Latvijā
Arī Rēzeknē tagad var nodot šķiroto tekstilu
Lai veicinātu vēl lietojama apģērba, apavu un mājas tekstila nodošanu atkārtotai izmantošanai, kā arī samazinātu kopējo sadzīves atkritumu apjomu, atkritumu apsaimniekotājs SIA "ALAAS" ir uzstādījis tekstila konteinerus Rēzeknes pilsētā un atkritumu apsaimniekošanas poligonā "Križevņiki".
Pašvaldības vēlas mazināt ierobežojumus applūstošajām vietām; Plešs apturējis plūdu risku karšu darbību
Kamēr vienas pašvaldības cīnās ar plūdiem un to nodarītajām sekām, citas pašvaldības ne vien ļauj apbūvēt vietas, kas atzītas par applūstošām, bet pat cīnās par iespēju tās attīstīt, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". Iespējams, tieši reaģējot uz pašvaldību spiedienu, tai skaitā Jelgavas novada, aizvadītā gada nogalē nu jau bijušais vides ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!") apturējis divus plūdu risku pārvaldību regulējošus rīkojumus. 
Par nodokļu nemaksāšanu izsolīts sankcijām pakļautā Avena helikopters
Pagājušā gada rudenī notikusi izsole, par kuras rezultātiem iesaistītie klusē, tomēr LTV raidījuma "De facto" noskaidrotais liecina, ka par nodokļu nemaksāšanu pārdots Krievijas uzņēmējiem Pjotram Avenam un Jurijam Šefleram pastarpināti piederošais helikopters. Lidaparāta pašreizējā atrašanās vieta nav nosakāma.
Pērn energoatbalstā pāri palikuši 200 miljoni eiro; maza interese par malkas kompensācijām ar čeku
Valdība šonedēļ lēma energoresursu atbalsta pasākumiem šim gadam pārdalīt pusmiljardu eiro. Dati par atbalsta summām pagājušā gada izskaņā liecina, ka tik daudz naudas, visticamāk, netiks izmaksāts. LTV raidījums "De facto" ziņo, ka vairākās programmās līdzekļi ietaupīti, piemēram, krietni mazāk pieprasīti izrādījušies pabalsti, kur iztērētā nauda par kurināmo iedzīvotājiem jāpierāda ar čekiem. 
Pašvaldībās darbiniekiem un domniekiem algas ceļ atšķirīgi
Pieaugot minimālajai algai, pašvaldībās atšķiras risinājumi, kā un par cik palielināt atalgojumu arī augsti kvalificētajiem darbiniekiem. Trūkst finansējuma, ar ko piedāvāt konkurētspējīgu atalgojumu informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistiem, būvinženieriem un citiem darbiniekiem, kā rezultātā atlīdzības reforma tiek ieviesta dažādos tempos. Visiem vienādi vai katram, cik pienākas?
Rīgā atsevišķos transportlīdzekļos no februāra mainīsies iekāpšana
Lai cīnītos ar bezbiļetniekiem, Rīgā no 1. februāra vairākos trolejbusu un autobusu maršrutos tiks atjaunota kārtība, kurā pasažieru iekāpšana tiks organizēta tikai pa priekšējām durvīm, savukārt pasažieru izkāpšana – pa vidējām un aizmugures durvīm. Brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles. 
Augstskolās un koledžās norit ziemas uzņemšana; liela interese par pedagoģiju
Augstskolās un koledžās ir ziemas uzņemšana. Pašlaik viena no populārākajām jomām ir pedagoģija, kur visvairāk izvēlas studiju programmu "Pirmsskolas skolotājs", taču Liepājas Universitātei ir izdevies arī nokomplektēt cilvēku grupu latviešu valodas un literatūras skolotāju studiju programmai.
Rīgas patversmēm palielinās izdevumi; lielāks iemītnieku pieplūdums nav vērojams
Energocenu sadārdzinājums pagaidām Rīgā nav radījis papildu pieprasījumu pēc nakts patversmes pakalpojumiem. Iepriekšējās krīzes laikā Rīgā tas ar gada nobīdi pieauga par 20%. Nakts patversmju pārstāvji gan iezīmē tendenci, ka patversmēs arvien vairāk uzturas cilvēki ar pilna laika veselības aprūpes vajadzībām.
Jēkabpilī dambja remontdarbus būtu steidzami jāveic jau šogad
Jēkabpilī turpinās plūdu seku novēršana – ūdens atsūknēšana, izskaloto ceļu atjaunošana un patlaban redzamo bojājumu novērtēšana. Tomēr vēl ir daudz nezināmā, tāpēc pat aptuvenās zaudējumu aplēses pašvaldībā vēl nenosauc. Lai šādas un vēl kritiskākas situācijas neatkārtotos, šogad būtu jāveic steidzami dambja remontdarbi.
Agresīvi un viegli sakaitināmi. Vai un kā Latvijā strādā ar «sarežģītajiem» bērniem?
Jo agrīnākā vecumā sāksies darbs ar bērniem, kuriem ir uzvedības traucējumi, jo rezultāti būs labāki – tā jau vairākus gadus eksperti cīnās par valstisku atbalstu šai problēmai. Tikmēr Talsi ir viena no pilsētām, kuri cīnās paši un šobrīd praktiski darbojas ar pirmsskolas vecuma bērniem, kuri ir viegli sakaitināmi, agresīvi, ignorē noteikumus vai citādi izrāda sarežģītu uzvedību. Un talsinieki nonākuši pie secinājuma, ka vairāk nekā ar bērniem būtu jāstrādā ar vecākiem.
Atvieglotas kvalifikācijas prasības būvinspektoriem
Turpmāk varēs paplašināt pretendentu loku uz būvinspektora amatiem, kā arī vienkāršos jaunu būvinspektoru atlases procesu. To paredz valdībā atbalstītās izmaiņas noteikumos par būvinspektoriem. 
Svarīgākais šobrīd