VIDEO: Klajā laista šī gada «Dod pieci!» himna «Pāri visam». Ziedo ar dziesmu jau šodien!
Atbalstot līdzcilvēkus, kuri ikdienā sadzīvo ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, no 2. decembra labdarības maratona "Dod pieci!" tīmekļa vietnē www.dodpieci.lv ikviens var apmainīt ziedojumu par savas mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā labdarības maratona norises laikā. Līdz ar ziedošanas startu pirmatskaņota šī gada "Dod pieci!" oficiālā himna – repa apvienības "Kreisais krasts" un mūziķes Būū (Ilze Fārte) radītā kompozīcija "Pāri visam".
Mamma kopā ar neredzīgu dēlu realizē ideju par moduļu mājām, kuras viegli pielāgot invalīdu vajadzībām
Labdarības maratonu "Dod pieci!" gaidot, raidījumā “Ģimenes studija” saruna par pielāgotu mājas vidi ģimenēm, kurās ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem. Valsts palīdzība šādām ģimenēm nav tik liela, lai palīdzētu pilnībā nodrošināt nepieciešamo aprīkojumu, palīdzības apjoms katrā pašvaldībā atšķiras. Neredzīgais Georgs kopā ar mammu Aiviju Bārdu realizē ideju par moduļu mājām, kuras viegli pielāgot invalīdu vajadzībām.
Pieredze ratiņkrēslā: vides pieejamība Latvijā uzlabojas, bet vēl jāpiestrādā
Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvijā vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir laba un kļūst vēl labāka, bet joprojām pie tā būtu jāpiestrādā, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” vērtēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Pieejamības projekta vadītāja Lība Bērziņa, kura ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā.
Mūžīgi iesprostoti. Vairāk nekā puse cilvēku ratiņkrēslos Latvijā netiek ārā no mājām
Pandēmija mums iemācīja, kas ir mājsēde. Bet Latvijā ir daudz cilvēku, kuriem būt iesprostotiem mājās ir pastāvīga realitāte jau sen. Un tie ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem. Ne valstij, ne pašvaldībai nav pienākuma pielāgot mājokļus invalīdiem. Jaunajos projektos dzīvokļiem vajadzētu būt pieejamiem visiem, bet arī tas ne vienmēr notiek. Kāpēc mēs ignorējam cilvēkus ar invaliditāti?
Ne visas pašvaldības steidz pielāgot skolas bērniem ar funkcionāliem traucējumiem
Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Speciālisti raidījumā “Ģimenes studija”  uzsver, ka skolu vide daudzviet nav pielāgota šiem cilvēkiem, tomēr pieredze rāda, ka pielāgot var arī senāk celtas skolu ēkas, tikai nepieciešama iniciatīva un pašvaldības atbalsts.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt