Daudzas vietvaras neatbild uz «Dod pieci!» vēstuli par vides pielāgošanu cilvēkiem ar funkcionāliem...
Daudzas vietvaras neatbild uz «Dod pieci!» vēstuli par vides pielāgošanu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem
Noslēdzot sabiedrisko mediju labdarības maratonu "Dod pieci!", tā organizatori atklātā vēstulē aicināja atbildīgās iestādes valsts līmenī pielāgot vidi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Atbildi ar potenciālo plānu risinājumiem un to izpildes termiņiem vēstules autori gaidīja līdz 1. martam. Tomēr ne visas atbildes saņemtas, vēstīja Latvijas Radio.
Pēc «Dod pieci!» saņemti 115 palīdzības pieteikumi, taču birokrātiski šķēršļi apgrūtina to realizāci...
Pēc «Dod pieci!» saņemti 115 palīdzības pieteikumi, taču birokrātiski šķēršļi apgrūtina to realizāciju
Pēc labdarības maratona "Dod pieci!" saņemti vairāk nekā 115 palīdzības pieteikumi no cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem, kuriem nepieciešams pacēlējs, uzbrauktuvju ierīkošana un citi svarīgi palīglīdzekļi. Pateicoties "Dod pieci!" saziedotajiem līdzekļiem, šie palīdzības lūgumi tiks apmierināti, taču birokrātisko šķēršļu dēļ process mēdz ieilgt.
NVO: Ministriju solījumiem par vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti trūkst konkrētības
NVO: Ministriju solījumiem par vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti trūkst konkrētības
Ministriju solījumiem par vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti trūkst konkrētības, solījumi šajā jautājumā ir pārāk plaši un abstrakti, tā trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē secināja vairāku atbildīgo nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji, uzklausot ministrijas par pērnā gada nogalē sabiedrisko mediju rīkotā labdarības maratona "Dod pieci!" izceltajām problēmām cilvēkiem ar invaliditāti. 
Cilvēkus ar dzirdes traucējumiem labprāt nodarbina pārtikas lieluzņēmumi
Cilvēkus ar dzirdes traucējumiem labprāt nodarbina pārtikas lieluzņēmumi
Darba tirgū sevi pierādīt cenšas arī cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Tiesa gan, šiem cilvēkiem nereti atrast darbu, īpaši augstu kvalificētu, ir daudz sarežģītāk nekā cilvēkiem bez invaliditātes. Nereti darba devēja noraidījums ir saistīts ar bailēm par pastiprinātu uzmanību no valsts un pašvaldības iestāžu puses. Taču ir arī labie piemēri – cilvēkus ar dzirdes traucējumiem labprāt nodarbina tādi Latvijas pārtikas lieluzņēmumi kā putnu fabrika "Ķekava" un dārzeņu audzētājs "Mārupes siltumnīcas".
Dimanta: labdarības maratonā «Dod pieci!» saziedotais liecina – mūsu sabiedrība ir sirsnīga un solid...
Dimanta: labdarības maratonā «Dod pieci!» saziedotais liecina – mūsu sabiedrība ir sirsnīga un solidāra
Sarežģītajā pandēmijas un arī enerģētiskās cenu krīzes laikā labdarības maratonā "Dod pieci!" cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem saziedotie vairāk nekā 470 000 eiro liecina, ka mūsu sabiedrība ir sirsnīga, solidāra un ir gatava viens otram palīdzēt. Tā maratonā sasniegto rezultātu vērtēja labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.
Labdarības maratons «Dod pieci! 2021» noslēdzies – kopumā saziedoti 470 078 eiro
Labdarības maratons «Dod pieci! 2021» noslēdzies – kopumā saziedoti 470 078 eiro
Labdarības maratona "Dod pieci! 2021" 154 stundu garā tiešraide ir noslēgusies. Ziedojumu apjoms, lai veidotu pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, pēdējā dienā sasniedza 470 078 eiro. Šī ir lielākā saziedotā summa labdarības maratona "Dod pieci!" vēsturē. Taču "Ziedot.lv" mājaslapā viss turpinās – būs iespējams ziedot līdz pat 6. janvārim.
Cik ērti ar ratiņkrēslu iekļūt Nacionālajā mākslas muzejā?
Cik ērti ar ratiņkrēslu iekļūt Nacionālajā mākslas muzejā?
Cik ērti ir ar ratiņkrēslu iekļūt Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, un vai iespējams to izdarīt arī mākslas galerijās? Latvijas Televīzija devās noskaidrot kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" brīvprātīgo Voldemāru Lapu.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd