Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Zasulaukā būs kaķu pilsēta

Zasulaukā būs Rīgā pirmā «kaķu pilsētiņa»

Rīgas dome atbalstījusi biedrības “Šri Ganeša” vēlmi Zasulaukā izveidot vietu, kur vienkopus dzīvos līdz pat 100 kaķu. "Kaķu pilsēta" došot mājas bezsaimnieka kaķiem un taps aizaugušā teritorijā, kuru nu uz 10 gadiem pilsēta nodod biedrības un kaķu rīcībā.  Lai gan biedrība sola dzīvniekus sterilizēt un vakcinēt, šāds dzīvnieku bars vienkopus apkaimes iedzīvotājos raisa arī bažas un neizpratni.

tā sauktā kaķu pilsēta taps Zasulaukā, Tapešu un Kurpnieku ielas apkaimē. Patlaban šajā teritorijā aug leknas nātres. Jau pavasarī tur būtu jāslejas kaķu pilsētiņai. Šurp pārcels visus Zasulauka bezsaimnieka kaķus un viņus barošot tieši tie paši cilvēki, kas to dara jau tagad – pārsvarā līdzjūtīgi apkaimes ļaudis.

“Kopumā nav slikti, kaķi nevazāsies pa sliedēm. Bet vai tie cilvēki nāks viņus barot?” jautāja Zasulauka apkaimes iedzīvotāja Baiba Akermane.

Pagaidām kaķu vietā pulcējas narkomāni, un teritorijā ir grūti neuzkāpt kādai šļircei.

Tas arī bija viens no iemesliem, kādēļ Rīgas dome deva idejai zaļo gaismu. Tā ir apstādījumu teritorija, un apbūve te nav atļauta.  Biedrība sola, ka te būs kārtība. Un mājas līdz 100 kaķiem.

“Tur būs žogs, slēgta teritorija, lai citi dzīvnieki nevar iet iekšā, pa perimetru plānojam celiņus un soliņus,” stāstīja biedrības “Šri Ganeša” pārstāve Anna Patkina.

Biedrība “Šri Ganeša” līdz šim nodarbojās ar kaķu mājiņu izvietošanu pilsētā. Nekādu vizuālu materiālu, projektu vai zīmējumu kaķu pilsētai vēl nav. Aprēķini arī nav.

Bet biedrība lēš, ka teritorijas iekārtošana maksās aptuveni 10 000 eiro. Tos cer savākt ziedojumos un projektu īstenot ar  brīvprātīgo darbiem un palīdzību.

Biedrībā norādīja, ka jau tagad tur ir daudz bezsaimnieka kaķu.

Projekta tapšanas stadijā savu viedokli par pilsētiņu Pārdaugavas izpilddirekcijā pauda 46 cilvēki, un aptuveni puse nebija noskaņoti kaķiem draudzīgi.

“Kas tur? Kolhozs būs? Viņu jau tā te ir daudz!” neizpratni pauda Zasulauka apkaimes iedzīvotāja Anna.

Vides pārvaldē skaidroja - tā kā pati Rīgas dome neko šeit nebija plānojusi labiekārtot, ideja atbalstīta.

“Šis ir pirmais precedents, skatīsimies, kā tas būs dzīvē. Bet riski ir minimizēti,” solīja Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieka vietniece Lana Puntusa.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atzina, ka nekādas atļaujas vai saskaņojumi šādai kaķu pilsētiņai nav doti, bet šāda kaķu izmitināšana uz savas zemes nepakļaujas nekādām īpašām pārbaudēm. Kaķi būs biedrības īpašums, katrs ar savu pasi. Un uz viņiem attiecas tie paši labturības noteikumi, kādi ir jebkuram kaķu saimniekam.

“Dzīvniekiem ir jābūt sterilizētiem, apzīmētiem, jānodrošina vetārsta palīdzība, jānodrošina, ka neapdraud ne cilvēkus, ne dzīvniekus,” skaidroja PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa.

Pārtikas un veterinārais dienests sola reaģēt jau uz pirmo sūdzību, ja kāds ziņos, ka kaķu pilsētā nav kārtības. Tikmēr biedrība sola, ka te tiks ievēroti visi noteikumi.

Šis esot pilotprojekts. Bet, ja ideja būs veiksmīga, kaķu pilsētiņas ierīkos arī citos Rīgas mikrorajonos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti