “Spice”. Tāpat neveiksmīgi risinājumi konstatēti Mūzikas akadēmijā un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, kur evakuācijas izejas atslēga glabājas pie dežuranta.
VDK dokumenti atklāj arī cilvēku motivāciju sadarbībai
Bijušās Valsts drošības komitejas jeb VDK dokumentu izpēte pēdējos mēnešos bijis karsts temats valdībā, Saeimā un sabiedrībā kopumā. Diskusiju objekts, protams, arvien nepētītie un nepubliskotie čekas maisi, kas patiesībā ir tikai aptuveni 1% no kopējā pētāmo dokumentu klāsta.  
Pacients mirst no smadzeņu audzēja, bet inspekcijā uzskata – pats vainīgs, jo smēķēja
Imantam Lapiņam bija 68 gadi, kad viņš nomira no vēža. Viņš ārstējās gandrīz gadu, un ārsti noteica citas diagnozes – insults, vēlāk epilepsija. Jau pēc viņa nāves ģimene nolēma pieprasīt kompensāciju no ārstiem par nepareizām diagnozēm, taču Veselības inspekcija secināja, ka pacients pats vainīgs, jo neklausīja ārstu ieteikumiem un smēķēja, ziņo LTV 7 raidījums “Ļičnoe delo”.
Apkrāpt valsti un vidi atkritumu radītājus mudina pati valsts
Pērn vairākas firmas par atkritumu pārstrādes imitāciju un riepu krāšanu kalnos tika pie rekordlieliem vairāku desmitu miljonu eiro sodiem. Taču gadiem iekrātās problēmas ar to nebūt nav atrisinātas, vien izgaismotas. Tas izdevās, jo atkritumu pārstrādātāju kontroli no Vides aizsardzības fonda administrācijas pārņēma Valsts vides dienests. Tajā norāda, ka šo nozari līdzīgi kā Vides aizsardzības fondā uzrauga divi speciālisti, taču gada laikā izdevies atklāt virkni pārkāpumu. Tomēr vēl izrādās, ka krāpt valsti un vidi atkritumu radītājus mudina arī pati valsts.
REPORTĀŽA no Naujenes: Pēc krīzes ģimenē piedzīvo gan atdzimšanu, gan turpina ciest
Nepilngadīgas, ar bērnu zem sirds, bez izglītības, izdzītas no mājām vai: dzīvesbiedrs lieto alkoholu, rīko skandālus, ir agresīvs, pielieto fizisku un emocionālu vardarbību gan pret sievieti, gan bērniem - šādās situācijās palīdzību sniedz dažādi krīzes centri. Viens no tādiem atrodas Daugavpils novadā - Naujenes mātes un bērna atbalsta centrs “Avotiņi’. Reizēm pēc krīzes cilvēki spēj atgriezties jaunā dzīvē un kvalitātē, reizēm - problēmas ieilgst.
Valsts apdrošināšana neatbrīvos no nepieciešamības pašiem pirkt polises
Jo mazāk naudas veselības aprūpei sniedz valsts, jo vairāk par to samaksā iedzīvotāji. Tā ir vienkārša likumsakarība, kuru Latvijā var novērot ik uz soļa. Par ārstniecības pakalpojumiem cilvēki maksā paši no savas kabatas vai izmanto brīvprātīgu veselības apdrošināšanu. Tāpēc tagad, kad nolemts ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, rodas jautājums, vai tas nozīmē, ka varēs atteikties no brīvprātīgās privātās veselības apdrošināšanas?
Irākas iznīcība – vai priekšvēstnesis «Daīš» atdzimšanai?
Irākas otrajā lielākajā pilsētā Mosulā nesen atzīmētie Ziemassvētki simboliski apzīmē Irākas premjerministra Hadera Alabadī decembra sākuma paziņojumu par Irākas teritorijas atbrīvošanu no "Islāma valsts" un tās kaujiniekiem. Tomēr karadarbība aiz sevis ir atstājusi gruvešus, kas valsts atjaunošanai maksātu vismaz 100 miljardus ASV dolāru. Tomēr starptautiskās koalīcijas pret "Islāma valsti" dalībnieku vēlme piešķirt līdzekļus Irākas atjaunošanai ir izrādījusies minimāla. Plašā iznīcība un postījumi, kā arī "Islāma valsts" atgriešanās pie agrāk piekoptās partizānu kara taktikas, liek izvērtēt vai teroristiskā organizācija varētu atdzimt?
Vietējā donžuāna krāpnieciskajos tīklos iekritušās sievietes iekūlušās parādos
Sūdzību portālā „Sūdzības.lv” ievietota tukla vīrieša fotogrāfija un zem tās brīdinošs paraksts: „Uzmanību, krāpnieks!”. Zem bildes lasāms, ka vīrietis apkrāpis namīpašniekus, solot remontēt mājas, bet saņēmis avansu un pazudis. Naudu viņš esot meklējis arī sieviešu makos, solot viņām mūžīgu mīlestību. Taču desmitiem sieviešu cerības pārvērtušās murgā un parādos. Pret 31 gadu veco Dairi Ābolu, kurš sevi dēvējis arī par Daini un Mārtiņu, dažādos policijas iecirkņos ierosināti kriminālprocesi par krāpšanu.
Indulis Bērziņš: Ceru, ka militārs uzbrukums nav dienas kārtībā nevienai valstij
Drīz būs pagājuši četri gadi kopš Krievijas militārās iejaukšanās Ukrainā un Krimas aneksijas, kas izmainīja daudzu, it īpaši Rietumeiropas politiķu sapratni par to, ko nozīmē atrasties kaimiņos Krievijai. Kopš tā laika ir pastiprināta NATO klātbūtne Latvijā – pie mums ieradušies kanādiešu vadītie daudznacionālie spēki. Šogad arī Latvija aizsardzībai atvēlēs divus procentus no iekšzemes kopprodukta (IKP) – izpildot NATO prasību. Vai līdz šim izdarītais ļauj Latvijai justies droši? Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš intervijā Latvijas Televīzijai izsaka cerību - militārs uzbrukums nav dienas kārtībā nevienai valstij, kura šādu uzbrukumu varētu veikt.
ASV un Ziemeļkoreja. Vai tomēr kodolkarš?
Ziemeļkorejas veiktie kodolizmēģinājumi, draudi par jauniem ūdeņraža bumbas izmēģinājumiem Klusajā okeānā un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) bumbvedēju uzlidojumi Ziemeļkorejas pierobežā ir raisījuši pamatotas bažas par strauju pietuvošanos kodolkaram. Reaģējot uz Ziemeļkorejas nesenajām aktivitātēm, ASV valdība ir izstrādājusi virkni rīcības stratēģiju, kuras vērstas uz Ziemeļkorejas kodolprogrammas attīstības apturēšanu. Kura no šīm stratēģijām tiks īstenota, un vai tā būs pietiekama, lai iegrožotu Ziemeļkorejas kodolambīcijas?
«Kultūršoks»: Rakstniecības muzeja atjaunošana iestrēgusi
Lai gan "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) Rakstniecības un mūzikas muzeja telpās raidījuma „Kultūršoks” veidotājus neielaida, ir zināms, ka šīs sienas pagaidām slēpj ļoti bēdīgu ainu. Rekonstrukcijas darbi joprojām nav sākušies, lai gan nākamā gada pavasarī tiem jau būtu jābeidzas. Un tas nozīmē, ka četri miljoni iespējamās Eiropas fondu naudas ēkas īpašniekiem iet gar degunu un šie būvdarbiem nepieciešamie līdzekļi būs jāatrod kaut kur citur.
Digitālās televīzijas lietā pēdas no Maltas ved uz Šķēles «Mākoņiem»
"Maltas failos" jeb no Maltas Uzņēmumu reģistra šovasar noplūdušajos materiālos redzams, ka notikušas izmaiņas īpašnieku struktūrā uzņēmumā "Digital International Limited" (DIL), kas iesaistīts tā sauktajā digitālās televīzijas prāvā. Uzņēmuma pašreizējais īpašnieks ir Igaunijas kompānija, kurai savulaik piederējuši ekspremjera Andra Šķēles ģimenes īpašumi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Cik maksā Azerbaidžānas cilvēktiesības Eiropā?
Azerbaidžāna ir svarīgs Eiropas Savienības (ES) partneris enerģētikā - tā nodrošina 5% no Eiropas enerģijas vajadzībām. Tāpat valstij ir būtiska loma Kaspijas jūras reģiona gāzes piegādei ES caur tā saukto Dienvidu gāzes koridoru. Tomēr Azerbaidžāna ir nonākusi uzmanības lokā saistībā ar korupcijas skandāliem un ir skaidrs, ka kukuļošanai ir nozīmīga loma Azerbaidžānas biznesa kultūrā un ārpolitikā, ko tā līdz šim ir diezgan veiksmīgi piekopusi arī Eiropā.
Āgenskalna tirgus slēgšana un nākotne viedokļu krustugunīs
Gandrīz pirms simt gadiem - 1925.gadā celtais Āgenskalna tirgus paviljons valsts nozīmes kultūras piemineklis esot bīstams. Tāpēc jāslēdz jau 1.janvārī. Tā apgalvo gan tirgus īpašnieks Rīgas dome, gan Āgenskalna tirgus pārvaldītājs – Rīgas Centrālais tirgus.
Āgenskalna tirgus attīstību bremzējusi pati Rīgas dome; Vidzemes tirgus drīz plaukšot
Pēc divarpus nedēļām slēdzamā Āgenskalna tirgus drupas nu sevis cildināšanai izmanto politiķi. Pozīcijas domnieki tirgus izputināšanā mazgājas balti un vaino ilggadējo nomnieku. Savukārt opozīcija izmanto iespēju uzlēkt uz Āgenskalna tirgus pēkšņā slavas viļņa, lai medijos izceltu sevi. Opozicionāri trešdien, 13. decembrī, pie Rīgas rātsnama arī aicināja tautu uz mītiņu ar cēlu mērķi glābt Āgenskalna tirgu.
Par attiecībām, seksualitāti un riskiem katrs bērnunams stāsta, kā prot
Bērnunamu bērniem ir augstāks risks piedzīvot vardarbību, saka eksperti. Tur dzīvojošo vidū ir bērni, kas institūcijās nonākuši jau smagi cietuši, un var gadīties, ka viņi var pakļaut citus bērnus seksuālās vai fiziskās un emocionālās vardarbības riskam. Pusaudži, kas atkal alkst mīlestības un tuvības, agri mēdz iesaistīties seksuālās attiecībās.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti