Ziņas vieglajā valodā 21. janvārī

Ziņas vieglajā valodā 21. janvārī.

Ziņas vieglajā valodā 21. janvārī
00:00 / 05:01
Lejuplādēt

Ilūkstes upē iekritusī meitene atrasta mirusi

Ilūkstes upē pazudusī meitene šodien atrasta mirusi. Jau vēstījām, ka 10 gadu vecā meitene pazuda 15. janvārī. Meitenei uzkāpjot uz ledus, tas ielūza, un viņa tika ierauta ūdenī. Atbildīgie dienesti atgādina – šobrīd ledus virs ūdenstilpnēm kūst strauji un kāpt uz tā ir ārkārtīgi bīstami.

Prezidents apmeklē Jēkabpils plūdu skarto rajonu

Plūdu ierobežošanas stiprināšanai birokrātiskie šķēršļi ir jāliek malā, tā uzskata Valsts prezidents Egils Levits. Prezidents šodien apmeklēja Pļaviņas un Jēkabpili, lai pārrunātu ziemas plūdu sekas un cik daudz naudas nepieciešams turpmāku krīžu novēršanā. Tāpat prezidents izteicis pateicību visiem iesaistītajiem dienestiem un cilvēkiem, kuri piedalījās plūdu seku likvidēšanā.

Latvija nosūtīs Ukrainai padomju ražojuma helikopterus

Latvijai pārejot uz amerikāņu "Black Hawk" helikopteriem, Ukrainai tiks atdoti pēdējie padomju laikā izgatavotie "Mi" sērijas helikopteri. Latvijas līdz šim sniegtais atbalsts Ukrainai jau sasniedzis 314 miljonus eiro. No šīs summas aptuveni 300 miljoni eiro veido Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts.

Ukrainā atvadās no helikoptera katastrofas upuriem

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā un netālu esošajos Brovaros šodien notika atvadīšanās no šonedēļ helikoptera katastrofā bojā gājušajiem, tostarp Iekšlietu ministrijas vadības. Kopumā katastrofā dzīvību zaudēja 14 cilvēki. Izmeklētāji joprojām pēta, vai katastrofu, helikopteram uzgāžoties bērnudārza ēkai, izraisīja kļūdas lidojuma vadībā, tehniski bojājumi lidaparātam vai ļaunprātīga rīcība.

Moldova varētu pretendēt uz pievienošanos NATO

Moldovas prezidente Maija Sandu pieļāvusi valsts pievienošanos NATO saistībā ar pastāvīgajiem draudiem, ko rada Krievija. Pēdējā laikā, pēc Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu, Moldovā sākušās aktīvas diskusijas par pievienošanos NATO un spēju sevi aizsargāt pašiem.

Vācijas enerģētikas kompānija vērsīsies pret protestētājiem

Vācijas enerģētikas kompānija RWE plāno vērsties ar prasību tiesā pret klimata aktīvistiem, kas rīkoja protestus Luceratas ciematā Vācijas rietumos. Ciems tiek nojaukts, lai paplašinātu Garcveileres brūnogļu raktuves. Klimata aktīvisti pauž sašutumu par turpmāku fosilā kurināmā izmantošanu.

Rīga palielinās līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Rīgas dome līdzfinansējumam privātajiem bērnudārziem pērn izlietojusi nepilnus 24,5 miljonus eiro. Šī summa maksāta par gandrīz 7300 bērniem. Jau vēstīts, ka Rīgas dome nolēmusi palielināt pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem, šim nolūkam šogad paredzēts finansējums aptuveni 27 miljonu eiro apmērā.

Ķīpsalā notiks izstāde "Skola 2023"

Ķīpsalā no 3. līdz 5.martam norisināsies izstāde "Skola 2023", kas vienuviet pulcēs augstskolas, profesionālās izglītības iestādes un mācību centrus. Pirmoreiz izstādē "Skola" būs Ukrainas Nacionālais kopstends, kurā startēs vismaz 20 Ukrainas universitātes, kas jauniešus iepazīstinās ar iespēju iegūt dubulto diplomu.

Ūdeni vairāk dzer sievietes

Tikai 38% aptaujāto dienā izdzer divus litrus ūdens, secināts Veselības monitoringa datos. Tie liecina, ka gandrīz puse aptaujāto dienā izdzer aptuveni litru ūdens vai mazāk. Ikdienā ūdeni vairāk uzņem sievietes - dienas laikā ūdeni patērē 93% aptaujāto sieviešu.

Dabas muzejā aplūkojama fotoizstāde par brūno lāci

Dabas muzejā no šodienas skatāma izglītojoša fotoizstāde par brūno lāci. Tajā eksponētas Igaunijas autoru fotogrāfijas, kas atklāj brūnā lāča dzīvi savvaļā Igaunijā. Fotogrāfiju autori lielākoties ir pieredzējuši dabas fotogrāfi, dabas gidi un mednieki. Tā kā brūno lāču skaits arī Latvijā arvien palielinās, viens no izstādes mērķiem ir iepazīstināt ar šā dzīvnieka dabisko uzvedību savvaļā.

Laika ziņas

Svētdien Latvijā gaisa temperatūra būs par kādu grādu zemāka, bet dienā, pierimstot vējam, sals var šķist mazāks nekā sestdien. Latgalē pārsvarā apmācies, nedaudz uzsnigs, pārējā valstī - spīdēs saule. Naktī mērens ziemeļaustrumu vējš, dienas gaitā tas pierims. Naktī -1..-5 grādi, zem skaidrām debesīm -8 grādi; rīt dienā +1..-4 grādi. Rīgā bez nokrišņiem. Pūšot lēnam vējam, -5 grādi naktī un -2..-3 grādi rīt dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ziņas vieglajā valodā

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti