Sports / Riteņbraukšana
Riteņbraucējs Skujiņš noskaņots gūt panākumus Eiropas MTB čempionātā Siguldā

ASV komandas "Cannondale" riteņbraucējs Toms Skujiņš uzskata sevi par vienu no galvenajiem favorītiem pašmāju braucēju konkurencē un ir apņēmības pilns gūt panākumus svētdien Siguldā paredzētajā Eiropas čempionātā kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona krosā (XCM). Skujiņš startam MTB nav speciāli gatavojies, un Siguldā izmantos iespēju, ka viņa pārstāvētā šosejas riteņbraukšanas komanda neiebilst pret latvieša startu savās mājās.

Latvijas BMX braucējiem divas ceļazīmes uz Rio

Divus gadus ilgusī cīņa par ceļazīmēm uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm noslēguši Latvijas BMX braucēji, ierindojoties ranga sestajā vietā. Tādējādi Latviju olimpiādē varēs pārstāvēt divi šī sporta veida pārstāvji.

Riteņbraucējs Toms Skujiņš cer doties uz Rio

Toms Skujiņš ir profesionāls šosejas riteņbraucējs, šobrīd pārstāv amerikāņu komandu “Cannondale-Garmin”, 24 gadus vecs, dzimis Siguldā. 19. maijā viņš triumfēja prestižajā Kalifornijas daudzdienu velobrauciena piektajā posmā. Bet U-23 čempionātā Toms izcīnīja augsto piekto vietu. Divreiz viņš nosaukts par Latvijas gada riteņbraucēju.

Daugavpilī atklās Baltijā pirmo veloparku

Labas ziņas ekstrēmo sporta veidu cienītājiem – Daugavpilī jau jūnijā tiks atklāts  Baltijā pirmais veloparks, kurš ir izveidots gana moderns un izaicinošs, lai tiem, kuri vēlas savu kaulu izturību pārbaudīt arī savādāk, būtu iespēja to izdarīt.

Treimanis izcīna 5.vietu pasaules čempionātā BMX

Edžus Treimanis svētdien Kolumbijas pilsētā Medelinā izcīnīja 5.vietu un guva līdzšinējā karjerā lielāko panākumu pasaules čempionātā BMX, kur Māris Štrombergs izstājās pusfinālā, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF). Par jauno pasaules čempionu kļuva Francijas sportists Žoriss Dodē.

Štrombergs Kolumbijā izcīna trešo vietu

Sestdien ASV Kolumbijas štata pilsētā Medelinā notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā vīru elites grupā divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs izcīnīja bronzas godalgu, liecina organizatoru informācija.

Ķekavas velomaratonā triumfē «Rietumu - Delfin» komandas sportisti

Svētdien Ķekavas velomaratonā “Syform” Sporta distancē vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca “Rietumu – Delfin” komandas pārstāvis Matīss Riekstiņš, savukārt sieviešu konferencē – Lietuvas pārstāve Monika Rastauskaite, liecina organizatoru informācija.

Sorokins un Ardava uzvar SEB MTB posmā Smiltenē

“Rietumu Delfin” riteņbraucēji Dmitrijs Sorokins un Lelde Ardava svētdien īsti vasarīgos apstākļos uzvarēja SEB MTB kalnu riteņbraukšanas seriāla posmā Smitenē, kur dažādās ieskaites grupās startēja vairāk nekā 2000 riteņbraucēju, informēja rīkotāji.

Štrombergs triumfē BMX Pasaules kausa posmā

Divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs svētdien Nīderlandes pilsētā Papendālē uzvarēja Pasaules kausa superkrosā posmā, liecina rīkotāju informācija. Finālā startēja arī Edžus Treimanis, kurš finišēja piektais.

Pieci Latvijas BMX braucēji iekļūst Pasaules kausa posma pamatsacensībās

Pieci Latvijas BMX riteņbraucēji sestdien Nīderlandes pilsētā Papendālē pārvarēja kvalifikāciju Pasaules kausa posmā superkrosā un nodrošināja dalību pamatsacensībās, liecina rīkotāju informācija. Svētdien sacensības turpinās Edžus Treimanis, Rihards Veide, Kristens Krīgers, Kristaps Vekša un Māris Štrombergs. Kvalifikāciju nepārvarēja Latvijas braucējas sieviešu konkurencē Sandra Aleksejeva un debitante Vineta Pētersone. kā arī Mikus Strazdiņš vīriešu sacīkstēs.

Veidem uzvara BMX Eiropas kausa posmā, Štrombergs ASV paliek trešais

Eiropas kausa izcīņas ceturtajā posmā elites vīru grupā Nīderlandes pilsētas Kampenas BMX trasē sestdien Latvijas BMX riteņbraucējs Rihards Veide izcīnīja uzvaru, bet Kristens Krīgers finālā finišēja ceturtajā vietā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs Toms Markss. Savukārt divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs sestdien ieguva trešo vietu ASV čempionāta posma sacensībās elites grupā, informēja organizatori.

Riteņbraucēji Sorokins un Ardava uzvar SEB MTB sezonas pirmajā posmā

“Rietumu-Delfin” komandas riteņbraucēji Dmitrijs Sorokins un Lelde Ardava svētdien uzvarēja SEB MTB velomaratona sezonas pirmajā posmā prestižākajā “Toyota Hybrid” distancē, informēja rīkotāji. SEB MTB maratona jubilejas -15.- sezona startēja ar cīņām distancē Cēsis-Valmiera.

SEB velomaratona rīkotāji sola pieejamākas un interesantākas trases

Latvijā populārākā kalnu riteņbraukšanas seriāla SEB MTB maratona rīkotāji aicina visus aktīvā dzīves veida piekritējus savlaicīgi gatavoties 24. aprīlī, svētdien, gaidāmajam sezonas pirmajam posmam Cēsis-Valmiera. Latvijā masveidīgākais kalnu riteņbraukšanas seriāla rīkotāji sadarbībā ar ilggadējo partneri arī šogad aicina dalībniekus, reģistrējoties palīdzēt SOS bērnu ciematiem.

«Alpha Baltic - Maratoni.lv» pārstāvji Turcijas velobraucienā iegūst 8. un 15. vietu

Šajā nedēļas nogalē Turcijā notiekošajās starptautiskajās sacensībās “Tour of Mersin 2.2” vienas no spēcīgākajām velokomandām Baltijā “Alpha Baltic – Maratoni.lv” pārstāvis Andris Smirnovs vienā no etapiem finišēja piektajā pozīcijā, bet kopvērtējumā pēc četriem etapiem ieguva 15. vietu. Savukārt komandas pārstāvis Viesturs Lukševics kopvērtējumā ierindojās astotajā vietā, informē “Alpha Baltic”.

Preimanis ieņem 35.vietu MTB krosa sacensībās Itālijā

Viens no Latvijas labākajiem kalnu divriteņu (MTB) riteņbraucējiem Matīss Preimanis aizvadītās nedēļas nogalē ieņēmis 35.vietu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) pirmās kategorijas MTB krosa jeb XCO sacensībās Itālijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Kalnu divriteņu jubilejas sezonā īpašu uzmanību veltīs Eiropas čempionātam Siguldā

SEB kalnu divriteņu (MTB) jubilejas 15.sezona sāksies 24.aprīlī ar tradicionālo posmu Cēsis-Valmiera, bet sezonas uzvarētāji tiks noskaidroti pēc septītā posma 25.septembrī Ikšķilē. Turklāt šosezon tiek atzīmēta arī Latvijas riteņbraukšanas 130 gadu jubileja, bet SEB MTB maratons aizritēs Eiropas čempionāta zīmē - 5.jūnijā Siguldā tiks noskaidrots kontinenta spēcīgākais sportists kalnu riteņbraukšanas maratona (XCM) klasē.