Panorāma

PVD aptur pārstrādes ceha darbu

Panorāma

Dod zaļo gaismu reģionālajai reformai

Bērnu slimnīcā vēl ārstējas 5 bērni

Zarnu infekcijas simptomi novēroti vēl 8 bērniem no Siguldas puses

Zarnu infekcijas simptomi līdz otrdienai, 17. septembrim, novēroti vēl astoņiem bērniem no Siguldas un tās apkārtnes, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā pieejamā informācija.

Līdz otrdienai, 17. septembrim, SPKC veiktās šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas jeb STEC uzliesmojuma epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā Siguldā zarnu infekcijas simptomi atklāti 32 cilvēkiem, tostarp 28 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem.

Identiska baktērija atklāta sešiem cilvēkiem – trim bērniem un trim pieaugušajiem. Divi no viņiem ir pavāri.

Informācija par saslimušajiem iegūta no slimnīcām un ģimenes ārstiem. Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā vērsies vislielākais bērnu skaits – 15 bērni. Septiņi no šiem bērniem tika hospitalizēti, pārējie ārstējas ģimenes ārstu uzraudzībā. Hospitalizēts arī viens bērnudārza darbinieks.

Lai gan tieši šī baktērija ir īpaši bīstama un var izraisīt paliekošu nieru mazspēju, ziņas no bērnu slimnīcas ir pietiekami labas.

Aizvien vairāk bērnu izveseļojas, taču trīs bērni joprojām atrodas intensīvās terapijas nodaļā, un divi bērni ārstējas infektoloģijas nodaļā.

Arī visi izrakstītie bērni paliek Bērnu slimnīcas nieru ārstu uzraudzībā, un ceļš līdz pilnīgai atlabšanai vēl būs garš.

SPKC atzīmēja, ka smaga STEC infekcijas komplikācija – hemolītiski urēmiskais sindroms (HUS) – konstatēts četriem bērniem. STEC infekcija līdz šim laboratoriski apstiprināta trim saslimušajiem bērniem, bet diviem bērniem infekcija nav apstiprinājusies.

Pārējiem slimniekiem laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti vēl nav saņemti.

KONTEKSTS:

Vairāku Siguldas bērnudārzu audzēkņiem konstatēta akūta zarnu infekcija. Līdz pirmdienai, 16. septembrim, zarnu infekcijas simptomi konstatēti 24 cilvēkiem, tostarp 20 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes. Trim bērniem ir apstiprināta infekcija, diviem nav. Pārējiem slimniekiem laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti vēl nav saņemti. 

SPKC pārrauga epidemioloģisko situāciju, analizē informāciju par visiem zarnu infekcijas gadījumiem, vērtē bērnudārzu ēdienkartes, kā arī analizē iegūto informāciju par iespējamiem riska faktoriem un to kopsakarību. Tiek rūpīgi vērtēta jauno saslimšanas gadījumu epidemioloģiskā saistība ar pirmajiem saslimšanas gadījumiem. Notiek arī pastāvīga informācijas apmaiņa starp Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), ārstniecības iestādēm, laboratorijām un Siguldas pašvaldību.

Desmitiem produktu paraugu šonedēļ analizēs pārtikas drošības institūtā BIOR. Uz kāda no pārtikas vai virsmas nomazgājuma parauga cer atrast īpaši bīstamo baktēriju, kas inficējusi mazos siguldiešus. Tomēr zinātnieki atzīst, ka ir pagājis pārāk ilgs laiks, un pasaulē tikai 20%-30% gadījumu izdodas tiešām atrast īsto infekcijas izraisītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti