Ziemeli apstiprina ST tiesneses amatā

Saeima ceturtdien Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā apstiprināja Inetu Ziemeli.

87 parlamentāriešu atbalstu guvusī Ineta Ziemele ieņems Satversmes tiesas tiesneses amatu, kas vakants kļuva pēc Vinetas Muižniece notiesāšanas par dokumentu viltošanu, esot valsts amatpersonai. Pret Ziemeli Saeimas sēdē iebilda vien deputāte Irina Cvetkova, kas gan neapšaubīja Ziemeles profesionalitāti, bet pārmeta viņai nepieņemamu balsojumu Cilvēktiesību tiesā pirms pieciem gadiem. Runa ir par kādu nepilsoni no Olaines Ņinu Andrejevu, kurai pensionējoties darba stāžā nav iekļauti 17 padomju laikā nostrādātie gadi. Cilvēktiesību tiesa to atzinusi par prettiesisku, bet vienīgi tiesnese Ziemele toreiz bijusi par. Tādējādi Cvetkova ar pretbalsojumu ceturtdien Saeimā Ziemelei esot atdarījusi, varēja noprast pēc deputātes izteikumiem.

Tomēr vairākums deputātu bija par Ziemeli, pirms balsojuma ieklausoties «Vienotības» deputātes Ilmas Čepānes teiktajā, ka Latvijā ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi juristi ar tādu kvalifikāciju.

Ziemele par atgriešanos Latvijā pēc deviņiem augstajā Eiropas cilvēktiesību tiesneša amatā nostrādātajiem gadiem saka - tam ir gan subjektīvi iemesli, gan vēlme uzlabot iedzīvotāju tiesību aizsardzību Latvijā. Beidzot pilnā sastāvā Satversmes tiesa varēs strādāt kvalitatīvāk, turklāt, pēc Ziemeles teiktā, paplašināma Satversmes tiesas loma. Tādējādi vairāk sūdzību varētu izskatīt Latvijā, nepārslogojot Eiropas Cilvēktiesību tiesu.

Atbilstoši likumam, Ziemele amatā stāsies pēc zvēresta jeb svinīgā solījuma nodošanas. Ziemele pašlaik plāno iesniegt atlūgumu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kur vēl divus trīs mēnešus apņēmusies izskatīt savā lietvedībā esošās lietas.

Līdz šim Ziemele bija Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnese, ECT palātas prezidente, ECT tiesnešu statusa komisijas vadītāja, informēja Saeimas preses dienestā.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Jau ziņots, ka Vakance Satversmes tiesā radās pēc sprieduma spēkā stāšanās Vinetas Muižnieces lietā, kuru atzina par vainīgu dienesta viltojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt