Ziņojums: Pasaulē pieaug ar plastmasas atkritumu apsaimniekošanu saistīto noziegumu skaits

Pasaulē kopš 2018. gada pieaudzis ar plastmasas atkritumu apsaimniekošanu saistīto noziegumu skaits. Šādi secinājumi pausti jaunākajā “Interpol” ziņojumā. Līdzīga tendence novērojama arī Latvijā, informēja Valsts vides dienests (VVD).

Stratēģiskā analīze, kas veikta par jaunajām noziedzīgajām tendencēm pasaules plastmasas atkritumu tirgū, liecina, ka pēdējo divu gadu laikā ir ievērojami pieaudzis nelikumīgo atkritumu sūtījumu skaits, izmantojot vairākas tranzīta valstis, tiek slēpta sūtījumu izcelsme.

Eiropā un Āzijā pieaudzis nelikumīgi ievesto atkritumu poligonu un ugunsgrēku skaits, kā arī

ievērojami palielinājusies viltotu dokumentu izmantošana un krāpnieciska atkritumu reģistrācija.

Latvijā situāciju saistībā ar plastmasas atkritumu apsaimniekošanu un pārkāpumiem šajā jomā VVD gan nevērtē kā kritisku. Tomēr arī Latvijā pēdējos gados ir pieaudzis Valsts vides dienesta konstatēto pārkāpumu skaits šajā jomā. 2020. gada laikā izcēlušies vairāki paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki atkritumu šķirošanas laukumos, kur ir deguši gan plastmasas, gan elektroniskie atkritumi.

Savukārt sadarbībā ar Polijas kompetentajām iestādēm 2020. gada vasarā izdevies apturēt vairāk nekā 500 tonnu nelikumīgu plastmasas un gumijas atkritumu ievešanu Latvijā. Šobrīd VVD ir noskaidrojis šo atkritumu izcelsmi un strādā, lai šie atkritumi tiktu nogādāti atpakaļ to izcelsmes valstī.

2018. gadā Ķīna, cenšoties aizsargāt savu vidi no plastmasas piesārņojuma, slēdza robežas to otrreizējai pārstrādei. Kopš tā laika pasaulē vērojams plastmasas atkritumu pieaugums.

Ziņojumā atzīts, ka noziedzība atkritumu jomā ir pieaugošs drauds, bet plastmasas piesārņojums ir viens no visplašākajiem vides apdraudējumiem planētai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti