Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vēlēšanu iecirkņi sāk darbu

Pilnveido iemaņas dzīvības glābšanā

Zemessardze un ASV karavīri mācībās apgūst sadarbību civilos negadījumos

Lai pilnveidotu iemaņas dzīvības glābšanā, kā arī trenētu militārā un civilā sektora sadarbību krīzes gadījumā, nedēļas nogalē Latvijas Zemessardze sadarbībā ar ASV karavīriem rīkoja mācības. Tajās apguva iemaņas rīcībai negadījumā ar daudz cietušajiem. Mācības notika četrās Latvijas pilsētās, viena no tām bija Kuldīga. 

Kuldīgas stadionā zemessargi gatavojušies futbola spēlei, kad, palīdzot sagatavot papildu ģeneratoru elektrības piegādei, tas uzsprādzis. Daudzās pa gaisu lidojošās detaļas savainojušas divdesmit cilvēku, radot plēstas un durtas brūces, kā arī apdegumus. Lai glābtu cietušos, iesaistījusies gan valsts policija, gan ugunsdzēsības un glābšanas dienests, gan mediķi. Kad cietušajiem sniegta pirmā palīdzība un noteikta ievainojuma smaguma pakāpe, cietušie tika nogādāti Kuldīgas slimnīcā.

Šai reizē tas bija mācību scenārijs, tomēr situācija, kad vienlaikus jāpalīdz desmitiem cilvēku, ir iespējama arī dzīvē. 

Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona Operatīvās daļas priekšnieks majors Guntars Vilguts pastāstīja, ka mācību galvenais mērķis ir veicināt sadarbību starp institūcijām, kam būtu pirmajām jāreaģē šādā krīzes situācijā.

Savukārt Valsts policijas Kuldīgas reģionālās pārvaldes vecākais inspektors Aleksandrs Demčenko atzina, ka darbība bija līdzīga tai, kas būtu pēc reāla negadījuma. 

Kuldīgas slimnīcā pastāstīja, ka šādā situācijā ar daudz smagi traumētiem cietušajiem slimnīcai noteikti būtu jāpiesaista papildspēki. Kuldīgas slimnīcas kontrolārsts, atbildīgais par katastrofu medicīnas jautājumiem Āris Pētersons teica, ka rezervju ilgākam laikam nepietiktu. "Mums ir reāli rezerve piecām dienām, tas ir maz, ja ir masu cietušie, tad tiek piesaistītas valsts materiālas rezerves, tad ieslēdzas viss katastrofu medicīnas plāns," viņš teica.

Šīs bija starptautiskas militāras mācības, kuras organizēja ASV 10. kaujas aviācijas brigādes vienības «Fēnikss» un ASV armijas 95. civilmilitārās brigādes sadarbībā ar Zemessardzi. Tās notika arī Daugavpilī, Rēzeknē un Rīgā. Mācībās piedalījās aptuveni 150 zemessargu. Cietušo evakuācijā tika izmantots gan sauszemes transports, gan ASV helikopteri. Organizatori atzina, ka Kuldīgas slimnīcas novietojums un apkārtne ir labi piemērota arī lielu helikopteru uzņemšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti