Ziņu analīze
Vai Aleksandrs Kiršteins saka patiesību, ka militārās parādes nav «mūsu» tradīcija
Militārās parādes ir padomju, nevis pirmskara Latvijas tradīcija, paziņojis Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Aleksandrs Kiršteins, komentējot to, ka Covid-19 epidēmijas dēļ šogad atceltas 11. un 18. novembra militārās parādes. Kā parādīja “Melu detektora” pārbaude, neatkarīgajā Latvijā laikā starp abiem pasaules kariem parādes – lielas un mazas – tika rīkotas regulāri. 
Vai Atis Zakatistovs atšķir nodokļu režīmus, un kam vēl nepienāksies bezdarbnieka pabalsts?
Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” 14. oktobrī Finanšu ministrijas parlamentārajam sekretāram Atim Zakatistovam (“KPV LV”) lūdza komentēt, kāpēc pašnodarbinātajiem, maksājot sociālās iemaksas, bezdarbnieka pabalsts nepienākas - ne tagad, ne pēc gaidāmās nodokļu režīmu reformas, kuras galvenais mērķis esot sekmēt cilvēku sociālo nodrošinātību krīzēs, piemēram, Covid-19 laikā. Raidījumā  Zakatistovs jaucās nodokļu režīmos, un pēc būtības atbilde tā arī nesekoja. Bet no skaidrojuma, kas lūgts pēc tam, izriet, ka par to Finanšu ministrijā ne vien nav domāts, bet cilvēku loks, kuriem nepienāksies bezdarbnieka pabalsts, kļūs vēl plašāks.
Vai Krišjānis Kariņš saka patiesību par to, kā un kāpēc tika atcelts Rīgas maratons
Pēc tam, kad piektdien, 9. oktobrī, valdība atcēla 10. un 11. oktobrī paredzētos Rīgas maratona pasākumus (kuri notika virtuālā režīmā), premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) paziņoja, ka tas bijis nevis politisks lēmums, bet gan ticis sekots epidemiologu rekomendācijām. “Melu detektora” pārbaude parādīja, ka epidemiologi tajā dienā nav bijuši noskaņoti tik kategoriski.
Diplomātiskās sadursmes Vidusjūras austrumos – ko sagaidīt?
Pēc septembrī un oktobrī pieredzētajiem pozitīvajiem diplomātiskajiem centieniem saliedēt Ankaras un Atēnu pozīcijas Vidusjūras austrumu daļas konfliktā situācija atkal pieredzējusi eskalāciju. Kā mainījusies diplomātiskā situācija kopš 12. oktobra Turcijas paziņojuma par jauniem seismiskajiem pētījumiem? Kāds ir šīs situācijas plašāks diplomātiskais konteksts un nozīme?
Rīgas brīvostas par 18 miljoniem iegādātajās piestātnēs svilpo vējš. Cik pamatots vērienīgais darījums?
Rīgas brīvostā nesen noslēdzies tās pēdējās desmitgades lielākais darījums – par 18 miljoniem eiro osta savā īpašumā ieguvusi divas piestātnes, kuru izmantošanas iespējas ir ierobežotas. Rīgas brīvosta saka – tā ir maksa par privāta ogļu pārkraušanas biznesa pārcelšanu prom no pilsētas centra. Tomēr cena ir daudzkārt lielāka par citu piestātņu būvniecības izmaksām šajā Daugavas krastā, bet darījuma pamatlicējs – bijušais brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs – tagad ir 18 miljonus saņēmušā uzņēmuma algots konsultants. Cik pamatots ir vērienīgais darījums?
Uziet nakts ballītes Covid-19 uzliesmojuma laikā. Pēta «Aizliegtais paņēmiens»
Neraugoties uz Covid-19 atkārtotu uzliesmojumu, riskiem un ierobežojumiem, kas tiešā un netiešā veidā ietekmē visu Latvijas sabiedrību, atsevišķās jomās pret Covid-19 izplatību valda ļoti vieglprātīga attieksme. Izrādās – Rīgā ir vairāki naktsklubi, kuros nakts ballītes, turklāt plaši apmeklētas, notika arī pēc atļautā laika, ziņo LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens".
Bezpiederīgo mirušie kļūst par «preci» cīņā par valsts un pašvaldību pabalstiem
Policija uzsākusi krimināllietu, aizdomās par to, ka kāda apbedīšanas kompānija varētu būt negodprātīgi tikusi pie mirušo apbedīšanai paredzētajiem valsts pabalstiem par personām, kurām nav bijis tuvinieku. Fakts policijas uzmanības lokā nonācis pēc vairāku bezpiederīgo mirušo pazušanas no slimnīcas morga, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Autotirgus Covid-19 laikā. Lielas atlaides autoparku izpārdošanās
Atlaides (dažkārt lielas), kādas reklāmās piedāvā autodīleri, kuri pārdod gan jaunas, gan mazlietotas mašīnas, ir rezultāts vairāku faktoru, tostarp Covid-19, sakritībai. Bet tirgotāji izjūt arī vīrusa pozitīvo ietekmi – personīgais automobilis daudziem kļuvis par līdzekli, kā neinficēties sabiedriskajā transportā. Kopumā nevar teikt, ka sākusies personīgo automašīnu un korporatīvo autoparku izpārdošana, drīzāk runa ir par atsevišķām problemātiskām nozarēm, uzskata autodīleru organizācijas “Auto asociācija” prezidents Andris Kulbergs.
Gads pēc Turcijas ofensīvas Sīrijas ziemeļos
Pagājis gads, kopš 2019. gada oktobrī Turcija uzsāka militāro ofensīvu Sīrijas ziemeļos ar mērķi izveidot drošības zonu gar valsts ārējo robežu. Ofensīvas laikā no to kontrolētajām pozīcijām tika atspiestas Sīrijas kurdu vienības, kuras šo teritoriju kontrolēja pēc to atkarošanas no “Daīš” kaujiniekiem. Sarunā ar Sīrijas Nacionālās koalīcijas pārstāvi Amerikas Savienotajās Valstīs Kuitaibu Idlbi (Qutaiba Idlbi), LSM.lv apskata, kāda ir situācija un pašreizējie izaicinājumi Sīrijas ziemeļu teritorijās.
«Sistēmas bērni» pēc sistēmas – patstāvīgas dzīves sākums kā loterija
Katru gadu Latvijā pilngadību sasniedz aptuveni 500 bērnu, kuri auguši ārpusģimenes aprūpē. 18 gadu vecumā viņiem jāsāk patstāvīga dzīve, bet daudziem tas izrādās praktiski neiespējami. Atbalsts atkarīgs no pašvaldības, un līdz ar to ir sava veida loterija – paveiksies vai ne. Turklāt bez ģimenes stiprā pleca palikušajiem svarīga ir ne tikai nauda, bet arī morālais atbalsts, un to valsts tikai tagad mācās sniegt.  
Kalnu Karabahas konflikts – kāds ir spēku samērs?
Kalnu Karabahā nopietnākā karadarbība kopš pagājuša gadsimta deviņdesmitajiem gadiem atkal uzliesmojusi un turpinās jau pusotru nedēļu, bet tagad ar krietni modernākām militārajām tehnoloģijām, LTV raidījumam “Pasaules panorāma” atzina armēņu un azerbaidžāņu eksperti. “Pasaules panorāma” skaidroja, kāds ir spēku samērs starp karojošajām pusēm?
Skolotājas: Mēs Latvijā saglabājam īsto krievu valodu
Simt gadu senā situācija, kad krievu valoda saglabājās emigrantu vidē, atkārtojas, turklāt šodien krievvalodīgā jaunatne sevi nesaista ar Krieviju. Un krievu valodas kā otrās svešvalodas popularitāte latviešu skolās atkal pieaug, tiesa, bieži vien tāpēc, ka nav izvēles.
Analītiķis: Par Kalnu Karabahu notiek «salami karš»
Azerbaidžāna un Armēnija pāriet no divdesmit gadu ilgās “iesaldētā konflikta” noregulēšanas uz karu laikmetu, izmantojot “salami taktiku”, tā Kalnu Karabahas konflikta norisi prognozē domnīcas “Eiropas Ārējo attiecību padome” (The European Council on Foreign Relations, ECFR) analītiķis, bijušais Moldovas ārlietu un Eiropas integrācijas ministrs Niku Popesku.
Trīs liecinieki no kroga un veikls pārdevējs - kā izkrāpta un pārdota vērtīga māja Ģertrūdes ielā
Ģertrūdes ielā Rīgā, netālu no Satekles ielas, ir vecs daudzdzīvokļu nams. Pabalējusi ēka ielas malā. Par šo namu var teikt – ja vien sienas prastu runāt. Pirms 14 gadiem ap to vijās drāma, kuru atrisināja tikai tiesas spriedums. Tiesas aprakstītajā nama izkrāpšanas shēmā figurē viltots testaments, notāre un nekustamo īpašumu biznesā zināmu cilvēku uzvārdi. Bet par vainīgu tika pasludināts tikai kāds 35 gadus vecs, plašākai publikai nepazīstams vīrietis.
Jaunākie
Interesanti