Ziņu analīze
Teroristi vai noklīdušas dvēseles – Eiropas Savienības pilsoņi, kas pievienojās «Daīš»
2019. gada martā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka džihādistu grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts” ir sakauts. Nākamajā dienā šim izteikumam pievienojās arī Sīrijā atrodamie kurdu spēki. Lai gan Tuvo Austrumu reģionā aizvien atrodas ap 15 tūkstošiem bruņotu grupējuma sekotāju, bieži tiek aizmirsts par ļoti daudziem Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, kas devās uz teroristu kontrolētām teritorijām ar mērķi pievienoties grupējumam. Tagad, kad grupējums “Daīš” ir sakauts, šie cilvēki vēlas atgriezties savās dzimtenēs arī Rietumos.
«Meduza» žurnālista Ivana Golunova pētījums: Kam pieder Maskavas kapsētas
2016. gada maijā Maskavas Hovanskas kapsētā notika masu kautiņš. Konfliktā, kuru pavadīja apšaude, piedalījās no 200 līdz 400 cilvēkiem; trīs zaudēja dzīvību. Šis notikums noslēdza Maskavas apbedīšanas pakalpojumu tirgus pārdalīšanu – Piemaskavas pilsētas Himku pārstāvjus, kuru centieni nostiprināties galvaspilsētā noveda pie sadursmes Hovanskā, visu Maskavas kapsētu vadībā nomainīja biznesmeņi no Stavropoles novada, kas ir saistīti ar Federālā drošības dienesta (FDD) galvaspilsētas pārvaldi. “Meduza” (“Медузa”) pētnieciskās nodaļas korespondents Ivans Golunovs stāsta, no kurienes uzradušies Maskavas apbedīšanas tirgus jaunie labuma guvēji un kas var stāvēt aiz viņu parādīšanās.
Novēlotie likuma grozījumi un izvairīšanās no «šova» - kāpēc Latvija zaudē cīņā ar spiegiem?
Tiesā līdz šim apjomīgākā spiegošanas lieta – valsts šaujamieroču sistēmas pārzinātājs, iespējams, sešus gadus Krievijai nodevis Latvijas noslēpumus. Apsūdzētais vainu neatzīst, bet prokuratūra lēš - valstij nodarīts būtisks kaitējums. Taču šī ir tikai trešā atklātā spiegošanas lieta Latvijā. Šajā ziņā esam stipri atpalikuši no Igaunijas un Lietuvas. Kāpēc?  
Mazāk kaitīgs vai īsti neizpētīts? Zviedru, britu un Latvijas ārsti par cigarešu aizstājējiem
Uz jaunajām smēķēšanas iekārtām atsevišķi ārvalstu speciālisti raugās ar cerībām, bet Latvijā veselības aprūpes speciālisti un politikas veidotāji uzsver – nekāds brīnumains rīks, kas smēķēšanu padarītu nekaitīgāku, nav izgudrots. Un vismaz šobrīd, kamēr nav pieejami desmitgadēm ilgi pētījumi, kas pierādītu tabakas karsēšanas vai tā saucamo „veipu” mazāku kaitējumu, salīdzinot ar tradicionālajām cigaretēm, uz cilvēka veselību kopumā, tikmēr par to izmantošanu smēķēšanas samazināšanā vai padarīšanā par pieejamākām nevar būt ne runas.
30 gadi kopš Tjaņaņmeņa slaktiņa. Vai komunistiskā Ķīnai varētu doties pretī demokrātijai?
Vīrietis izplestām rokām nostājies tanku kolonnas priekšā. „Tanku vīrs” jeb fotogrāfijā redzamais vīrietis ir kļuvis par drosmes simbolu, bet fotogrāfija kopš tās uzņemšanas brīža Ķīnā tiek cenzēta. Tā uzņemta 1989. gada 5. jūnijā. Tjaņaņmeņa laukumā. Tieši tur pirms 30 gadiem notika protesti, kas pēc armijas centieniem tos apspiest beidzās ar vairāku tūkstošu cilvēku nāvi. Šie cilvēki iestājās par demokratizāciju.
Ar ko Raimonds Vējonis paliks vēsturē? Vērtējam prezidenta 4 gadu darbu
Jau pēc mēneša – naktī uz 8. jūliju - līdzšinējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pilnvaras beigsies. Pēc neatkarības atjaunošanas viņš būs jau trešais prezidents, kurš netiks pie otrā termiņa. Ar ko Raimonds Vējonis paliks vēsturē? Latvijas Radio vērtēja viņa darbu aizvadīto četru gadu laikā.
Par eirokomisāra portfeli solās būt spraigas diskusijas
Par Eiropas Savienības komisāra portfeli solās būt visai spraigas diskusijas starp koalīcijas partijām, īpaši ņemot vērā salīdzinoši tuvos vēlēšanu rezultātus, kā partiju pretenzijas uz iespējām ieņemt noteiktu skaitu no augstākajiem amatiem.
Septiņi reģionu ceļi, kuri nav gatavi novadu reformai
Aplūkojot ceļus, kuri pēc iecerētās reģionālās reformas vedīs no pašreizējiem uz jaunajiem novadu centriem, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” par vissliktākajiem atzina septiņus posmus. Tie ne tikai pašlaik ir kritiskā stāvoklī, bet daļa no tiem tādā būs arī turpmākos gadus.
«Riga.lv» un RTAB nodarbina «Saskaņas» un GKR palīgus
Aizdomas par fiktīviem darbiniekiem Rīgas domes nodibinājumos šonedēļ publiski pauda gan Valsts kontrole, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). To pētīs tiesībsargājošās iestādes. Tomēr Latvijas Televīzijas raidījuma “de facto” rīcībā nonākusī “Riga.lv” struktūras shēma, kā arī Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” publicētais Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) štatu saraksts jau tagad liecina: darbu šajās struktūrās bija atraduši daudzi galvaspilsētā valdošajiem spēkiem pietuvināti cilvēki. Turklāt daļa spēj to apvienot ar darba pienākumiem arī “Saskaņas” Saeimas frakcijā.
LDz sevis reklamēšanai caur sportu 1,5 gadā tērējis vairāk nekā miljonu eiro
Vairāk nekā divi miljoni eiro – vismaz tik liela ir summa, ko valstij piederošā koncerna “Latvijas Dzelzceļš” uzņēmumi pagājušajā gadā un šā gada sākumā atvēlējuši sevis reklamēšanai. Liela daļa no šīs naudas aizceļojusi uz sporta organizācijām, turklāt vairākām no tām ir labi saskatāma saikne ar Zaļo un zemnieku (ZZS) savienības politiķiem. No šīs partijas nākušais, bijušais satiksmes ministrs Uldis Augulis politisku ietekmi uz naudas dalīšanu noliedz, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Levita izredzes – sašķeltās «KPV LV» frakcijas rokās 
Valdošās koalīcijas partijas, izņemot “KPV LV”, Valsts prezidenta vēlēšanās apņēmušās balsot par Egilu Levitu. Pirms gala lēmumu pieņēmusi sašķeltā “KPV LV” frakcija, Levita virzītāji negrib izteikt prognozes, cik tieši balsis viņš iegūs, tomēr par diskusiju iznākumu “KPV LV” iekšienē īpaši nenervozē, šovakar vēsta LTV raidījums “de facto”.
«De facto»: RTAB nauda tikusi «Saskaņas» priekšvēlēšanu kampaņas konsultantam no Vācijas
Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB), kur pirmdien, 13. maijā, līdz ar Rīgas domi notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas, pērn bija noslēdzis vairākus līgumus ar sabiedrisko attiecību speciālistu un lobistu no Vācijas Lucu Meieru (Lutz Meyer), par Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma  "De facto" žurnālistu noskaidroto vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Sprādzieni Šrilankā - «trešās paaudzes» terorisms?
Otro Lieldienu rītā pasauli pāršalca ziņa par sen neredzēta mēroga teroraktiem Šrilankas galvaspilsētā Kolombo, kur sprādzienos trīs ekskluzīvās viesnīcās un divās  kristiešu baznīcās tika nogalināti teju 260 cilvēku un ievainoti 500, tajā skaitā 37 ārzemnieki. Lai gan atmosfēra Šrilankā un tās galvaspilsētā joprojām ir nokaitēta, pasaule, šķiet, jau piemirsusi pagājušās nedēļas karsto ziņu. Taču analītiķu izteikumi neļauj Lieldienu teroraktu Šrilankā pieskaitīt pie “kārtējiem” radikālo islāmistu asinsdarbiem un izskanējušie novērtējumi liek secināt, ka tie iezīmē pāreju uz jaunākās paaudzes terorismu. Vai ir pamats šādam trauksmainam apgalvojumam?
Vērtējam Pabrika padarīto Eiroparlamentā. Svārstīgs starp Latvijas un Eiropas līmeni
Bijušais un esošais aizsardzības ministrs, kā arī bijušais ārlietu ministrs un Saeimas deputāts Artis Pabriks Eiropas Parlamentu (EP) pameta, lai pēdējās Saeimas vēlēšanās kandidētu uz premjera krēslu no „Attīstībai Par!” saraksta. Pēc Pabrika ievēlēšanas Saeimā viņa vietā Briselē atgriezās divkārtējais bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Lai gan nākamais rindā uz šo amatu bija “Jaunās Vienotības” politiķis Ojārs Ēriks Kalniņš, viņš no EP deputāta mandāta atteicies, jo tika ievēlēts 13. Saeimā. Savukārt Šadurskis Saeimas deputāta mandātu neieguva, paliekot pirmais “aiz strīpas”.
Jaunākie
Interesanti