Latvijā
Ugunsdzēsēji šonedēļ devušies dzēst vairāk nekā 250 kūlas ugunsgrēkus
Kūlas dedzinātājiem, tāpat kā vīrusiem, brīvdienu nav. Lietus un drēgnais laiks Rīgas apkārtnē daudziem sabojāja iecerēto atpūtu svaigā gaisā. Taču pat tas nespēja atvieglot darbu Latvijas ugunsdzēsējiem, kuriem šonedēļ nācies dzēst jau vairāk nekā 250 kūlas ugunsgrēkus. Vairākos izsaukumos kopā ar ugunsdzēsējiem šonedēļ devās arī Latvijas Televīzija. 
Covid-19 analīžu rezultātus gaida pat piecas dienas
Lai arī cerot, ka tas nepienāks, valdība tomēr gatavojas plašākam vīrusa uzliesmojumam. Ministru kabineta ārkārtas sēdē lemts trīs lielo valsts slimnīcu pamatkapitālā ieguldīt papildu 14 miljonus eiro. Lielākā daļa – 6,7 miljoni – aizies Covid-19 krīzē vistiešāk iesaistītajai – Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet katrai nedaudz vairāk par trīsarpus miljoniem nonāks Paula Stradiņa un arī Bērnu slimnīcas kontā. Līdzekļi paredzēti, lai nepieciešamības gadījumā varētu palielināt gultasvietu skaitu, iepirkt papildu aparatūru un arī palielināt testēšanas jaudu. Jau vairākas dienas laboratorijas darbojas tuvu to maksimālajai spēju robežai – 24 stundu laikā tiek pārbaudīts teju pusotrs tūkstotis analīžu paraugu. Tiesa, ar nepacietību gaidītie testa rezultāti līdz pacientiem ceļo ne vairs tikai divas un trīs, bet reizēm pat četras līdz piecas dienas.
Babītes novadā - bēru mielasti arī pandēmijas laikā
Babītes novada Spuņciemā pagājušajā nedēļas nogalē īrētās telpās noticis bēru mielasts, kurā pulcējušies ap 20 cilvēku. Valsts policija sākusi administratīvo lietvedību. Tomēr telpu īpašniece rūpalu mēģinājusi turpināt. Arī vakar, tikai iejaucoties policijai, bēru mielasts izpalicis. Policija atgādina, ka pandēmijas laikā ar Ministru kabineta rīkojumu gan privātie, gan publiskie pasākumi ir aizliegti. 
Visvairāk ierobežojumus ignorē jaunieši. Reidā ar Valmieras pašvaldības policiju
Kontrolējot ārkārtējās situācijas ierobežojumu ievērošanu, Valmieras pašvaldības policija dodas regulārās pārbaudēs un apseko iedzīvotāju iecienītākās atpūtas vietas. Visbiežāk pulcēšanās un sociālās distancēšanās noteikumus ignorē jaunieši. Šādu pārkāpēju brīdināšana šobrīd ir dienesta prioritāte, bet arvien biežāk inspektoru uzmanību pievērš arī alkohola lietotāji. 
Rāznā zivju nārsta laikā ar videokamerām pastiprina kontroli
Rāznas ezerā šogad neierasti agrāk sācies līdaku nārsts. Lai zivis nenonāktu maluzvejnieku rokās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) veic pastiprinātu kontroli. Jauninājums, kas atvieglos speciālistu ikdienu, ir divas videonovērošanas kameras. Attālināti jebkurā diennakts laikā var fiksēt pārkāpumus visā ezera teritorijā.
Aktīvi pavadītos kilometrus pārvērš ziedojumā
Labai veselībai un pašsajūtai svarīgi savā ikdienā ir veltīt laiku arī fiziskām aktivitātēm. informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Wunder” turpina pirms trīs gadiem iesākto izaicinājumu un, katram kolēģim individuāli sportojot, mērotie kilometri tiek pārvērsti ziedojumā. Viens kilometrs ir divi centi, kas pērn kopīgiem spēkiem pārtapa vairākos simtos eiro.
Mediķiem ziedo sulu 12 000 eiro vērtībā
Jelgavas un Rīgas lielo slimnīcu mediķi šodien un turpmākajās dienās saņems saldu ziedojumu. Viens no lielākajiem sulu izplatītājiem Latvijā, sekojot ražotāja piemēram Polijā, šādā veidā saka savu paldies par grūto darbu Covid-19 analīžu teltīs un pacientu aprūpē. 
Viņķele aicina: Lieldienu brīvdienās aizsūtām to vīrusu dīkstāvē!
Četras Lieldienu brīvdienas ir pietiekami ilgs laiks, lai, ievērojot ierobežojumus un distancēšanos, varētu pārraut inficēšanās ķēdes un neļaut Covid-19 izplatīties, norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”), aicinot Latvijas iedzīvotājus ''nosūtīt šo vīrusu dīkstāvē".
Kur svētku laikā varēs saņemt medicīnisko palīdzību
Gadījumos, kad Lieldienu brīvdienās no piektdienas, 10. aprīļa, līdz pirmdienai, 13. aprīlim, nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ārsta bez iepriekšējas pietekšanās doties nedrīkst, atgādina Nacionālais veselības dienests (NVD).
Centralizētie eksāmeni notiks, bet ne maijā
Valdība nolēmusi, ka skolu centralizētie eksāmeni svešvalodās iepriekš noteiktajā laika posmā – no 12. līdz 15. maijam – nenotiks. Taču premjers Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība”) informēja, ka pašlaik valdība plāno, ka eksāmeni notiks, bet vēl tiek vērtēts, kādā veidā tos organizēt.
Miris Elejas aprūpes centra iemītnieks ar Covid-19 saslimšanu
Ceturtdienas, 9.aprīļa, rītā miris Elejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra iemītnieks, kuram pagājušajā nedēļā konstatēta jaunā koronavīrusa izraisītā saslimšana Covid-19, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.
Saistībā ar ārkārtējo situāciju tiek atcelts arī vilciens Līvāni–Rīga svētdienās
Saistībā ar valstī noteiktās ārkārtējās situācijas pagarināšanu no trešdienas, 15. aprīļa, līdz 12. maijam joprojām būs atcelti 16 AS “Pasažieru vilciens” reisi Dubultu, Carnikavas, Ogres/Lielvārdes un Jelgavas maršrutos darba dienās. Papildus tam no 15. aprīļa tiek atcelts arī svētdienu vilciens Līvāni (atiešanas laiks plkst.15.57)–Rīga (pienākšanas laiks plkst.18.19), informēja "Pasažieru vilcienā".
Jaunākie
Interesanti