Latvijā
Ceļazīmes iekšpagalmos turpmāk būs jāsaskaņo ar pašvaldību
Ja nav nepieciešams būvprojekts, no šī gada tā saucamo "gulošo policistu", stāvvietu un citu ceļazīmju izvietošana iekšpagalmos jāsaskaņo ar savu pašvaldību, ne ar "Latvijas Valsts ceļiem" (LVC), kā līdz šim. Likuma grozījumi pieņemti tamdēļ, ka pašvaldību speciālisti atrodas tuvāk iedzīvotājiem, un vietvaras šādas atļaujas varētu izsniegt operatīvāk.
Valsts prezidenta amata kandidātus virzīs vairākas partijas
Pēc dažiem mēnešiem gaidāmas Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanas, taču partijas nav vēl nosaukušas nevienu amata kandidātu. Arī līdzšinējais Valsts galva Egils Levits nav paudis skaidru viedokli par to, vai atkārtoti kandidēs. No partiju pārstāvju sacītā izriet, ka Valsts prezidenta amata kandidātus virzīs vairākas partijas.
«Saskaņas» vadību uztic trim līdzpriekšsēdētājiem (papildināts)
Partijas "Saskaņa" kongresā sestdien, 28. janvārī, nolemts līdzšinējā viena valdes priekšsēdētāja vietā ievēlēt trīs līdzpriekšsēdētājus. Šos amatus nolemts uzticēt bijušajiem Saeimas deputātiem Regīnai Ločmelei un Andrim Morozovam, kā arī Eiropas Parlamenta deputātam Nilam Ušakovam. Par sakāvi aizvadītajās Saeimas vēlēšanās atbildību uzņēmās līdzšinējais partijas līderis Jānis Urbanovičs. Kā redzamākais iemesls zaudējumam minēts tas, ka "Saskaņas" līderi nekavējoties nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā un nosauca Krieviju par agresorvalsti.
«Saskaņas» kongresā pulcējies lemtspējai pietiekams delegātu skaits
Partijas "Saskaņa" biedri sestdien, 28. janvārī, pulcējušies kongresā, lai pēc izgāšanās Saeimas vēlēšanās apspriestu aktuālo situāciju partijā, lemtu par grozījumiem partijas statūtos un ievēlētu partijas vadību. Delegātu skaits kongresā ir pietiekams tā norisei.
Pašvaldībām bažas par dienas centru un grupu dzīvokļu uzturēšanu bez ES naudas
Šī gada beigās pašvaldībām pamatīgi pieaugs izdevumi sociālo pakalpojumu sniegšanai. Noslēdzas deinstitucionalizācijas projekti, un līdz ar to arī beidzas Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi, kas ļāva sniegt pakalpojumos tādās jaunizveidotās vietās kā dienas centri un grupu dzīvokļi. Vai pašvaldību maciņi ir pietiekami biezi, lai deinstitucionalizācija turpinātos, par to Cēsīs ar ministriju pārstāvjiem diskutēja pašvaldību vadītāji un sociālo dienestu darbinieki.
Latvijā tūkstošiem ukraiņu bērnu nav reģistrēti skolās
Nespēja pilnībā integrēties Latvijas izglītības sistēmā, valodas barjera – šo un vēl citu iemeslu dēļ ļoti daudzi Ukrainas kara bēgļu bērni mācās ne vien klātienē Latvijā, bet arī attālināti Ukrainā. Ir tādi, kas Latvijas skolas vispār neapmeklē. Bet kā pārliecināties, ka tūkstošiem bērnu, kas nemācās Latvijā, patiešām apgūst zinības tālmācībā?
Arvien biežāk konstatē uzbrukumus Okupācijas muzeja ēkām un «Stūra mājai»
Nu jau katru mēnesi notiek fiziski uzbrukumi ēkām un ekspozīcijai, tā stāstīja Latvijas Okupācijas muzeja vadība. Lai gan arī iepriekš muzeja 30 gadu pastāvēšanas laikā saņemti draudi, pašlaik uzbrukumi, tajā skaitā komentāri par muzeja darbību, kļuvuši intensīvāki. Tomēr muzeja darbinieki norādīja – tas nebiedē, bet tikai vairo spēku, drosmi un vēlmi stāstīt vēsturi. 
Pēc policijas reorganizācijas Priekulē nebūs iecirkņa inspektora 
Valsts policijas reorganizācija, kas jau īstenota Vidzemē un Zemgalē, nonākusi arī līdz Kurzemes reģionālajai pārvaldei, un no februāra ierasto piecu iecirkņu vietā būs divi – Ziemeļkurzemes un Dienvidkurzemes. Iestādes vadība norāda, ka ielās strādājošo tiesībsargu tagad kļūs vairāk. Citādās domās par reformas sekām ir pašvaldību pārstāvji. Piemēram, Priekulē tagad būs par vienu policistu mazāk un Dienvidkurzemes novada domei nāksies mazpilsētā ieviest pašvaldības policijas posteni.
Biķernieku memoriālā un citviet Eiropā piemin holokausta upurus (papildināts)
27. janvārī aprit 78 gadi kopš Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas Otrā pasaules kara nogalē. Tādēļ šajā datumā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā holokausta upuru piemiņas diena. Šajā dienā daudzviet Eiropā tiek rīkoti piemiņas pasākumi. Piektdien tāds notika arī Biķernieku memoriālā.
Svarīgākais šobrīd