Latvijā
Skolotāju arodbiedrība patur tiesības atjaunot streika procedūru
Pēc vairāku dienu sarunām par pedagogu darba slodzēm un atalgojumu Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) aizvien vēlas redzēt precīzus datus par finanšu avotiem iecerētajām izmaiņām. Līdz tam arodbiedrība vēl patur tiesības atjaunot streika procedūru.
Zupas virtuvē Balvos nākas četrkārši samazināt porciju skaitu
Elektrība, īres maksa, produktu cenas un citi sadārdzinājumi ietekmē darbu arī maltīšu izsniegšanas vietās trūcīgajiem iedzīvotājiem. Piemēram, Balvos Latvijas Sarkanais Krusts līdz šim nodrošināja iespēju zupas virtuvē ēdienu saņemt vidēji 80 cilvēkiem dienā, bet tagad līdzekļu pietiek četras reizes mazākam skaitam. Šomēnes paredzēts vērtēt, vai  pakalpojumu turpināt sniegt mazākos apjomos, vai tomēr zupas virtuve jāslēdz pavisam.
Sākas akcija «Meklējam sirdsmāsiņu!»
"Meklējam sirdsmāsiņu!" – ar šādu aicinājumu pie pacientiem un ikviena, kurš saskāries ar veselības aprūpes sistēmu, atkal vēršas Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS). Ikgadējās akcijas mērķis ir godināt vispārējās aprūpes māsas, kuras pacienta aprūpē bieži iesaistās gan dienu, gan nakti.
Konferencē izgaismo Krievijas informatīvo karu
Ir jāizpēta visi Krievijas invāzijas aspekti, tostarp informatīvais karš un jāmācās no tā. Tā atzina NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra rīkotajā konferencē "Kā zaudēt informācijas karā: Krievijas piemēra analīze".
No aprīļa plāno mainīt vairāku CSDD pakalpojumu cenas (papildināts)
Vairāki Ceļu satiksmes un drošības direkcijas pakalpojumi pavasarī kļūs dārgāki. No tiem vislielākais pieaugums – vairāk nekā 12 reizes – maksai par transportlīdzekļu tirdzniecības vietas reģistrāciju. Cik plaši makus vajadzēs vērt vaļā autovadītājiem?
Jaunā CVK vadītāja Saulīte: Vēlēšanas nevar uztvert kā ārkārtas fenomenu
Visi var būt droši, ka noteikti prasīsim vēlēšanu sarīkošanai nepieciešamās kapacitātes stiprināšanu. Tik apņēmīga ir jaunievēlētā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Saulīte. Viņa neuzskata, ka pieredzes trūkums valsts pārvaldē un vēlēšanu rīkošanā traucēs iestādi izcelt no tām problēmām, kas sakrājušās. Vienlaikus Saulīte rēķinās ar Saeimas atbalstu. Intervijā Latvijas Radio Saulīte sniedza savu redzējumu par prioritātēm CVK vadībā.
Kādēļ Latvijas eiroparlamentārieši nereģistrē tikšanās ar lobija grupu pārstāvjiem?
Eiropas Parlamentā (EP) turpinās diskusijas par reformām, kas būtu nepieciešamas, lai veicinātu deputātu darba caurskatāmību un mazinātu korupcijas iespējas. Viens no veidiem ir Atklātības reģistrs, kurā atzīmēt tikšanās ar lobija grupu pārstāvjiem. Šajā kontekstā nevalstiskā organizācija "Delna" pievērsusi uzmanību tam, ka Latvijas eiroparlamentārieši to dara diezgan kūtri.
Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība plāno vērsties tiesā ar prasību pret valsti
Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība "Zolitūde 21.11." plāno vērsties tiesā ar civiltiesisku prasību pret valsti saistībā ar to, ka traģēdijas brīdī Latvijā nebija izveidota efektīva būvniecības uzraudzības un kontroles sistēma. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja biedrības vadītāja Regīna Ločmele ("Saskaņa").
Piena un augļu bezmaksas izdalei skolās nepieciešami papildu 5 miljoni eiro
Bezmaksas piena izdale skolēniem šajā mācību gadā atsevišķās skolās jau drīz beigsies. Pieaugot ražošanas izmaksām,  ar iepriekš atvēlēto budžetu nepietiek, lai iepirktu nepieciešamo piena apjomu skolām. Zemkopības ministrija aplēsusi, ka atbalsta programmai "Piens un augļi skolai" kopumā papildus nepieciešami 5 miljoni eiro.
Pēc sabiedrības spiediena Ogrē atceļ Avena porcelāna kolekcijas izstādi
Sankcijām pakļautā Pjotra Avena porcelāna kolekcijas izstāde Ogrē šodien netika atklāta. Muzeja darbinieki par to uzzināja tikai rīta pusē. Ideja izstādīt porcelānu, kas pieder sankcijām pakļautajam Krievijas miljardierim, radusies pašvaldības vadītājam Egīlam Helmanim (Nacionālā apvienība). Tikmēr pret šādu izstādi iebilst gan Nacionālās apvienības valdes priekšsēdētājs, gan Ārlietu ministrija, gan daudzi citi.
Deputātes Grevcovas izteikumus vērtēs arī Saeimas komisija
Saeimas Mandātu komisija lēma rosināt lietu par iespējamu parlamentāriešu Ētikas kodeksa pārkāpumu deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") izteikumos par Latvijas okupāciju. Tikmēr vēl citi viņas izteikumi, šoreiz par karu Ukrainā, atkal nonākuši Valsts drošības dienesta izvērtēšanā. Grevcova komisijas sēdē nepiedalījās un vēlāk izvairījās no komentāru sniegšanas.
Rēzeknes novadā reorganizē pagastu pārvalžu darbu
Nevienmērīga pagastu teritoriju attīstība un iedzīvotāju skaita sarukums ir galvenie iemesli, kāpēc Rēzeknes novadā pieņemts lēmums no 1. marta samazināt pārvaldnieku skaitu. Reorganizācija skars visus 28 novada pagastus. Esošajiem pagastu pārvalžu vadītājiem piezagušās šaubas par gaidāmajām pārmaiņām, tomēr pašvaldībā norāda – iedzīvotājiem tās būtiskas izmaiņas  nenesīs.
Svarīgākais šobrīd