Latvijā
9. maijs aizvadīts bez būtiskiem pārkāpumiem; 19 aizturētie
(papildināts)
9. maijs aizvadīts bez būtiskiem pārkāpumiem; 19 aizturētie (papildināts)
Latvijā 9. maijs aizritējis bez būtiskiem pārkāpumiem. Valsts policija fiksējusi 65 administratīvos pārkāpumus. Sākti divi kriminālprocesi par genocīda, nozieguma pret mieru, kara noziegumu attaisnošanu – pa vienam Daugavpilī un Jelgavā. Kopumā aizturētas 19 personas, toskait kāds 9. maija atzīmētājs Jelgavā, kurš kapos šaudījies ar gāzes ieroci.
Liela atsaucība Austrumu slimnīcas ieviestajām «paldies» kartītēm
Liela atsaucība Austrumu slimnīcas ieviestajām «paldies» kartītēm
Kā motivēt darbinieku, īpaši tad, ja darba apstākļi ir arī emocionāli smagi un principā neatlīdzināmi ne ar kādu naudu? Izrādās – ar sirsnīgi pateiktu "paldies". Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) eksperimenta veidā sāktais projekts guvis milzu atsaucību, un iespēju anonīmi vai ar parakstu pateikt kolēģim labus vārdus, uzrakstot tos uz pastkartes, tagad izmanto desmiti un simti.
FOTO: Rīgā protestē pret Gruzijas parlamentā virzīto «ārvalstu aģentu» likumu
FOTO: Rīgā protestē pret Gruzijas parlamentā virzīto «ārvalstu aģentu» likumu
"Nē, Krievijas likumam", "Nē Krievijas agresijai!" – ar šādiem saukļiem ceturtdien arī Rīgā pulcējās vairāki desmiti cilvēku, kuri protestēja pret Gruzijas parlamentā virzīto tā saukto "ārvalstu aģentu" likumu. Piketā pie Gruzijas vēstniecības satikās gan Latvijā dzīvojošie gruzīni, gan studenti, kuriem Latvijā ir pagaidu mājas. Viņi visi redz Gruziju kā daļu no Eiropas. 
No paškaitējuma cietušo skaits Bērnu slimnīcā pēdējos gados trīskāršojies. Kāpēc jaunieši dara sev p...
No paškaitējuma cietušo skaits Bērnu slimnīcā pēdējos gados trīskāršojies. Kāpēc jaunieši dara sev pāri?
Pēdējo piecu gadu laikā Latvijā ir teju trīskāršojies to jauniešu skaits, kas pēc tīša paškaitējuma izdarīšanas ir nonākuši Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. 2022. gadā pašnāvības Latvijā veica trīs skolas vecuma jaunieši, kuri mācījās vienā ģimnāzijā. Kāpēc Latvijā tik ļoti pieaudzis paškaitējumu skaits jauniešu vidū? Vai tas, ka skola ir elitāra, negatīvi ietekmē pusaudžu mentālo veselību?
Ar pikniku, viktorīnu un orientēšanās spēli Latvijā atzīmē Eiropas dienu
Ar pikniku, viktorīnu un orientēšanās spēli Latvijā atzīmē Eiropas dienu
Ar lielo Eiropas Stundu Eiropas Savienības mājā Rīgā aizsākās Eiropas dienas svinības, kas tradicionāli visā Eiropā notiek 9. maijā. Šī diena veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šīs dienas laikā notiek gan pikniks pie Saeimas nama, gan orientēšanās spēle, ko rīko trīs ģimnāziju audzēkņi, gan daudzi citi pasākumi.
Pamatskolēni drīkstēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas
(papildināts)
Pamatskolēni drīkstēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas (papildināts)
Pamatskolas skolēni drīkstēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītās izmaiņas Izglītības likumā. Atsakoties no krievu valodas apmācības līdz šī gada 21. jūnijam, citu svešvalodu kā otro svešvalodu varēs apgūt jau no nākamā mācību gada. Vienlaikus likums paredz iespēju pabeigt iesāktu krievu valodas apmācību.
Torņakalnā ar esošajiem satiksmes ierobežojumiem dzelzceļa pārvadu Altonavas ielā var izmantot vēl 2...
Torņakalnā ar esošajiem satiksmes ierobežojumiem dzelzceļa pārvadu Altonavas ielā var izmantot vēl 2 gadus
Šonedēļ Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departaments saņēmis speciālās inspekcijas atzinumu par satiksmes pārvada pār dzelzceļu Altonavas ielā tehnisko stāvokli, un pēc pārvada konstrukciju izpētes un analītiskajiem aprēķiniem nolemts, ka uz pārvada saglabās esošo satiksmes organizāciju. Pie esošajiem apstākļiem pārvadu var turpināt ekspluatēt vēl divus gadus, regulāri veicot tā tehniskā stāvokļa pārbaudi, informēja Rīgas domē. 
Ministrs Sprūds: Latvijā palielināsies NATO sabiedroto spēku karavīru skaits
Ministrs Sprūds: Latvijā palielināsies NATO sabiedroto spēku karavīru skaits
Šobrīd Latvijā uzturas aptuveni 3000 NATO sabiedroto spēku karavīru, bet jau tuvākajos gados viņu skaits palielināsies, un tas ir būtisks signāls, ka Latvija ir aizsargāta un pastiprina savas spējas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").
Kultūras ministrija plāno integrēt iebraucējus ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām
Kultūras ministrija plāno integrēt iebraucējus ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām
Sabiedrībā plašu ažiotāžu ieguvis kāds fragments no Kultūras ministrijas (KM) plāna par saliedētu un pilsoniski aktīvu sabiedrību. No teikuma, kurā minēts trešo valstu pilsoņu īpatsvara pieaugums, piemēram, Nacionālā apvienība (NA) secinājusi, ka ministrija plāno imigrācijas palielināšanu. Nozares ministre šādus apgalvojumus nosauc par klaju dezinformāciju.    
Sākas skolu eksāmenu laiks; izglītības centrā būs atbalsta dienests problēmu novēršanai
Sākas skolu eksāmenu laiks; izglītības centrā būs atbalsta dienests problēmu novēršanai
Jau nākamās nedēļas sākumā sāksies pirmie centralizētie eksāmeni. Daudzi Vidzemes skolotāji un skolēni atzīst – vislielākais satraukums ir par skolēnu spējām koncentrēties un atbildēt pareizi. Matemātika un latviešu valoda ir tie mācību priekšmeti, kas varētu prasīt vislielāko precizitāti. Lai nebūtu tehnisku problēmu un arī eksāmenu jautājumi paliktu nezināmi līdz pašam eksāmenam, šogad Valsts izglītības un satura centrs veicis dažādus uzlabojumus.
Maskavas forštati Rīgā pārdēvē par Latgales apkaimi
Maskavas forštati Rīgā pārdēvē par Latgales apkaimi
Turpinot okupācijas seku novēršanu, Maskavas forštate pārdēvēta par Latgales apkaimi, to paredz Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisijas lēmums.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd