Latvijā
Par spīti tiesvedībai Rīgas dome dod iespēju «Ghetto Games» sākt pasākumu sezonu Grīziņkalnā
(papild...
Par spīti tiesvedībai Rīgas dome dod iespēju «Ghetto Games» sākt pasākumu sezonu Grīziņkalnā (papildināts)
Par spīti tiesvedībai Rīgas domes Īpašuma departaments devis iespēju biedrībai "Streetbasket" organizēt ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" pasākumus Grīziņkalnā. Pēc apkaimes biedrības pārstāvju pieteikuma sākta administratīvā lietvedība saistībā ar trokšņu līmeni, kas traucē apkārtējo namu iedzīvotājiem. "Ghetto Games" rīkotājs ir pārliecināts, ka jauniešu sporta intereses uzvarēs. 
Latvijā ik gadu vidē nonāk aptuveni 118 tonnas tabakas izsmēķu
Latvijā ik gadu vidē nonāk aptuveni 118 tonnas tabakas izsmēķu
Pētījumi liecina, ka aptuveni 30% cigarešu lietotāju dažreiz vai regulāri izmet izsmēķus tam neparedzētā vietā un vidē nonāk aptuveni 118 tonnas tabakas izsmēķu gadā. Izsmēķi ir visizplatītākais plastmasas atkritumu veids pasaulē. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību izsmēķu atkritumu problēmai, "Latvijas Zaļais punkts" atklāja kampaņu un vides objektu Rīgā, Vērmanes dārzā. 
Kanādas bruņoto spēku komandierim pasniedz Viestura ordeni
Kanādas bruņoto spēku komandierim pasniedz Viestura ordeni
Pateicībā par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un Kanādas savstarpējās sadarbības veicināšanā militārajā jomā un Latvijas valsts drošības un aizsardzības stiprināšanā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Kanādas bruņoto spēku komandierim ģenerālim Veinam Eiram pasniedzis pirmās šķiras Viestura ordeni.
SPKC aicina bez maksas veikt HIV, B un C hepatīta testus
SPKC aicina bez maksas veikt HIV, B un C hepatīta testus
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina iedzīvotājus Eiropas pavasara testēšanas nedēļā no 20. līdz 27. maijam izmantot iespēju veikt testu uz HIV, B un C hepatītu bez maksas un anonīmi, informēja SPKC.
Kariņa specreisi: Pret Valsts kancelejas direktoru Citskovski ierosina disciplinārlietu
Kariņa specreisi: Pret Valsts kancelejas direktoru Citskovski ierosina disciplinārlietu
Premjerministre Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") izdevusi rīkojumu ierosināt disciplinārlietu pret Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski saistībā ar iespējamajiem pārkāpumiem bijušā premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo avioreisu lietā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Aizkraukles un Balvu novada skolās meitenēm bez maksas pieejamas higiēnas preces
Aizkraukles un Balvu novada skolās meitenēm bez maksas pieejamas higiēnas preces
Šomēnes divos Latvijas novados – Aizkrauklē un Balvos – tiek īstenots pilotprojekts, kura laikā skolu audzēknēm bez maksas tiek nodrošinātas sieviešu higiēnas preces. Valstī tiek virzīta iniciatīva bezmaksas higiēnas preces ieviest visās Latvijas skolās, un pilotprojekta mērķis ir noskaidrot, kāds varētu būt aptuvenais nepieciešamo produktu daudzums un izmaksas. Izmēģinājumā iesaistīto skolu pārstāvji iniciatīvu vērtē pozitīvi.
Ēkas plūdu vietās un jauni lokālplānojumi: kā ar pašvaldības atbalstu izvērš būvniecību pie Mašēnu e...
Ēkas plūdu vietās un jauni lokālplānojumi: kā ar pašvaldības atbalstu izvērš būvniecību pie Mašēnu ezera
Neraugoties uz Valsts vides dienesta iebildumiem, Ropažu novada dome turpina pieņemt lēmumus, kas saistīti ar būvniecības iespēju paplašināšanu ap Mašēnu ezeru Garkalnes pagastā, kur ir applūstošās teritorijas jeb plūdu riski. Tur drīzumā varētu stāties spēkā lokālplānojums, kas būvniecību atļaus arī uz nesen aizbērta dīķa. Vides dienests šiem plāniem iebilst un par to informēs arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
Likvidācijā esošā ABLV banka cenšas no policijas piedzīt vairākus miljonus eiro
Likvidācijā esošā ABLV banka cenšas no policijas piedzīt vairākus miljonus eiro
Eiropas Centrālās bankas negatīvās procentu likmes, kuras pagātnē pieredzējām, tagad draud atspēlēties Valsts policijai. Likvidācijā esošā ABLV banka pieprasa policijai atmaksāt izdevumus par dažādu izmeklēšanu laikā arestētās naudas uzglabāšanu. Negatīvo procentu likmju dēļ ABLV banka bijusi spiesta maksāt Latvijas Bankai par naudas uzglabāšanu. Ņemot vērā, ka arestētās summas ABLV bijušas iespaidīgas, tāds pats ir arī piestādītais rēķins Valsts policijai. 
Sēlijas poligona attīstībā vēl daudz neskaidrību – tam atvēlētajā vietā dabā par tapšanu nekas nelie...
Sēlijas poligona attīstībā vēl daudz neskaidrību – tam atvēlētajā vietā dabā par tapšanu nekas neliecina
Latvija pirms diviem gadiem nolēma veidot jaunu militāro poligonu Sēlijā. Lai procesu paātrinātu, Saeima pirms gada pieņēma īpašu likumu par šī poligona izveidi. Likuma mērķis bija paātrināt citkārt visai laikietilpīgos procesus, kas saistīti ar šādu objektu attīstīšanu, sākot jau no īpašumu atsavināšanas procedūrām un beidzot ar būvniecību.
Eiropas Parlamenta deputātu palīgu atalgojums: palielā budžeta izlietojumu politiķi atklāj nelabprāt
Eiropas Parlamenta deputātu palīgu atalgojums: palielā budžeta izlietojumu politiķi atklāj nelabprāt
Bez 10 tūkstošus eiro lielās mēnešalgas un dažādām piemaksām Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem ik mēnesi tiek piešķirts arī vērā ņemams finansējums palīgu algošanai. Šogad vienam deputātam maksimāli pieejamā summa ir gandrīz 29 tūkstoši eiro mēnesī un to var tērēt palīgu algām gan Briselē, gan Latvijā, kā arī līgumiem ar pakalpojumu sniedzējiem.
Audžumamma: Savus brīnumbērnus nemainītu ne pret ko citu
Audžumamma: Savus brīnumbērnus nemainītu ne pret ko citu
Arī īpašajiem bērniem ir vajadzīga sava ģimene un mīlestība, saka audžumamma Ingrīda Meldere. Viņa savā ģimenē pieņēmusi trīs īpašos bērnus. Visiem ir mentālās veselības problēmas. Bet Ingrīda stāsta – neskatoties uz to, ka ir grūti, viņa savu izvēli nenožēlo. Svinot māmiņdienu, arī SOS Bērnu ciematu asociācija aicina atsaukties jaunas audžuģimenes, kuras Latvijā ļoti trūkst.
Jelgavas stādu dienās liela rosība – visvairāk pērk košumkrūmus un rožu stādus
Jelgavas stādu dienās liela rosība – visvairāk pērk košumkrūmus un rožu stādus
Šajās dienās Jelgavā norisinājās stādu dienas, vienkopus pulcējot audzētājus no visas Latvijas. Iedzīvotāju interese par notiekošo bija liela, jo stādi tiek iegādāti gan krāšņumam, gan piemājas siltumnīcai un dārzam. Stādaudzētāji atzina, ka lielākā daļa piedāvāto augu ir pērnā gada cenu robežās, taču ir arī tādi, kuriem pērnā gada salu dēļ šogad ir lielāks pieprasījums un arī cena.
Ķengas un pazemojumi internetā: kur ir pieļaujamā robeža? Policija pērn izskatījusi 38 gadījumus
Ķengas un pazemojumi internetā: kur ir pieļaujamā robeža? Policija pērn izskatījusi 38 gadījumus
Nesen sociālajos tīklos plašas diskusijas izraisīja kādu pasākumu apmeklējušas dāmas ieraksts, kurā viņa kritizēja divu lektoru – sieviešu – ārējo izskatu. Vieni uzstāja, ka cilvēkam kurš stājas auditorijas priekšā, ir rūpīgi jāpadomā, ko viņš velk mugurā un kā izskatās, bet otri vērsa uzmanību uz to, ka sabiedrībā pārāk nostiprinājies priekšstats, ka interneta vidē drīkst brīvi un nesodīti pazemot un noķengāt jebkuru cilvēku, kurš nepatīk. Valsts policijā atgādināja – pat viens pazemojošs komentārs var sagraut tā autora reputāciju uz visu mūžu, jo ieraksts par saņemtu kriminālatbildību nedzēšas.
Ārstu komisija ilgāk nekā mēnesi lemj par invaliditātes grupas pagarināšanu; vaino vecu informatīvo...
Ārstu komisija ilgāk nekā mēnesi lemj par invaliditātes grupas pagarināšanu; vaino vecu informatīvo sistēmu
Situācijās, kad cilvēkam ir nopietnas veselības problēmas, grūtības strādāt un pildīt ikdienas pienākumus, viņam, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija piešķir invaliditātes grupu atkarībā no saslimšanas pakāpes. Kādai raidījuma "4. studija" skatītājai dokumentu izskatīšana ilgusi vairāk nekā mēnesi. Tā laikā radušās grūtības samaksāt rēķinus un saņemt atvieglojumus sabiedriskajā transportā. Kā norādīja Labklājības ministrijā, pēc jaunās invaliditātes informatīvās sistēmas ieviešanas šādas situācijas tiks novērstas. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd