Latvijā
Arī apelācijas instances tiesa par prettiesisku atzīst bijušās Veselības inspekcijas direktores vietnieces «aizrotēšanu»
Administratīvā apgabaltiesa šī gada 11.janvārī pieņēmusi spriedumu, ar kuru par prettiesisku atzīts Veselības ministrijas (VM) rīkojums par bijušās Veselības inspekcijas (VI) direktores Aijas Mežsargas uz laiku ieceltās vietnieces Ivetas Šicas pārcelšanu Valsts sporta medicīnas centra direktora vietnieka fiziskās veselības aprūpes jautājumos amatā, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.
Barikāžu aizstāvju atceres dienā pie ugunskuriem satiekas barikāžu dalībnieki un jaunieši
Svētdien, 20.janvārī, Latvijā norit pasākumi, kas veltīti 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai. Šobrīd iekšlietu nozares amatpersonas piedalās ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa, pie kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā un pie bijušās Iekšlietu ministrijas ēkas, kur izvietota piemiņas plāksne 1991.gada barikāžu laikā bojā gājušajiem ministrijas darbiniekiem. Savukārt Doma laukumā cilvēki pulcējās, lai iedegtu piemiņas uguni.
Barikāžu atcerē prezidents un Saeimas spīkere uzsver tautas kopīgu izvēli sargāt Latviju
20.janvāris kā 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienā atgādina par to, ka savas valsts brīvību esam izcīnījuši vienoti pret svešu varu un lejot asinis, un šī kopība vienmēr stiprinās mūsu valsti, paziņojumā barikāžu aizstāvju atceres dienā norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Arī Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) uzsvēra, ka izvēle sargāt Latviju ir tautas kopīga izvēle.
Pensionāru nabadzību saista ar papildu ienākumu trūkumu un dzīvošanu vienatnē
Augsto nabadzības riska rādītāju tieši pensionāru vidū skaidro ar to, ka Latvijā senioriem lielākoties nākas iztikt tikai ar pensiju un bez papildu ienākumiem. Turklāt laikā, kad aug pārējās sabiedrības ienākumu līmenis, pensionāriem tas būtiski atpaliek. Tikmēr LTV uzrunātie seniori gan saka – ja galva un rokas strādā, vienmēr var atrast kādu nodarbošanos, kas nes prieku un mazliet liekas naudiņas.
Pēc trauksmes lielveikalā «Alfa» cilvēki evakuējoties atdūrušies pret slēgtām durvīm
Piektdien, 18. janvārī, sociālajos tīklos vairāki tirdzniecības parkā “Alfa” esošā kinoteātra apmeklētāji dalījās par piedzīvoto: skaļruņos atskanot evakuācijas paziņojumam, viņi no ēkas izkļuva tikai pēc desmit minūtēm. Turklāt norādītā evakuācijas izeja tos aizveda līdz slēgtām durvīm. Cilvēkiem tās izdevās atvērt, tikai pielietojot spēku. Bet viņus sagaidīja vēl viens pārsteigums - cilvēki nonāca būvlaukumā, kur notiek lielveikala paplašināšana. Aculiecinieki kritizē, ka evakuācija notikusi absolūti neorganizēti.
Ziemas uzņemšana augstskolās: jaunas studiju programmas un liela interese
Gandrīz visās Latvijas augstskolās turpinās ziemas uzņemšana. Lielākajā daļā no tām studēt gribētāji var pieteikties vēl līdz nākamās nedēļas beigām, bet atsevišķas augstskolas studentu pieteikumus gaidīs pat līdz februāra sākumam. Uzrunātās universitātes atklāj, ka pašlaik interese par ziemas uzņemšanu vērtējama kā augsta un grupas aizpildās arī pirmo reizi atvērtajās studiju programmās.
Tukumā iesāks latviešu pasakām veltītu gadu
Tukuma bibliotēkā sestdien, 19. janvārī, plkst. 14 ar socioloģes un Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas un folkloras pētnieka Gunta Pakalna uzstāšanos tiks izziņots latviešu pasakām veltīts gads.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti