Ziemassvētku iepirkšanās drudzis ļauj piepelnīties pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Gadu no gada Ziemassvētku komercializācija un dāvanu gādāšanas drudzis tiek nopelti, piemirstot, ka tieši Ziemassvētku tirdziņi bieži vien paver iespējas nopelnīt kādu eiro skolēniem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Cilvēki, kas iesaistīti jau tradicionālo senioru un invalīdu darinājumu tirdziņu organizēšanā teic, ka šie pasākumi vairāk orientēti uz labdarību, nevis peļņas gūšanu.

Adventes laikā, kad cilvēki steidz gādāt lielākas un mazākas dāvanas saviem tuvākajiem, notiek ne tikai Ziemassvētku tirdziņi, kur piedalās komersanti un amatnieki. Tieši šajā laikā tradicionāli tiek rīkoti arī tirdziņi, kur savus rokdarbus tirgo cilvēki ar īpašām vajadzībām un seniori.

„Īstenībā tas ir tāds socializācijas projekts, kur paši invalīdi piedāvās savus izstrādājumus. Tātad varēs ar viņiem tikties, parunāties, iepazīties,” saka Invalīdu un mazturīgo senioru atbalsta fonda vadītāja Aina Giptere.

Savulaik viņas vadītais fonds ik gadu organizēja invalīdu rokdarbu tirdziņu sporta namā „Daugava”, bet nu jau otro gadu tirdziņam rasta jauna mājvieta tirdzniecības centrā „Domina”. Šogad tirdzniecība notiks no 14. līdz pat 30. decembrim.

„Nesalīdzināmi lielākas, plašākas telpas, ir silta un jauka atmosfēra, vieta ir daudz piemērotāka tādam tirdziņam nekā „Daugavas” sporta nams. Un, protams, ir daudz vairāk apmeklētāju „Dominā”, tirdzniecības centrā,” norādīja Giptere.

Savukārt Centrālajā dzelzceļa stacijā šonedēļ četras dienas notiks Latvijas Pensionāru federācijas un Pensionāru iespēju centra organizētais gadatirgus. Federācijas valdes locekle Dzintra Žilde stāsta, ka tirgotāju vidū gaidāmi ne tikai galvaspilsētā, bet arī attālākos reģionos mītošie sirmgalvji:

„Līdz ar to par personālijām, kas brauc no visām pilsētām, kuras ir mūsu biedrībā kā biedrības dalīborganizācijas, biedrības priekšsēdētājs uzņemas atbildību par to, kādu biedru viņš ir atsūtījis, ar kādiem izstrādājumiem, kāda ir to kvalitāte, lai tas patiešām būtu rokdarbs, nevis kaut kāda kopēšana, vai - nedod Dievs! - Ķīnas vai Lietuvas rūpnieciskais izstrādājums. Par to atbild biedrību priekšsēdētāji, kuri izvirza savus biedrus,” pauda Žilde.

Līdzīgi kā Giptere, arī Žilde uzsver, ka šāda veida tirdziņi atšķiras no tiem, kuru mērķis ir tikai komercdarbība.

„Tas ir labdarības pasākums, kurā pircējs un pārdevējs - šajā gadījumā rokdarbnieks - vienojas par ziedojumu, kas tiek dots par šo rokdarbu. Šī nav vienkārša pirkšana un pārdošana, tas nav tirdziņš tā pazīstamākajā izskatā,” saka Žilde.

Tikmēr Giptere neslēpj, ka labprāt sagaidītu, ka lielajos tirdzniecības centros šāda veida tirdzniecībai vieta atrastos ne tikai pirmssvētku laikā. „Man ir ļoti klusa cerība, ka kādreiz varbūt katrā mūsu lielajā tirdzniecības centrā varētu būt mazs stūrītis atvēlēts šim sociālajam projektam,” viņa atklāj.

Senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iespēja kaut nedaudz nopelnīt, pārdodot savus darinājumus, ļauj apzināties, ka ne vienmēr viņiem jābūt tikai lūdzēja lomā, novērojuši tirdziņu organizatori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti