Zaļā partija apņēmusies plašāk izvērsties novados

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Latvijas Zaļās partijas kongress arī pagāja pašvaldību vēlēšanu zīmē. Partijas biedri šodien gan uzklausīja Rīgas mēra amata kandidāta, farmaceita un briežkopja Gunta Belēviča jaunākās idejas par galvaspilsētas vadību, gan iepazina teju visu Zaļās partijas sarakstu līderus. 17 novados partija startēs atsevišķi, bet vairākās pašvaldībās tās biedri būs Zaļo un Zemnieku savienības sarakstu līderi. Tā būs arī Jūrmalā, jo nupat no kūrortpilsētas mēra amata gāztais Gatis Truksnis iestājies Zaļajā partijā.

„Zaļās” lokomotīves ZZS sarakstos būs arī Alūksnē, Daugavpilī, Kocēnu novadā, Kuldīgā, Salaspilī un Vecumniekos. Savukārt vairākos novados Zaļā partija ar Zemnieku savienību konkurēs. Piemēram, Balvos, kur mēra krēslā centīsies atgriezties bijušais novada galva Jānis Trupovnieks, kurš sestdien kļuva arī par Latvijas Zaļās partijas valdes locekli. Brocēnos pirmais numurs būs iepriekš no Tautas partijas saraksta ievēlētais vicemērs Ārijs Sproģis; Cēsīs - Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks Aleksandrs Bimbirulis; Garkalnē - vicemērs un bijušais „jaunlaicēns” Kārlis Bružuks, Jēkabpilī - ilggadējs opozicionārs Aigars Nitišs; Ķegumā mēra amatu centīsies saglabāt Roberts Ozols, bet Rojā - Eva Kārkliņa. Savukārt Ogrē līdere būs ilggadējā novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, kas no „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK pārnāca uz Zaļo partiju neilgi pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām. Pēc tām par reģioniem atbildēt sāka Reformu partijas ministrs Edmunds Sprūdžs, kam Pūķe kritiku netaupīja:

„Es priecājos, ka mūsu partija arvien vairāk pievērš skatu visai Latvijai, ne tikai lielajai galvaspilsētai, un turpmāk, kopīgi strādājot, mēs šo darbu paveiksim, un Latvija būs arvien zaļāka un veiksmīgāka. Un es ceru, ka mūsu komandai perspektīvā pievienosies arī ministrs, jo, diemžēl, tā plaisa pašreiz starp pašvaldībām un ministrijām ir plaša un ne tā, kā bija iepriekšējā periodā, kad Raimonds Vējonis bija tas cilvēks, ar kuru mēs varējām dalīties, kur mēs varējām prasīt padomu un kurš saprata pašvaldības un to problēmas.”

Visilgāk uzstājās Rīgas mēra amata kandidāts Guntis Belēvičs. No Latvijas zemnieku audzētiem produktiem gatavotas brīvpusdienas visiem skolēniem, mazdārziņi pensionāriem un Rīgas domes pretimnākšanas pilsētas augstskolām - tie ir daži punkti no vēl topošās Belēviča vēlēšanu programmas. Arī kandidātu saraksts vēl nav pilnībā gatavs, tomēr Belēvičs pārliecināts, ka komanda drīzumā tiks nokomplektēta:

„Mums šobrīd no 63 cilvēkiem ir jau 32-33, tātad esam tikuši sarakstam pusei pāri, tālāk ies vieglāk, jo sarakstu veidoju es pats. Sākumā man katrs cilvēks, kuru es uzrunāju, uzdod jautājumu – labi, bet kas tad vēl ies ar jums? Cilvēki negrib, ka viņu sejas un vārdus izmanto, lai ievilktu pie varas tos, kas tur jau ir bijuši un kaut ko salaiduši grīstē. (..) Es gribu, lai tas saraksts ir pārliecinošs arī no tā viedokļa, ka tad, kad es būšu Rīgas mērs, lai man ir komanda, kas var reāli strādāt.”

Šobrīd zināms, ka Zaļās partijas sarakstā būs bijusī Jūrmalas domes priekšsēdētāja Inese Aizstrauta, uzņēmējs Valdis Kalnozols, bijušais Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra vadītājs Andris Leitass, bijušais „Pasažieru vilciena” valdes loceklis Mārtiņš Jirgens, pašvaldību tiesību pasniedzējs un bijušais Ventspils brīvostas valdes loceklis Artis Stucka, bijušas ugunsdzēsēju šefs Aivars Straume, uzņēmuma „New Europe” izpilddirektors Jānis Stakens un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti