Latvijā
Latvijā atklāta oficiālā peldsezona; glābēji atgādina par piesardzību
(papildināts)
Latvijā atklāta oficiālā peldsezona; glābēji atgādina par piesardzību (papildināts)
15. maijā Latvijā atklāta oficiālā peldsezona, arī šīs nedēļas laikapstākļu prognoze daudzus mudinās doties atpūsties pie ūdens. Aizvadītajā gadā peldsezonā – laika posmā no 15. maija līdz 15. septembrim – ugunsdzēsēji glābēji ūdenstilpēs izglāba 12 cilvēkus, bet traģiski atpūta pie ūdens noslēdzās 50 cilvēkiem, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Dzīvības cena, kas izmaksā tūkstošiem eiro – reto slimību pacientu ikdiena
Dzīvības cena, kas izmaksā tūkstošiem eiro – reto slimību pacientu ikdiena
Šī gada pirmajos divos mēnešos kompensējamos medikamentus saņēmuši tikai septiņu dažādu reto slimību pacienti, kaut gan kopumā valstī reģistrētas nepilnas 1500 reto slimību diagnozes. Latvijas Reto slimību alianse aicināja piešķirt 19 miljonus eiro, lai ārstēšanas iespējas paplašinātu, taču Veselības ministrija šādu finansējumu nav ieplānojusi. Ko tas nozīmē reto slimību pacientiem?
Universitātei Jelgavā mainīsies vadība – kandidātes lielas reformas nesola
Universitātei Jelgavā mainīsies vadība – kandidātes lielas reformas nesola
15. maija pēcpusdienā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes kolektīvs pulcēsies Jelgavas pils aulā, lai piedalītos nākamā rektora kandidātu debatēs. Konkurss uz ietekmīgo amatu valsts ceturtajā lielākajā augstskolā aizritējis visai klusi, un ap simt tūkstošu eiro gada alga spējusi ieinteresēt tikai trīs pretendentus, no kuriem finālā tikušas divas pašu profesores. Vēlēšanas gaidāmas tieši pēc nedēļas, bet jau tagad paredzams, ka nākamā rektore nebūs tik tuvu Jelgavas vietējai politikai.
Mazās lauku skolās Preiļu un Ludzas novados izmēģinās «zviedru galda» ēdināšanu
Mazās lauku skolās Preiļu un Ludzas novados izmēģinās «zviedru galda» ēdināšanu
Mazās lauku skolas Preiļu un Ludzas novados mēģina ieviest skolās "zviedru galda" ēdināšanu, tādējādi dažādojot skolu ēdnīcu ēdienkarti un ļaujot bērniem izvēlēties pusdienu maltītes. Četras šo novadu skolas kopīgi ar partneriem no Igaunijas nolēmušas iesaistīties Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmā, lai pārtikas sagatavē vairāk izmantotu vietējos resursus un mazinātu ēdienu atkritumu daudzumu.
Darba likumā grib mazināt iespējas nepamatoti prasīt krievu valodas zināšanas
Darba likumā grib mazināt iespējas nepamatoti prasīt krievu valodas zināšanas
Lai gan Darba likums jau pašlaik darba devējam uzliek par pienākumu pamatot prasību pēc svešvalodu zināšanām, Saeimas atbildīgā komisija vērtē, kā likumu grozīt, lai šo normu pastiprinātu. Runa ir par darba devēju prasību pēc krievu valodas zināšanām un par diskrimināciju darba tirgū pret tiem, kuri šo valodu nezina. Divu nedēļu laikā likumprojekts jānoslīpē, lai tas varētu turpināt virzību uz otro lasījumu.
Par atbalstu Ukrainai apbalvo čornobiliešus un mediķus
Par atbalstu Ukrainai apbalvo čornobiliešus un mediķus
Gods kalpot cilvēcībai! Šī devīze šodien bieži skanēja biedrības "Latvijas savienība "Čornobiļa"" pasākumā, pieminot 38. gadskārtu kopš lielākās kodolkatastrofas cilvēces vēsturē. Godināja arī čornobiliešus un mediķus, kas palīdz Ukrainas iedzīvotājiem un karavīriem.
Kuldīgas vēsturiskais dārzs atvērts apmeklētājiem
Kuldīgas vēsturiskais dārzs atvērts apmeklētājiem
Kāds varēja būt mazpilsētas dzīvojamās mājas dārzs 19. un 20. gadsimtā, to nu var aplūkot Kuldīgā pie restaurācijas centra. Lai to izveidotu, pētīta vēsture un atmiņas, piemeklētas atbilstīgas augu šķirnes. Ikviens varēs aplūkot ne tikai dārza plānojumu, bet notiks arī praktiskas un izglītojošas nodarbības.
Iedzīvotājiem izstrādāta rokasgrāmata «Kā rīkoties kara gadījumā»
Iedzīvotājiem izstrādāta rokasgrāmata «Kā rīkoties kara gadījumā»
Lai ikviens iedzīvotājs zinātu, kā jārīkojas dažādās neparedzētās situācijās un mainītu sabiedrības izpratni par krīzes situācijām, Aizsardzības ministrija (AM) sāk informatīvo kampaņu "Bruņojies ar zināšanām". Tās laikā būs gan informatīvi pasākumi, gan arī interneta vidē ikvienam ērti atrodama būs rokasgrāmata par rīcību kara gadījumā.
LTV aicina valsts iestādes un politiķus neiejaukties redakcionālajos lēmumos par EP vēlēšanu saturu...
LTV aicina valsts iestādes un politiķus neiejaukties redakcionālajos lēmumos par EP vēlēšanu saturu (papildināts)
Valsts valodas centrs (VVC) 13. maijā publiskā paziņojumā norādījis, ka neatbalsta Latvijas Televīzijas ieceri noturēt  Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā. Publisku spiedienu atcelt priekšvēlēšanu debates mazākumtautību multimediju platformā Rus.LSM.lv savu priekšvēlēšanu kampaņu ietvaros izvērsuši vairāki politiķi. Latvijas Televīzija uzskata šīs aktivitātes par mērķtiecīgiem centieniem ietekmēt ne tikai redakcionālos lēmumus, bet arī mazināt sabiedrības uzticību sabiedriskajam medijam, publiskajā paziņojumā norādīja LTV.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd