Latvijā
Latvijā piemin Otrā pasaules kara beigas
(papildināts)
Latvijā piemin Otrā pasaules kara beigas (papildināts)
Eiropā un Latvijā 8. maijs ir nacisma sagrāves un Otrā Pasaules kara upuru piemiņas diena. Tam veltīts atceres brīdis notiek vairākās Latvijas pilsētās; viens no tiem, kā ik gadu, arī Rīgas Brāļu kapos, kur vainagus un ziedus nolika arī valsts augstākās amatpersonas.
Tukumā naktī apģērbu ražošanas ēku postījis ugunsgrēks; dzēšanas darbos cietis glābējs
(papildināts)
Tukumā naktī apģērbu ražošanas ēku postījis ugunsgrēks; dzēšanas darbos cietis glābējs (papildināts)
Naktī uz trešdienu, 8. maiju, Tukumā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks apģērbu ražošanas uzņēmuma "Sakta" teritorijā, kur uguns izplatījusies 1000 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbu laikā cietis glābējs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Pagaidām ticamākā ir versija, ka aizdegušās elektroinstalācijas. 
Maskavas forštati Rīgā pārdēvē par Latgales apkaimi
Maskavas forštati Rīgā pārdēvē par Latgales apkaimi
Turpinot okupācijas seku novēršanu, Maskavas forštate pārdēvēta par Latgales apkaimi, to paredz Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisijas lēmums.
Azbesta šīfera jumti joprojām plaši izplatīti Latvijā
(papildināts)
Azbesta šīfera jumti joprojām plaši izplatīti Latvijā (papildināts)
Latvijas mājsaimniecībās šīfera jumtu kopējais apjoms ir apmēram viens miljons tonnu, liecina statistikas dati. Tomēr nodot azbestu saturošu šīferi ir salīdzinoši dārgi, ko ne visi var atļauties. Daļa iedzīvotāju paliek izvēles priekšā: iztērēt aptuveni 200 eiro par kaitīgā jumta seguma nodošanu un meklēt naudu jauna jumta uzlikšanai vai arī sadzīvot ar kancerogēnas vielas saturošu jumtu.
Vides organizāciju «Zaļais barometrs» novērtē partijas pirms EP vēlēšanām – kuras sola un dara zaļāk...
Vides organizāciju «Zaļais barometrs» novērtē partijas pirms EP vēlēšanām – kuras sola un dara zaļāk?
Latvijas vides organizāciju iniciatīva "Zaļais barometrs" izvērtējusi politisko partiju un ilgtspējas pozīcijas pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Lielākā daļa no Latvijas politiskajām partijām ievēlēšanās gadījumā nesniegs būtisku ieguldījumu vides ilgtspējas politikas stiprināšanā Eiropas Savienības līmenī – nav sagaidāms, ka šīs partijas rūpēsies par klimata pārmaiņu ierobežošanu, dabas daudzveidības saglabāšanu un vides piesārņojuma mazināšanu, secināja "Zaļā barometra" veidotāji.
Pārbūvēs grants seguma posmus ceļa maršrutā Vecumnieki–Iecava
Pārbūvēs grants seguma posmus ceļa maršrutā Vecumnieki–Iecava
Bauskas novadā sākti būvdarbi četros valsts autoceļu posmos, pēc to pārbūves savienojums starp Vecumniekiem un Iecavu būs ar asfaltbetona segumu. Būvdarbi ilgs līdz 2025. gada vasarai, un tie izmaksās vairāk nekā astoņus miljonus eiro, informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Drošības dienesti uz iespējamiem pārkāpumiem 9. maijā sola tūlītēju un striktu reakciju
Drošības dienesti uz iespējamiem pārkāpumiem 9. maijā sola tūlītēju un striktu reakciju
Valsts drošības dienests (VDD) pilnībā neizslēdz prokremliski noskaņotu personu provokācijas ceturtdien, 9. maijā, atgādinot, ka dienests sadarbībā ar Valsts policiju arī šogad šajā dienā strādās pastiprinātā režīmā, visā valstī uzraugot drošības situāciju. Dienesti sola, ka reaģēšana uz iespējamām provokācijām būs tūlītēja un strikta.
Četras pašvaldības nav izstrādājušas rīcības plānus militāra apdraudējuma gadījumā
Četras pašvaldības nav izstrādājušas rīcības plānus militāra apdraudējuma gadījumā
Līdz 2024. gada 1. janvārim visām pašvaldībām savā civilās aizsardzības plānā bija jāiekļauj sadaļa par darbību militāra iebrukuma vai kara gadījumā, tomēr četras pašvaldības to joprojām nav izdarījušas. Otrdien Saeimas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas sēdē deputāti kopā ar valsts drošības dienestiem un ministriju pārstāvjiem diskutēja, vai ir nepieciešamas papildu pielaides, lai pašvaldības varētu pilnībā izstrādāt Civilās aizsardzības plānus un ar tiem saistītos dokumentus. 
Policija: Tipisks nelegāla TV satura nodrošinātājs – vidēja vecuma vīrietis ar pieredzi atļautajā iz...
Policija: Tipisks nelegāla TV satura nodrošinātājs – vidēja vecuma vīrietis ar pieredzi atļautajā izplatīšanā
Tipiskākais nelikumīgu televīzijas pakalpojumu nodrošinātājs ir vidēja vecuma vīrietis, kurš jau agrāk strādājis legālā šādu pakalpojumu uzņēmumā. To otrdien Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietnieks Vitālijs Polovinskis pastāstīja preses konferencē, ko policija rīkoja sadarbībā ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP).
Ministrija aicina ieviest jaunu audzinoša rakstura piespiedu līdzekli bērniem – ievietošanu «Bērnu u...
Ministrija aicina ieviest jaunu audzinoša rakstura piespiedu līdzekli bērniem – ievietošanu «Bērnu un jauniešu drošajā mājā»
Tieslietu ministrija (TM) piedāvā Latvijā izveidot jaunu audzinoša rakstura piespiedu līdzekli augsta riska bērniem un jauniešiem – "Bērnu un jauniešu drošo māju", kas paredzētu bērna izņemšanu no ierastās vides uz laiku, bet atšķirtos no sociālās korekcijas iestādēm, izriet no valdībā otrdien, 7. maijā, prezentētā TM informatīvā ziņojuma.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd