«Ziedot.lv» bērnu rehabilitācijas centra izveidei nopērk ēku par 485 000 eiro

Labdarības organizācija "Ziedot.lv" iegādājusies ēku par 485 000 eiro un plāno tajā izvietot bērnu rehabilitācijas centru, pastāstīja "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Viņa skaidroja, ka, vērojot nepieciešamās palīdzības tendences, "Ziedot.lv" secinājis, ka smagi slimu bērnu rehabilitācijas jomā ir vērojamas pieejamības problēmas un jaunāko tehnoloģiju trūkums. Turklāt daudzas ģimenes pēc rehabilitācijas pakalpojumiem dodas ārpus Latvijas, sacīja Dimanta.

"Tas, no vienas puses, ir sarežģīti šīm ģimenēm, ceļot ar slimu bērnu, no otras puses, tās ir lielas ceļa un uzturēšanās izmaksas," uzsvēra organizācijas vadītāja. Turklāt liela daļa ziedojumu nevis paliek Latvijā, bet nonāk citu valstu klīnikas pakalpojumu segšanai.

Stratēģija jaunāko rehabilitācijas metožu atvešanai uz Latviju tika izstrādāta jau pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Ir apzinātas visas tās rehabilitācijas metodes, pēc kurām bērni dodas uz ārvalstīm, sacīja Dimanta.

Kopš 2007.gada "Ziedot.lv" veido rezerves un mērķfondu, lai spētu finansēt savas ilgtermiņa programmas. Rehabilitācijas programmas attīstībai, tajā skaitā ēkas iegādei, ilgtermiņā tika uzkrāti tieši šim mērķim domāti ziedojumi un cits finansējums, stāstīja organizācijas vadītāja.

"Tā kā nevienu piedāvājumu par telpu ziedošanu neesam saņēmuši, tad loģiski, ka nākas telpas nomāt vai iegādāties," klāstīja Dimanta un norādīja, ka šajā gadījumā iegāde bijusi ekonomiski pamatotāka, ņemot vērā nomas tirgus cenas un faktu, ka jebkura ēka jāpielāgo cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Viņa uzsvēra, ka nomātas ēkas gadījumā līdzekļi būtu jāiegulda citas personas īpašumā un nebūtu garantijas, ka nomas līgums netiktu pārtraukts. "Turklāt "Ziedot.lv" kā fondam nav īpašnieku, kas nozīmē, ka ēka paliek fonda īpašumā vai saskaņā ar Sabiedriskā likuma 17.pantu, ja fonds tiek likvidēts, ar Valsts ieņēmuma dienesta lēmumu tā tiek nodota citai sabiedriskā labuma organizācijai vai valstij," piebilda Dimanta.

Lēmumu par ēkas iegādi Rīgā, Indrānu ielā 13, organizācija pieņēma pagājušajā mēnesī. Dimanta uzsvēra, ka šāds lēmums ilgtermiņā nozīmē ievērojamu līdzekļu ietaupījumu telpu nomas ziņā, kā arī šī ēka atrodas sabiedriskā transporta tuvumā un tai ir autostāvvieta. Ēkai ir četri stāvi, kā arī pieguļošs zemes gabals.

Dimanta gan uzsvēra, ka ēkas iegāde ir programmas pats sākums. Plānots, ka pirmās speciālistu apmācības notiks jau rudenī, kad arī plānots sākt centru aprīkot ar rehabilitācijai nepieciešamajām iekārtām, kādas Latvijā patlaban nav pieejamas.

Centru atklāt plānots pēc tam, kad tas tiks aprīkots ar vajadzīgajām iekārtām, apmācīts personāls, saņemta Veselības inspekcijas atļauja, kā arī paveikti citi nepieciešamie darbi.

Vaicāta, kad konkrētāk "Ziedot.lv" varētu piedāvāt centru tiem, kuriem tas nepieciešams, Dimanta sacīja, ka Latvijas valstij 2018.gadā būs 100 gadu jubileja un labdarības organizācija kopā ar partneriem vēlas uzdāvināt to Latvijas bērniem valsts simtgadē. "Tā būs paliekoša dāvana, kas sniegs mūsu valsts slimajiem bērniņiem iespēju veseļoties," piebilda Dimanta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt