VUGD: Visbiežāk slīkst, peldoties alkohola reibumā, pārdrošības un krasu temperatūras izmaiņu dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Cilvēki galvenokārt slīkst, dodoties ūdenī alkohola reibumā, pārdrošības un savu spēku neizvērtēšanas, kā arī krasu temperatūras izmaiņu dēļ, intervijā Latvijas Radio programmai "Labrīt" otrdienas rītā sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD)pārstāve Viktorija Gribuste.

Viņa sacīja, ka nereti cilvēki dodas ūdenī, kad ir lietojuši alkoholiskus dzērienus. Taču tādos brīžos viņi nespēj patiesi vērtēt savas peldētprasmes, kā arī ūdenstilpnes iespējamo bīstamību.

Tāpat raksturīgi ir karstā laikā sakarsušiem līst aukstā ūdenī. Tā ir liela slodze sirdij, kas to var neizturēt. Tāpēc īpaši bīstami tas ir veciem cilvēkiem, kam sirds vairs nav tik stipra.

Visbeidzot, ļaudis nereti ir pārdroši, cenšoties pierādīt, ka spēj pārpeldēt, piemēram, upi. Taču tās vidū ir skaidrs, ka spēku vairs nav.

Gribuste atgādināja, ka apkārtējiem, redzot slīkstošu cilvēku, ir jāpārdomā, vai viņi ir gatavi palīdzēt. Diemžēl ir gadījumi, kad slīcējs zem ūdens parauj līdzi arī glābēju. Ir nepieciešams uzreiz izsaukt profesionālus glābējus. Ja iespējams, tad grūtībās nonākušajam cilvēkam var ūdenī pamest zaru, plastmasas pudeli vai piepūšamo bumbu, kas cilvēku var noturēt virs ūdens.

Ziņots, ka ik gadu noslīkušo skaits ir aptuveni tikpat liels, cik autoavārijās bojā gājušo skaits.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti