Latvijā
VNĪ pārtrauc līgumu ar JRT būvnieku
Valsts akciju sabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārtraukusi līgumu ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvnieku "Rere būve 1", informēja būvniecības uzņēmumā. Būvnieks tiekot vainots tehniskā projekta kļūdās, ko izstrādājis "Zaigas Gailes birojs". Savukārt VNĪ informēja, ka pārkāpumi konstatēti "Rere būve 1" piesaistītā atbildīgā būvdarbu vadītāja darbībā un tiks vērtēta iespēja atņemt viņam sertifikātu.
Fonds «Plecs» uzsāk jauno vecāku mācības no «Dod pieci!» saziedotā finansējuma
24. jūlijā mācības uzsāks fonda „Plecs” veidotās "Vecāku izglītības programmas" pirmā jauno vecāku pilotgrupa. Programma izveidota, pateicoties sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem labdarības maratonā  "Dod pieci! 2018". Pēc pilotgrupas rezultātu izvērtēšanas tiks uzsāktas mācības jaunajiem vecākiem, kuri ir pieteikušies mācību programmai. Nākamo grupu mācību datumi būs zināmi augustā. Pieteikties mācību programmai var mājaslapā.
Vai bīstamo atkritumu sistēma Latvijā ir sakārtota? Vērtē uzņēmumi, zinātnieki un ķīmisko vielu pārstrādātāji
Olaines ķīmiskās rūpnīca “Biolars” nepiekrīt Valsts vides dienesta pārmetumiem par pārkāpumiem bīstamo atkritumu uzglabāšanā lielā apjomā. Uzņēmuma ieskatā tie nav atkritumi. Savukārt aizvadītajā nedēļa Latvijas Universitātei piederošā ēkā Baldonē atrastās bīstamo atkritumu mucas, iespējams, ir seni zinātnes mācību procesa pārpalikumi. Ko šie bīstamo atkritumu problēmgadījumi liecina par bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Latvijā?
Valsts kontrole: NEPLP nesteidzas novērst trūkumus sabiedriskā pasūtījuma pārvaldībā
Valsts kontroles ziņojumā par sabiedriskā pasūtījuma atbilstību sabiedrības interesēm pērnajā oktobrī revidenti Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) veltīja skarbus vārdus. Piemēram, to, ka padomes lēmumi ir balstīti šauru interešu lokā un nepietiekamās zināšanās. Tagad, vairāk nekā pusgadu pēc revīzijas, Valsts kontrolei bija jāsniedz Saeimai ziņojums, kā tad medijus uzraugošajai padomei sokas ar ieteikumu ieviešanu, un secināts, ka NEPLP ar to nesteidzas.  
Daugavpilī līdz ar jauniem izglītības kritērijiem sarūk 10. klašu skaits
Raiņa Daugavpils 6. vidusskola šogad būs bez 10. klases, jo to neizdevās nokomplektēt atbilstoši jaunajiem vidusskolēnu uzņemšanas noteikumiem. Viena no pilsētas vidusskolām tādējādi savu statusu sāk zaudēt. Līdzīgs liktenis var piemeklēt arī citas Daugavpils vidusskolas, neizslēdz pašvaldībā.
Rīgā vairākiem tiltiem nav saimnieka – tie lēnām kļūst bīstami
Paradoksāla situācija izveidojusies uz vairākiem Rīgas gājēju tiltiem. Kaut arī dabā tie pastāv un cilvēki, dodoties ikdienas gaitās, tos izmanto jau gadu desmitiem, juridiski tie nevienam nepieder, un neviens arī nerūpējas par šo objektu tehnisko stāvokli. Kamēr Rīgas dome mēģina tikt skaidrībā ar īpašumtiesību jucekli, neapsaimniekotie tilti kļūst arvien bīstamāki.
Latvijā pirmo reizi ierodas iznīcinātāji F-35
Pirmo reizi Nacionālo bruņoto spēku bāzē Lielvārdē nolaidušās pasaulē modernākās ASV gaisa spēku iznīcinātājlidmašīnas F-35. Tās Latvijā ieradušās ASV gaisa spēku rīkotās mācību operācijas “Rapid Forge|” ietvaros, kurā tiek pārbaudītas spējas krīzes gadījumā aizstāvēt Baltijas gaisa telpu.     
Atstādina Rēzeknes slimnīcas ārstu Tihonovu
Rēzeknes slimnīcas ārsts Georgijs Tihonovs, kurš insulta pacientei nesniedza kvalificētu palīdzību, atstādināts. Šī un citu gadījumu pārbaudes laikā ārsts pienākumus nepildīs. Tāpat tur gaida tiesas spriedumu par ārsta atbildību cita pacienta nāvē. Tikmēr pilsētas domē, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētājs, uzskata – daudzās sūdzības liecina, ka darba attiecības ar viņu jāpārtrauc vispār.
Jēkabpilī pabeigta jaunā Tieslietu nama būvniecība
Jēkabpilī ekspluatācijā nodots jaunais Tieslietu nams. Objekts ir īpašs gan tādēļ, ka tā ir pirmā tik liela mēroga jaunbūve Jēkabpilī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, gan tādēļ, ka Jēkabpils būs Latvijā pirmā pilsēta, kur vienā ēkā atradīsies visas tieslietu nozares struktūrvienības.   
Bordāns prognozē JKP domstarpības ar koalīcijas partneriem arī turpmāk
Arī futbolisti, saņemot dzelteno kartīti, saņemas un labi nospēlē – tā pēc tikšanās ar premjeru Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”) attiecības koalīcijā raksturoja Jaunā konservatīvā partija (JKP). JKP iepriekš paziņoja, ka Normunda Mežvieta apstiprināšana Valsts drošības dienesta vadībā vērtējama kā vecās politikas stila demonstrācija, tādēļ partija valdībai bija piešķīrusi "dzelteno kartīti".
«Biolar» noliedz Zemgales piesārņoto lauku sanācijas vilcināšanu
AS “Olaines ķīmiskā rūpnīca “Biolars””, pārsūdzot Valsts vides dienesta (VVD) lēmumus Zemgalē izlieto indīgo ielu lietā, kas noteica rūpnīcai uzlabot vides prasību ievērošanu un nodrošināt piesārņotās teritorijas sanāciju, nevilcina sanācijas darbus, bet gan vēlas iegūt precīzas analīzes par visiem piesārņotajiem objektiem, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” skaidroja uzņēmuma "Biolar" pārstāve, zvērināta advokāte Viktorija Jarkina.
«Tilta ēnā» palikušie daugavpilieši prasa 200 000 eiro kompensācijas
Daugavpils pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē skatīts jautājums par kompensācijām māju īpašniekiem, kuru ēkas gaisa pārvada būvniecības rezultātā Daugavpilī, Smilšu ielā, ir nonākušas „tilta ēnā”. Iedzīvotāji ar izveidojušos situāciju nav apmierināti un ir pieprasījuši kompensācijas, kuru apjoms ir no dažu logu nomaiņas līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro.  
Jaunākie
Interesanti