Latvijā
«Zeme, kur dzer»: Alkoholisma apkarošanu un mazāk «grādīgo» pirms Saeimas vēlēšanām sola teju visas partijas
Sabiedrisko mediju projektā "Zeme, kur dzer" jau kopš gada sākuma pētīta un analizēta alkoholisma problēma Latvijā. Dati iezīmē skumju ainu. Pirms pandēmijas Latvijā viens cilvēks gadā izdzēra vidēji 12,9 litrus absolūtā alkohola. Aptuvenam salīdzinājumam – litrā degvīna ir vidēji apmēram 400 mililitru absolūtā alkohola. Projektā analizētas problēmas, ko alkohols nodara cilvēka veselībai un drošībai, arī apkārtējiem, vissāpīgāk – alkoholiķu bērniem. Problēmas mazināšanai izstrādāts arī plāns, kura ieviešana nav vedusies īsti sekmīgi, un ir skaidrs – visu izpildīt neizdosies. Kā politiskās partijas pirms Saeimas vēlēšanām raugās uz šo problēmu un kā piedāvā to risināt?
Biju audzināts, ka tu taču esi «russkij» – pieminekļa Uzvaras parkā vairs nav, tā apmeklētāji paliek
Kopš kara sākuma Ukrainā un notikumiem ap pieminekli Uzvaras parkā sociālajos tīklos, presē un pirmsvēlēšanu debatēs izskan dažādi viedokļi par to, kā Latvijā vērtēt integrācijas politiku. Arī Latvijas Radio raidījums "Atvērtie faili" pievērsās šīs tēmas izpētei. Krievu jaunieši stāsta, ka viņu piederības sajūtu Latvijai iepriekšējos gados ir veicinājusi latviska vide un labi skolotāji. Tikmēr jauns pētījums atklāj krieviski runājošās sabiedrības daļas noskaņojumu.
Daļa cilvēku ar invaliditāti vēl gaida pabalsta palielinājumu
Pavisam nesen valdība indeksējusi pensijas pensionāriem un palielinājusi pabalstus cilvēkiem ar invaliditāti. Taču pagaidām piemirsts par vēl kādu neaizsargātu sabiedrības sociālo grupu – 1. grupas invalīdiem, kuri no bērnības ir kopti mājas apstākļos. Šobrīd viņu saņemtais pabalsts balansē uz izdzīvošanas robežas. Labklājības ministrija (LM) nelielas izmaiņas gan sola, taču arī šobrīd nevar paredzēt, kad.
Mediķu arodbiedrība neierodas uz ministrijas kompromisa sarunām; brīdinājuma streiks notiks (papildināts)
Lai vēlreiz mēģinātu novērst mediķu brīdinājuma streiku, ceturtdien uz sarunām Veselības ministrija (VM) aicināja nozares organizācijas, tomēr Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), kas pieteikusi streiku, neieradās. No jaunā mediķu atalgojuma modeļa, izskatot to valdībā, izņemts algu pieauguma grafiks, bet par lielākām mediķu algām nākamajam gadam pašreizējā valdība nav vienojusies. Tāpēc pašlaik plānots, ka brīdinājuma streiks 27. un 28. septembrī notiks. 
Ukrainas bēgļiem būs pabalsts pašnodarbinātības sākšanai; par mājokļa īri ukraiņiem šogad neprasīs nodokli
Plāno veicināt Ukrainas iedzīvotāju iekļaušanos Latvijas darba tirgū, piešķirot pašnodarbinātības uzsākšanas pabalstu minimālās mēnešalgas apmērā. Tāpat par sava mājokļa izīrēšanu Ukrainas bēgļiem neprasīs līdz šī gada beigām maksāt  iedzīvotāju ienākuma nodokli. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā.
Pie kriminālatbildības saukta 14 personu grupa tā dēvētajā «naudas mūļu» lietā
Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi organizētu grupu 14 personu sastāvā, no kuriem viens ir Vācijas pilsonis, bet pārējie – Latvijas valsts piederīgie –, par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, izmantojot tā saukto "naudas mūļu" tīklu,  informēja prokuratūrā.
Latvijā neizsniegs apraides atļaujas TV programmām ar retranslācijas aizliegumu
Latvijas teritorijā apraides atļaujas netiek izsniegtas tādām televīzijas programmām, kuras izslēgtas no Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta, pamatojoties uz to, ka audiovizuālās programmas jurisdikcijas valsts grauj vai apdraud citas valsts teritoriālo integritāti, suverenitāti vai valstisko neatkarību.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt