Sadaļas Sadaļas

VVD amatpersonu pieķer nelikumīgās zemūdens medībās īpaši aizsargājamā dabas teritorijā

Valsts vides dienests (VVD) atbrīvojis no amata VVD amatpersonu par prettiesisku rīcību – nelikumīgām zemūdens medībām īpaši aizsargājamā dabas teritorijā un to rezultātā nodarīto kaitējumu zivju resursiem.

Amatpersonas rīcība, apzināti pārkāpjot tiesību normas, kuras pašai bija jāuzrauga, VVD ieskatā nav savienojama ar tiešo amata pienākumu veikšanu un turpmāku darbu valsts pārvaldē. VVD ieskatā tas arī met ēnu uz valsts pārvaldes darbiniekiem, kas godīgi un pašaizliedzīgi veic savus pienākumus.

Konkrētajai amatpersonai piemērots viens no smagākajiem disciplinārsodiem – atbrīvošana no amata par amatpersonas nepiedienīgu izturēšanos, kas radījusi būtisku kaitējumu valsts interesēm. VVD ieskatā nav pieļaujama situācija, ka amatpersona, kura pati ir izdarījusi apzinātu un būtisku pārkāpumu zvejas jomā, turpmāk organizētu un plānotu zvejas kontroles reidus vai dotu rīkojumus citām amatpersonām veikt zvejas kontroli.

VVD ir kompetentā iestāde zvejas kontroles jautājumos, un tā amatpersonas izdarītais pārkāpums vērtējams kā būtisks, jo ar nodomu veikta aizliegta zivju ieguve, kas radījusi negatīvas sekas zivju resursiem. Ņemot vērā amata specifiku,

amatpersona ļoti labi zināja normatīvo aktu prasības zvejas un makšķerēšanas jomā un tādējādi apzinājās savas rīcības prettiesisko raksturu un nelabvēlīgās sekas, norādīja VVD.

Par šī administratīvā pārkāpuma izdarīšanu stājies spēkā Daugavpils tiesas lēmums par soda piemērošanu un pienākumu kompensēt zivju resursiem nodarītos zaudējumus, kas vairs nav pārsūdzams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt