Latvijā
Par 20 zvēriem palielina šosezon pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu; dabas aizstāvji iebilst (papildināts)
Saistībā ar to, ka pieaudzis reģistrēto ziņojumu skaits par vilku uzbrukumiem un tajos nodarīto postījumu apjomu, Valsts meža dienests (VMD) 2022./2023. gada medību sezonā palielinājis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu par 20 dzīvniekiem, informēja VMD. Mednieku ieskatā šāds lēmums ir apsveicams, bet vides aizstāvji mudina meklēt citus veidus, kā pasargāties un sadzīvot ar lielajiem plēsējiem, nepalielinot medīšanas apjomus.
Ministrs Sprindžuks: Pašvaldību finansēšanas sistēma ir novecojusi
Nevis jāgaida uz donoru pašvaldību pienesumu, bet jāveicina pašu novadu rosība. Tā intervijā Latvijas Radio vēlamās izmaiņas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmā vērtēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts").
Bijušās tieslietu ministres Brokas krimināllietas iztiesāšana joprojām buksē
Bijušās tieslietu ministres un politiķes Baibas Brokas krimināllietas iztiesāšana aizdomās par kukuļošanu joprojām nav izkustējusies no vietas. Bijusī politiķe kopā ar nepilngadīgu bērnu dzīvo Apvienotajos Arābu Emirātos. Ierasties uz visām tiesas sēdēm nevar. Tāpat videokonferences režīmā lietu pagaidām nevar skatīt juridisku šķēršļu dēļ. Arī šīs dienas tiesas sēde nebija izņēmums.
Latvijā caur Krieviju centušies iekļūt 14 noziedznieki no Ukrainas
Drošības apsvērumu dēļ 30. janvārī Grebņevas robežkontroles punktā 14 Ukrainas valstspiederīgo grupai liegta ieceļošana Latvijā. Robežsargi pārbaudēs konstatējuši, ka šie vīrieši Ukrainā veikuši noziegumus un, iespējams, par to nav izcietuši sodus.  
IZM un arodbiedrības sarunas par skolotāju algām vēl nenoslēdzas
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītājas Ingas Vanagas un Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (“Jaunā Vienotība”) sarunas par pedagogu algu pieaugumu visos izglītības līmeņos un darba slodžu sabalansēšanu janvāra pēdējā dienā tomēr vēl nenoslēgsies. Tā Latvijas Radio apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļā.
Stradiņa slimnīcas vēsturiskā korpusa pārbūvi pagarina par gadu
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) vēsturisā korpusa atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas un renovācijas projekta termiņš pagarināts par gadu – visus darbus plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām, informēja Veselības ministrijā (VM).
Svarīgākais šobrīd