Latvijā
Liepājā atklāj medību trofeju izstādi
Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā visu februāri apskatāma medību ieroču un trofeju izstāde, kuru papildina arī informācija par medniekiem. Izstāde atklāta reizē ar Medību dienas pasākumu, iepazīstinot interesentus ar medību suņu prasmēm, kā arī mēģinot kliedēt daļā sabiedrības valdošos aizspriedumus par medniekiem.
Feldšerpunktu reorganizācija Rēzeknes novadā raisa apjukumu
Rēzeknes novadā reorganizēs vairākus feldšerpunktus. Iedzīvotāju un arī vietējo mediķu vidū tas raisīja apjukumu, vai turpmāk veselības aprūpes pakalpojumi vispār būs laukos pieejami, jo sākotnēji tika publiskota informācija par to slēgšanu. Tagad pašvaldība skaidro, ka tā būs tikai reorganizācija un slēgts būs tikai viens šāds punkts.
Rīgas ielās naktī apgaismojumu vairs neizslēgs
Šajā ziemā Rīgā vairākās ielās gaismas pilnībā tika izslēgtas laikā no plkst. 3 līdz plkst. 4 naktī. Tas pilsētai ļauj ietaupīt vairāk nekā 6% no kopējā patēriņa. Aprēķināts, ka ar šo un citiem taupības pasākumiem ietaupīts vairāk nekā pusmiljons eiro. Tā kā elektrība kļuvusi lētāka, nolemts nevienu Rīgas ielu naktī tumsā neatstāt.
Pirmdienas rītā daudzviet Latvijā autoceļi apledo
Pirmdienas, 6. februāra, rītā plkst. 6.30 sniegs un apledojums daudzviet Latvijā apgrūtinājis braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem.
Latvijā vairākās ārstniecības iestādēs reklamēts «brīnumlīdzeklis» pret visiem vīrusiem
Laikā, kad izplatījās dažādi vīrusi, saslimstībai ar kovidu samazinoties, vairākās ārstniecības iestādēs divu mēnešu garumā uz ekrāniem parādījās teju vai brīnumlīdzekļa reklāma – mutes skalojamais līdzeklis "Xyntrus", kas pasargā no "visiem vīrusiem", arī no kovida, herpes un pat no HIV vīrusa, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". Kā kaut kas tāds nonācis ārstniecības iestādēs, un vai ir iespējams vērsties pret šādu reklāmu?
Prokurore pārmet Rimšēviča aizstāvībai vēlmi novilcināt tiesvedību lietā par liecinieka iespaidošanu
Rīgas pilsētas tiesā tuvojas beigām tiesas izmeklēšana lietā, kurā Latvijas Bankas bijušais prezidents Ilmārs Rimšēvičs apsūdzēts par iespējamo liecinieka, "Trasta Komercbankas" (TKB) akcionāra Igora Buimistera, ietekmēšanu. Tomēr šīsnedēļas notikumi tiesas zālē prokurorei Dženai Andersonai radīja iespaidu, ka Rimšēviča aizstāvība mēģinot procesu apzināti vilcināt, viņa norādīja Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto". 
«De facto» publisko Rimšēviča sarunas «Taureņu» pirtī par iespējamajiem kukuļiem
Pirms pieciem gadiem sākto krimināllietu pret bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču patlaban iztiesā Rīgas rajona tiesā Jūrmalā. Centrālās bankas prezidentam izvirzītas apsūdzības kukuļņemšanā. Lieta izauga no sarunām atpūtas kompleksā "Taureņi" Pierīgā. Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto" izdevās iepazīties ar dokumentiem, kas ļauj publiski atklāt tā dēvētajā "Taureņu" pirtī pārrunāto par iespējamiem kukuļiem. 
Reto slimību jomā plāna izpildei nepietiek naudas; ārsti un pacienti ceļ trauksmi
Pērn apstiprināts "Plāns reto slimību jomā 2023.–2025.gadam" ir nepietiekams. Finansējums tā izpildei ir nepietiekams. Par to trauksmi ceļ pacienti un arī ārsti. Patlaban daudzām diagnozēm vajadzīgos medikamentus valsts pilnībā neapmaksā. Līdz ar to arī terapija, kas palīdzētu uzlabot pacientu dzīves kvalitāti, ne visiem ir pieejama. Plāna izstrādē ieguldīts milzīgs darbs, bet tā izpildei šim gadam varētu tikt piešķirta vien aptuveni puse vajadzīgās naudas. 
Pašvaldībām sociālajai aizsardzībai naudas trūks jau šogad; ministrija sola netiešo atbalstu
Šis ir pēdējais gads, kad pieejami Eiropas Savienības fondu līdzekļi deinstitucionalizācijas (DI) projektu īstenošanai. Taču ieviesto sociālo pakalpojumu pieejamība jānodrošina vēl turpmākos piecus gadus. Pašvaldības šādu finansiālo slogu nespēs izturēt, tikmēr Labklājības ministrijā (LM) uzsver – ar to bija jārēķinās, uzsākot projektu īstenošanu, taču sola netiešo atbalstu.
Svarīgākais šobrīd