Ziņu analīze
Vai ietekmīgas biznesa intereses šoreiz neapstādinās ostu reformu?
Krievijas samazinātā tranzīta dēļ Latvijas lielākās ostas – Ventspils un Rīga – pašlaik cīnās par izdzīvošanu. Ne brīdinājumi par bīstamo atkarību no Krievijas, ne korupcijas skandāli nav likuši tām mainīties – ostas gadiem turpināja būt ienesīga peļņas ādere savējiem. Amerikāņu lēmums Aivaru Lembergu iekļaut sankciju sarakstā nu pamudinājis valdību nākt klajā ar ostu reformas plāniem. Vai ietekmīgas biznesa intereses šoreiz to neapstādinās?
«Melu detektors»: Vai jaunieši tiešām vairs nepērk sērijveida dzīvokļus
Latvijas jaunā paaudze jau praktiski vairs nepērk sērijveida dzīvokļus, paziņojis Igaunijas nekustamo īpašumu attīstīšanas kompānijas “Kaamos” valdes loceklis Armands Buks-Vaivads intervijā aģentūrai LETA, kas publicēta daudzos interneta portālos. “Melu detektora” pārbaudē noskaidrojās, ka šis apgalvojums acīmredzami neatbilst patiesībai. Pats Buks-Vaivads atzina, ka neveiksmīgi izteicies – viņš domājis tos gados jaunos cilvēkus, kuri labi pelna.
«Aizliegtais paņēmiens» pēta: Draudze «Kristus pasaulei» ekspertu acīs – viduslaiku draudi ar elli un cilvēku kontrole
Kristiešu draudze “Kristus pasaulei” ir ambicioza un daudziem varētu šķist arī ļoti agresīva ticības nesēja; bijušie draudzes locekļi stāsta, ka izjutuši ietekmēšanu un kontroli pār sevi, bet eksperti tās darbību vērtē kā psiholoģisku vardarbību un reliģisko reketu, turklāt reliģija ir katra cilvēka brīva izvēle, bet bieži vien cilvēks pievēršas reliģijai grūtajā dzīves brīdī, un līdz ar to arī ar viņiem veiklāk manipulēt. Taču, ja nav nopietnu pārkāpumu un iesniegumu policijai, valsts draudžu darbībā neiejaucas, vēstī LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Nogalinošais karstums. Kāpēc vasarā cilvēki ir agresīvāki
Kā liecina daudzi pētījumi, karstā laikā ievērojami palielinās noziedzības, vardarbības mājās un protestu aktivitātes līmenis. Tā kā klimata pārmaiņu dēļ ir liela iespējamība, ka anomāla karstuma periodi kļūs biežāki, aizvien svarīgāk ir saprast, kā cilvēku uzvedība ir atkarīga no laikapstākļiem.
Stokholmas diēta un citas populāras tievēšanas programmas: cik tās ir zinātniski pamatotas un drošas?
Nav tādas statistikas, cik cilvēku, sportojot mājās, ir kaitējuši savai veselībai. Nav arī zināms, cik iesaistījušies kādā no svara zaudēšanas programmām, kas nepārtraukti tiek reklamētas interneta vidē. Tomēr kādā slēgtā tievēšanas grupā pabijuši daudzi. Ārsti satraucas, ka šādas grupas vērstas uz naudas pelnīšanu, nevis atbildību par cilvēku veselību. Latvijas Radio raidījums „Atvērtie faili” šovasar ielūkojās trīs internetā pamanītās tievēšanas programmās. Cik kvalificēti izrādījās padomdevēji un cik pamatoti – paši padomi?  
Bulgāru analītiķis: Covid-19 pandēmija nav nostiprinājusi autoritārisma pozīcijas
Šā gada pavasarī Ķīnas valdībai izdevās tikt galā ar Covid-19 pirmo vilni diezgan ātri, un tas kļuva īpaši acīmredzams, kad pandēmijas epicentrs pārvietojās uz Eiropu un ASV. Saistībā ar to daudzi komentētāji pieļāva, ka tik nopietna ārkārtējā situācija izraisīs cilvēku iecietības pret brīvības ierobežošanu pieaugumu un autoritāru līderu popularitātes kāpumu. Tomēr šis pieņēmums pagaidām nepiepildās.
Vai vakcinācijai pret Covid-19 jābūt obligātai
Pozicionējot vakcīnu pret Covid-19 kā obligātu, vēl pirms tā ir plaši pieejama un praksē ir pierādīts tās drošums un efektivitāte, var graut sabiedrības uzticību vakcinācijai un kopumā sarežģīt cīņu ar pandēmiju, uzskata Austrālijas eksperti.
Bezmaksas mediācija ģimenes strīdos nav līdzējusi vientuļajiem tēviem satikt biežāk savus bērnus
Viņš vairs nemīlēja savu bijušo sievu, bet abu kopīgo bērnu gan. Tomēr vienoties ar savu bijušo partneri par regulāru saskarsmi ar meitu viņš nespēja. Lielākie strīdi bija par to, vai meita drīkst nakšņot kur citur, kā vien pie mātes. Pēc pārdomām, kā rīkoties, viņš spēra riskantu soli – 2017. gadā iesniedza prasību tiesā, pieprasot saskarsmes tiesības ar meitu. Viņš zināja, ka iepriekšējos gados tiesas nav bijušas labvēlīgas un piešķīra vidēji vien 13% no gada stundām. Citiem vārdiem, visbiežāk tikai katru otro nedēļas nogali. Un katrā ceturtajā lietā – bez tiesībām bērnam palikt pa nakti pie tēva. To, ko viņš nezināja, ka tiesas ir būtiski mainījušas praksi, kā tās izšķir strīdus par saskarsmes tiesībām.
Cik viegli Latvijā iegūt ieroci?
Latvijā ir bijuši traģiski piemēri, kad ieroči izsniegti cilvēkiem, kuri nav psihiski stabili vai sirgst ar alkoholismu. Latvijas Radio noskaidroja, ka pašaizsardzībai ieroci var iegūt samērā viegli, kā arī mediķiem īsti nav jānes atbildība par pozitīva atzinuma sniegšanu. Intervijai uzrunātā medniece gan uzskata, ka ieroču uzraudzība Latvijā ir ļoti stingra. 
Jaunākie
Interesanti