Riteņbraucējs Skujiņš triumfē Kalifornijas velobrauciena piektajā posmā

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no profesionālās komandas "Cannondale" ceturtdien triumfēja prestižā Kalifornijas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) piektajā posmā.

Aizvadītajā posmā riteņbraucējus sagaidīja 215 kilometru garš posms augstkalnes apstākļos ar virkni kāpumiem, turklāt augstākajos distances punktos trases malā vēl bija vērojams sniegs. Posma pirmajā daļā izveidojās 18 riteņbraucēju liels atrāviens, kurā iesaistījās arī Skujiņš. Ātri vien līderu grupa ieguva četru minūšu pārsvaru, kas turpināja nedaudz augt.

Kad līdz finišam bija palikuši nedaudz vairāk par 50 kilometriem, Skujiņš ieņēma otro vietu kalnu starpfinišā un kopā ar Adamu de Fosu("Rally cycling") ieguva nelielu pārsvaru pār pārējiem atrāvienā esošajiem sportistiem. Nedaudz vēlāk līderu duets pārauga astoņu braucēju vadošajā grupā ar carnikavieti sastāvā. Tieši Skujiņš veica nākamo izrāvienu, iegūstot solo vadību. 26 kilometrus pirms finiša viņam pievienojās vēl divi sportisti. Pēdējos kilometros līderu trio centās panākt sekotāju grupas braucēji, tomēr līdz finišam nevienam tas arī neizdevās. Pēdējais kilometrs veda kalnā augšup, un Skujiņš sagaidīja savu iespēju finiša spurtam.

Skujiņš kādā no Kalifornijas velobrauciena posmiem uzvarēja otro gadu pēc kārtas. Otrajā vietā ar tādu pat laiku ierindojās kanādietis de Foss, bet nākamais sekotājs zaudēja astoņas sekundes.

Abi pārējie Latvijas sportisti "Axeon Hagens Berman" vienību pārstāvošais Krists Neilands un Andžs Flaksis no ASV komandas "Holowesko-Citadel" finišēja vienā grupā, kas Skujiņam zaudēja četras minūtes un 22 sekundes, ieņemot 78. un 83.vietu.

Līderpozīciju kopvērtējumā saglabāja francūzis Žiljans Alafilips ("Etixx - Quick Step"), bet Flaksis un Neilands kopvērtējumā atkāpušies uz attiecīgi 65. un 66.pozīciju, zaudējot 25 minūtes. Savukārt Skujiņš atpaliek 26 minūtes, kas dod 69.vietu.

Kā ziņots, pērn Skujiņam Kalifornijas velobrauciens bija ļoti veiksmīgs, jo viņš uzvarēja sacensību trešajā posmā, kas tobrīd ļāva kļūt par kopvērtējuma līderi, bet noslēgumā latvietis ierindojās 33.vietā, piesaistot sev "Pro" tūres komandu uzmanību.

Skujiņš, kuru pērn atzina par Latvijas labāko riteņbraucēju, Pasaules tūres komandā "Cannondale" startē pirmo sezonu, bet pirms tam viņš pārstāvēja ASV kontinentālo vienību "Hincapie", ar kuru izdevās uzvarēt Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) Amerikas tūres sezonas kopvērtējumā.

Flaksis pērn bija Skujiņa komandas biedrs "Hincapie" vienībā. Šogad viņš pārstāv to pašu komandu, bet tai jau ir nosaukums "Holowesko-Citadel". Savukārt kuldīdznieks Neilands iepriekšējos gados pārstāvēja Latvijas komandu "Rietumu-Delfin", bet starpsezonā pievienojās ASV kontinentālajai komandai "Axeon".

Par ceturtdien sasniegto rezultātu Skujiņš nopelnīja 20 jaunizveidotā UCI pasaules ranga punktus, kas būs viens no atlases kritērijiem, lai noteiktu, kuri Latvijas sportisti piedalīsies Riodežaneiro olimpisko spēļu grupas braucienā. Pašlaik no Latvijas riteņbraucējiem Aleksejam Saramotinam (IAM) ir 250 punkti, bet uz otro vietu ar 43 punktiem pakāpies Skujiņš, "Rietumu-Delfin" pārstāvis Māris Bogdanovičs ticis pie 40 punktiem, bet trešais ar 36 punktiem ir Neilands.

Vēl pa 20 punktiem ir Jānim Dakterim un Deinam Kaņepējam, Latvijas profesionālis Gatis Smukulis iekrājis 13 punktus, astoņus punktus guvis Armands Bēcis, seši punkti ir Viesturam Lukševicam, bet pa trim punktiem savākuši Flaksis, un Ēriks Toms Gavars.