Latvijā
Liepājas pašvaldība piešķir ukraiņu bērniem sabiedriskā transporta un ēdināšanas atlaides
Liepājas valstspilsētas domes sēdē deputāti atbalstījuši grozījumus saistošajos noteikumos, paredzot, ka Krievijas izraisītā kara dēļ Liepājā esošie Ukrainas bērni saņems gan ēdināšanas atlaides izglītības iestādēs, gan braukšanas atlaides Liepājas sabiedriskajā transportā. Līdz šim noteikumi paredzēja, ka dažādas atlaides var saņemt tikai Liepājas pilsētā deklarētie bērni.
Pieslēgt apkuri daudzdzīvokļu namos nesteidzas
Jēkabpilī un daļā Rēzeknes plāno nākamnedēļ pakāpeniski pieslēgt pie apkures daudzdzīvokļu namus. Atsevišķās ēkās Latvijas lielākajās pilsētās radiatori kopš vasaras pārtraukuma atsākuši sildīt jau šonedēļ. Lai gan daļa iedzīvotāju baidās no augstām summām rēķinos, ir daudzdzīvokļu namu iemītnieki, kuri gatavi maksāt, taču pakalpojumu nevar saņemt.
Tā vēl nav baznīcas atdalīšanās – teologs Kurajevs par Latvijas Pareizticīgās baznīcas statusu
Lēmums par Latvijas Pareizticīgās baznīcas juridisku atdalīšanu no Maskavas patriarhāta neko nemaina baznīcas iekšējā dzīvē, tikai kaut ko baznīcas hierarhijai, Rus.LSM.lv pārraidē "Jaunā diena" sacīja pazīstamais pareizticīgais filozofs un teologs Andrejs Kurajevs. Savs viedoklis par to būtu jāpauž Konstantinopoles patriarhātam, kā tas notika 2019. gadā attiecībā uz Ukrainas pareizticīgo baznīcu.
Pamodināt dusošo princesi jeb kā vēl uzrunāt diasporu dalībai vēlēšanās
14. Saeimas vēlēšanas ir rokas stiepiena attālumā. Diasporas organizācijas informē un mudina ārpus Latvijas dzīvojošos tautiešus piedalīties vēlēšanās, norādot uz to, cik svarīga ir katra diasporā dzīvojošā balss. Raidījumā "Globālais latvietis. 21. gadsimts" pārrunāja gan gaidāmo vēlētāju aktivitāti, kā arī to, kas vēl var mudināt doties uz vēlēšanām, zinot, ka pieteikšanās atvieglotai balsošanai pa pastu termiņš beidzies.
Iedzīvotāji Rēzeknē lielākoties nogaida vai vakcinēties pret Covid-19 nemaz negrasās
Šobrīd ir iespējams pieteikties ceturtajai vakcīnai, kas ir pielāgota vakcinēšanai pret jaunākajiem Covid-19 paveidiem. Vakcinēties vai nevakcinēties ir katra paša brīva izvēle. To var veikt pie ģimenes ārstiem vai ārstniecības iestādēs, kuras šādu pakalpojumu nodrošina. Aicināti vakcinēties ir visi interesenti, taču īpaši uzrunājot riska grupā esošos iedzīvotājus. Ko par ceturto poti domā iedzīvotāji Rēzeknē?
Nedzirdīgie aicina politiķus debatēt ētiskāk; runāšanu reizē un pārbļaušanu viens surdotulks nevar pārtulkot
Latvijas Televīzijas priekšvēlēšanu debatēs “Izvēlies nākotni” tiek nodrošināts surdotulks, taču Latvijas nedzirdīgo savienības priekšsēdētāja vietniece, surdotulce Brigita Lazda sarunā ar Latvijas Radio norāda – politiķu debašu ētika pieklibo un tas liedz cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem saņemt visu nepieciešamo informāciju.
Pirmā vispārējās aprūpes māsa no Latvijas pošas uz fronti Ukrainā
Sarmīte Cīrule, Rīgas Austrumu slimnīcas vispārējās aprūpes māsa, ir pirmā māsa no Latvijas, kas dodas uz Ukrainu, lai strādātu tieši kara hospitālī vai pat frontes līnijā. Bez darba Latvijā Sarmīte guvusi pieredzi gan Īrijā, gan uz kuģa pie Dānijas krastiem. 
Rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret policisti par bezdarbību uzbrukuma laikā jaunietim ar Ukrainas karogu
Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par tīšu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kā rezultātā radīts būtisks kaitējums pārvaldības kārtībai un ievērojami apdraudētas citas ar likumu aizsargātas intereses, informē Iekšējā drošības dienesta pārstāve Santa Bivbāne.
Valdība atbalsta IZM piedāvātos risinājumus pedagogu darba slodzes līdzsvarošanai un atalgojuma likmes paaugstināšanai
Ņemot vērā panākto vienošanos ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), 17. septembrī Ministru kabinets (MK) ārkārtas sēdē izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu un likmes paaugstināšanu un atbalstīja IZM piedāvātos risinājumus, LSM.lv pavēstīja IZM pārstāvji.
Ievēlēta partijas «Vienotība» Ētikas komisija
Partijas "Vienotība" kongresā 17. septembrī ievēlēti jauni Ētikas komisijas locekļi.

Nākamos divus gadus šajā komisijā partijā strādās Iveta Blaua, kurai Ētikas komisijas vadību partijas kolēģi uzticējuši jau divus mandātus pēc kārtas.
Studentu apvienības vadītājs: Jāstiprina jauniešu interese par dalību vēlēšanās
Jauniešus Latvijā, tāpat kā lielākajā daļā Eiropas valstu, raksturo arvien augošā nodarbinātība paralēli studijām, lai varētu nosegt ikdienas izdevumus, norādīja Latvijas Studentu apvienības vadītājs Rūdolfs Aleksandrs Strods. Viņaprāt, jaunatnes politikai ir ne vien jārūpējas par jaunieti, bet arī jāiesaista viņu tās veidošanā. Savukārt, runājot par pašu jauniešu zemo aktivitāti vēlēšanās, apvienības vadītājs atzina, ka interesi par to jāstiprina ģimenēm un skolām.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt